DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Grecja domaga się odszkodowań za II wojnę, Niemcy nie chcą o tym słyszeć

Grecja domaga się odszkodowań za II wojnę, Niemcy nie chcą o tym słyszeć
#NIEMCY    #REPARACJE    #GRECJA    #MERKEL    #UE    #BERLIN    #WOJNA    #ATENY    #ODSZKODOWANIA    #CIPRAS    #UNIA EUROPEJSKA

Nasze stanowisko jest całkowicie jasne i było wielokrotnie przedstawiane: kwestia reparacji od Niemiec jest prawnie i politycznie ostatecznie załatwiona – powiedział rzecznik rządu w Berlinie Steffen Seibert. To reakcja na roszczenia Grecji dotyczące odszkodowań za okupację w trakcie drugiej wojny światowej. 

Grecki premier Aleksis Cipras kilka dni temu, w trakcie rocznicowych obchodów masakry w Kommeno z sierpnia 1943 roku, zadeklarował pełną determinację w kwestii reparacyjnej. Jak się wyraził, państwo przygotowało „narodową strategię” zmierzającą do osiągnięcia tego celu. Chodzi o kwotę 270 miliardów euro. – Grecja zrobi wszystko, co konieczne na poziomie dyplomatycznym, a jeśli będzie trzeba, to również prawnym – mówił Cipras.

Niemcy nie chcą wracać do tematu roszczeń. W 1960 roku podpisały już dwustronną umowę tytułem której Berlin wypłacił Grecji 115 mln ówczesnych marek niemieckich.


Oczekiwania Aten mają drugie dno związane z kryzysem, jaki dotknął Grecję, która dotkliwie odczuwa finansowe restrykcje nałożone przez Unię Europejską, której polityka utożsamiana jest powszechnie z realizacją woli Niemiec.


RoM

stefczyk.info/PAP

 


DATA: 2016-08-19 20:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ja nie mówię, że się Grekom czy nam nie należy. Należy się, ale co z tego? My mamy problem, zachowujemy się jak emocjonalna kobieta - latamy wszędzie i płaczemy sojusznikom (de nomine) w rękaw, że nam się należy i trzeba na Niemcach wymusić. Żale i płacze są rzeczą niewieścią, mężczyźnie przystoi w milczeniu się zbroić. Jak nie będziemy w stanie dać po ryju każdemu potencjalnemu wrogowi tak, żeby dłuuuugo nie mógł się podnieść, to możemy sobie kiwać dyplomatycznym palcem w ambasadorskim bucie aż ów palec odpadnie.
ponad 3 lata temu / Pokręć
 
Wpuszczenie islamistów było świadomym działaniem niemieckich, żydowskich i amerykańskich polityków-filantropów. Obecna "bezbronność" Niemiec jest udawana(poprawność polityczna). Chodziło o akceptację przez światową opinię publiczną decyzji o zbrojeniu się Niemiec. Państwo, które wywołało dwie wojny światowe może teraz robić to bez przeszkód. USA przeznaczają gigantyczne kwoty na budowę armii niemieckiej.
ponad 3 lata temu / @
 
@Pokręć: czyli wzajemnie - żeby Niemcy mogły domagać się od Grecji spłaty długu, muszą być na tyle mocne żeby w razie czego spuścić Grecji extra łomot. A już teraz Niemcy nie potrafią spuścić łomotu nawet islamskim bandytom na własnym podwórku.
ponad 3 lata temu / r
 
trzeba to nagłaśniać i się przyłączyć ze swoimi żądaniami (coś circa około 1 biliona dolców); nie może tak być, że bandyta nas napadł, ograbił, zniszczył resztę, wymordował, dostał na koniec po mordzie i ...; no właśnie, co? i nie poniósł kary, nie zwrócił ukradzionego, nie zapłacił za straty; nie może tak być, że kradł wszystkim na około, mimo przegranej nie zwrócił "fantów" i teraz udaje bogatego;
ponad 3 lata temu / JARO
 
@Pokręć: Żydzi też tę wojnę przegrali i dostali odszkodowanie od Niemiec. Dlaczego by Grecy czy Polacy nie mieli dostać. Czy tylko dlatego, że wyszli z tej wojny ze stratami? W wypadku drogowym gdy zostaniesz zupełnie niesprawnym inwalidą, też należy ci się odszkodowanie, tym bardziej jeżeli był spowodowany celowo.
ponad 3 lata temu / Niktoś
 
Niemcy muszą płacić odszkodowania wszystkim którym w wyniku działań drugiej wojny światowej dokonali zniszczeń na narodach i majątkach narodowych, bandytów i złodzieji trzeba tępić.
ponad 3 lata temu / Sylwester
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.