DZIŚ JEST:   30   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Franciszka Borgiasza
Św. Hieronima, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Grecja zachęca imigrantów do powrotu do domu. Oferuje 2 000 euro na dobry początek

Grecja zachęca imigrantów do powrotu do domu. Oferuje 2 000 euro na dobry początek
Fot. REUTERS/FORUM

Mieszkańcy greckich ośrodków imigranckich dostaną nową szansę na powrót do domu. Dla 5 000 osób, które zechcą opuścić kraj, przygotowano „stypendium” w wysokości 2 000 euro. Na powrót decydują się m.in. Irakijczycy.

 

Beneficjentami programu mają być imigranci przebywający w ośrodkach tymczasowych zlokalizowanych na greckich wyspach Leros, Samos, Lesbos, Kos i Chios. Wnioski będzie można składać przez miesiąc, władze liczą się jednak z tym, że czas ten pewnie zostanie jeszcze wydłużony.

 

Projekt wystartował z opóźnieniem z powodu epidemii. 75 proc. środków potrzebnych do jego realizacji została zapewniona przez fundusze europejskie. Każdy spośród imigrantów, którzy zdecydują się na wyjazd, otrzyma wsparcie w wysokości 2 000 euro, które ułatwić ma nowy początek w ojczystych stronach.

 

W roku 2019 Grecję opuściło już około 4 tysięcy Irakijczyków. Sytuacja w ich kraju unormowała się na tyle, aby chcieli oni podjąć decyzję o powrocie. - Migranci wracający do domu czują się szczęśliwi, nowe życie rozpoczynają z godnością. Irak, ich kraj pochodzenia, wie, że ci ludzie mogę teraz wspierać lokalne społeczności i tamtejszą gospodarkę – komentuje Giorgos Koumoutsakos, poseł Nowej Demokracji. Minister ds. migracji Notis Mitarachi zapowiedział, że pierwsze loty realizowane w ramach programu opartego o zachętę finansową odbędą się już w ciągu najbliższych tygodni.

 

Obecnie w ośrodkach imigranckich na wyspach Morza Egejskiego przebywa około 40 000 ludzi; a w całej Grecji liczba migrantów szacowana jest przez władze na co najmniej 100 000. W ciągu ostatnich miesięcy greckie władze spotkały się ze szczególną krytyką ze względu na warunki panujące w obozach imigranckich, w których to realizowane są obostrzenia przyjęte ze względu na zagrożenie epidemiczne.

 

Źródło: aljazeera.com, xinhuanet.com

mat


DATA: 2020-08-07 13:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Rycerka- zamiast zachwycać sie tym ,ze przyjęliśmy 1mln Ukraińców lepiej sprowadzać potomków polskich zesłańców z ZSRR, a z tym każdy rząd po 89 roku ma "problem".To Hańba Polski- polityków i obywateli ,którzy mają to w nosie
1 miesiąc temu / Darius
 
dobry interes! wjechać nielegalnie i zamiast płacić mandat dostać kase! ta wunija w zidioceniu bije wszelkie rekordy!!! ja bym tak ze dwadzieścia razy obrócił w te wakacje...
1 miesiąc temu / turysta
 
I na to idą unijne czyli nasze pieniądze!
1 miesiąc temu / Jestem
 
Buhahaha. Głupota Greków.Tymbardziej będą przyjezdzac wiedząc że jak sie nie uda zostac na socjalu to kase na bilet powrotny dostaną.
1 miesiąc temu / Tyle
 
PiS Mógł by dawać 2 tyś Euro na głowę żeby zachęcić Polaków do powrotu z emigracji.
1 miesiąc temu / Rycerka
 
Niezły interes dla sprytnych: najpierw wziąć forsę od Sorosa na wycieczkę z Afryki do Grecji, a potem od Greków na powrót...
1 miesiąc temu / Tomek Primke
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.