DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Granica „świeckiego państwa”. Internauci apelują o modlitwę w intencji Pawła Adamowicza [OPINIA]

Granica „świeckiego państwa”. Internauci apelują o modlitwę w intencji Pawła Adamowicza [OPINIA]
Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Bardzo szybko internet przeszedł od antykatolickiej „nawalanki” do apeli o modlitwę. Katalizatorem przemiany stał się atak na prezydenta Gdańska. Oby ta „dobra zmiana” wśród internautów trwała jak najdłużej.

 

A jeszcze tak niedawno, tak wielu gardłowało za wyrzuceniem z Polski Pana Boga. Ileż to nienawistnych komentarzy pojawiło się po tym, jak lewacy z Barbarą Nowacką na czele ujawnili swój projekt wprowadzenia „rozdziału Państwa od Kościoła”.

 

Spadkobiercy „ideałów rewolucji francuskiej” wylali kubły pomyj na głowy polskich katolików, ich wiary oraz Kościoła. W uroczystość Objawienia Pańskiego internet huczał od ateistyczno-lewackiej nienawiści. Każde, nawet najmniejsze zapewnienie o tym, że ktoś będzie się modlił za autorów tych nierzadko bluźnierczych wpisów, wywoływał tylko falę jeszcze większej pogardy.

 

Jednak po tym, kiedy doszło do wstrząsającego ataku na Pawła Adamowicza, mogliśmy znów przekonać się, jak wiele prawdy zawiera w sobie znane ludowe porzekadło – „jak trwoga to do Boga”. Tak wielu zapewnień o modlitwie, próśb o nią, czy apeli skierowanych do „wierzących” nie widzieliśmy bowiem w intrenecie, oraz w przestrzeni publicznej już od bardzo dawna. A padały one również z internetowych kont polityków!

 

Szkoda, że wzmożenie modlitewne pojawia się na ogół dopiero po wydarzeniach tragicznych. Na co dzień bowiem tak wielu przecież z ostentacją pokazuje, jak bardzo Bóg nie jest im potrzebny do życia, a Kościół w ich opinii stanowi mroczną siłę trzymającą Polskę w „mentalnym średniowieczu”.

 

Dobrze jednak, że wciąż – mimo usilnych starań rewolucjonistów różnorakiego autoramentu – tkwi w Polakach, choć nierzadko przecież głęboko skryty, „zmysł katolicki”. Nakazuje on, w chwilach trudnych i dramatycznych kierować wzrok we właściwym kierunku. W stronę naszego Stwórcy.

 

Łukasz Karpiel

 

AKTUALIZACJA. Paweł Adamowicz zmarł. Zachęcamy do modlitwy za jego duszę


DATA: 2019-01-14 14:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kolejna religijna INICJATYWA. Czego ludziska nie wymyślą.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Wszyscy ludzie w Bożym zamyśle są potrzebni i jak to mawiał prof Tischner "Ateizm często pokazuje nam, że wierzymy nie w Boga prawdziwego, a w bożka" a wszystkim którzy doszukują się dopustu bądź błogosławieństwa bożego w tym tragicznym wydarzeniu, polecam się zastanowić w co i kogo tak naprawdę wierzą.
ponad 1 rok temu / Janek
 
Stała się rzecz straszna. Człowiek nie ma prawa odbierać życia i prawdziwej wolności drugiemu człowiekowi. Abp Sławoj Leszek Głódź podczas mszy w intencji zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza powiedział: "Liczyliśmy na cud ale Pan Bóg miał inne plany". Może faktycznie Pan Bóg chce ratować Polaków przed tabunami nielegalnych emigrantów za unijne pieniądze i przed losem Sodomy i Gomory, które miały się zmaterializować w Gdańsku pod rządami zmarłego prezydenta? Jeżeli tak, to nawet deklaracje króla Europy, który na wiecu w Gdańsku obiecał zmarłemu prezydentowi obronić "NASZ" (czyli czyj?) Gdańsk, muszą ponieść klęskę. Chcecie wystąpić przeciw Bogu? Temu, który nadchodzi??? No to powodzenia.
ponad 1 rok temu / benek
 
Będąc zdrowym, nasyconym, majętnym, wydaje się, że to wszystko sobie zawdzięczam. Nie zaprzątam sobie głowy wiarą, Kościołem, Cerkwią czy Zborem. Żyję nie zauważając, że to życie jest w ręku Innego, Sprawiedliwego, Wiecznego, Boga Wiekuistego.Gdy śmierć wyciąga po człowieka swe ręce, do kogo ten osierocony, opuszczony ma się zwrócić ? Do nicości ? Do rozumu bądź technologii a może do sztucznej inteligencji ? Pozostaje to co każdy człowiek w sobie nosi, potrzebę wiary w coś co pewne, coś nieprzygodne bądź przypadkowe. Tym, do Którego serce i dusza człowieka zmierza, szuka w obliczu śmierci pocieszenia, a tym jest tylko Bóg. Co są warte nawoływania do rozdziału Kościoła od państwa, zbędności sług Bożych w życiu doczesnym człowieka, jeśli w sytuacjach skrajnych ( jak mord Adamowicza ) modlą się do Boga nawet ci, co deklarują, że w nic nie wierzą. Nie jest źle z Narodem Polskim, jeśli w swej bezwzględnej większości, tęskni za wiecznością nie zadowalając się doczesności
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 
Za duzo w tym wszystkim polityki. Kryminalista, szaleniec, byly wiezien, zabil czlowieka, niby z pobduek polityczneych (bo siedzial przez PO). Kazdy polityk wie, ze pewnych granic nie mozna przekraczac. Byl przestepca, jest morderca. Nie wazne z jakiej partii jest ofiara. Morderstwp jest czynem odrazajacym. Teraz panstwo bedzie musialo utrzymywac tego osobnika dozywotnio, Do wiezienia powinni pojsc tacy jak ob, Celinski, to sa karygodne pomowienia. Bral kultury osobistej I politycznej. Totalne zero, ktore chce ugniesc capital polityczny. Wieczne odpoczywanie racz dac Panie Panu Prezydentowi Gdanska, a swiatlosc wiekuita niech mu swieci na wieki wiekow. Teraz jest w rekach Boga I od ludzi nic ani dobrego ani zlego go nie spotka.
ponad 1 rok temu / Zygmunt Jaslowski
 
Pan Bóg nie pozwoli z siebie kpić- trzeba pewnie przekonać się o tym boleśnie i jak skarcone dziecko dostrzga po czasie troske rodziców, tak jestem wdzieczny Memu Bogu za troskę o mnie , o moich rodakow. Gdyby nie tragiczny kontekst ,to zadęcie Trzaskowskiego sprzed kilku dni ,że Ratusz Warszawy i ksiądz sa nie do pogodzenia wyglada zabawnie
ponad 1 rok temu / wieża Babel
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.