DZIŚ JEST:   21   CZERWCA   2018 r.

Św. Alojzego Gonzagi
Św. Jana Rigby
 
 
 
 

Gra na „polskim kompleksie”

Gra na „polskim kompleksie”
fot. REUTERS/Yves Herman

Martina Schulza niepokoi fakt, że kolejny z krajów Europy Środkowej próbuje wydobyć się ze strefy dominacji niemieckiej. Warto przypomnieć w tym kontekście wiernopoddańcze deklaracje Radosława Sikorskiego, czy miękką politykę Donalda Tuska wynagrodzonego fotelem przewodniczącego Rady Europejskiej – mówi prof. Mieczysław Ryba.


Przewodniczący Parlamentu Europejskiego dopatruje się w Polsce „zamachu stanu”. Skąd taka nagła „troska” o sytuację w naszym kraju?

Dostrzegam dwa główne źródła tej wypowiedzi. Martin Schulz to polityk niemieckiej i europejskiej lewicy. Jako wyraziciela polityki Berlina niepokoi go fakt, że kolejny z krajów Europy Środkowej próbuje wydobyć się ze strefy dominacji niemieckiej. Warto przypomnieć w tym kontekście wiernopoddańcze deklaracje Radosława Sikorskiego, czy miękką politykę Donalda Tuska wynagrodzonego fotelem przewodniczącego Rady Europejskiej. Wszystko to było dobrze widziane na europejskich salonach. Określone osoby robiły na nich kariery, w przeciwieństwie do naszego interesu narodowego.

 

Schulz to także przedstawiciel lewicy. Mamy do czynienia z prowadzonym przez nową, europejską lewicę pochodem, czy nawet pędem przez instytucje. Wyraża się on m. in w proaborcyjnym i przyjaznym homoseksualnemu lobby ustawodawstwie, promowaniu multikulti. Pojawiający się w Europie Wschodniej głos sprzeciwu oraz wyraźny trend zmierzający do powstrzymania realizacji rewolucyjnego projektu przebudowy świata i powrotu do chrześcijańskiej wizji ładu społecznego budzi w lewicy poważny niepokój. W ich planach Europa miała przybrać kształt superpaństwa zbudowanego w duchu neomarksistowskim.

 

Czy instytucje europejskie mają realne możliwości wpłynięcia na sytuację w Polsce?

To jest gra na „polskim kompleksie”. Zauważmy w jaki sposób na te doniesienia reagują media. Zapożyczają one propagandę stwierdzając, że na europejskich salonach źle mówi się o Polsce. Ten z lekka postkolonialny kompleks polega na przekonaniu, że to co o nas mówią za granicą jest ważniejsze od naszego osądu rzeczywistości, a nawet od samej rzeczywistości.

 

Mamy do czynienia z próbą zrewolucjonizowania Polski z wykorzystaniem czynników zewnętrznych ponieważ tracąca władzę a w przyszłości także i publiczne media lewica, wie, że będzie coraz mniej skuteczna w nagłaśnianiu i realizowaniu wspomnianego rewolucyjnego projektu.

 

Słowa takie jak te wypowiedziane przez Martina Schulza są także próbą badania „twardości” nowego rządu. Te małe szantaże pojawiające się na arenie międzynarodowej są testem odporności dla sprawujących w Polsce władzę.

 

Powtórka z Węgier?

Orban wytrzymał. Jego rząd prowadzi bardzo konsekwentną politykę. Teraz testowaniu podlega rząd Polski. Kraju będącego z punktu widzenia geopolityki o wiele strategicznie ważniejszym. Stąd i histeria podnoszona na salonach może być większa. Pamiętajmy, że mamy do czynienia z międzynarodówką rewolucyjną.

 

Jak Pan ocenia deklaracje rządzących dotyczące planów zmiany jakościowej w polityce?

Oceniam te deklaracje bardzo pozytywnie. Jeśli w Sejmie padają słowa takie jak te, wypowiedziane przez Jarosława Kaczyńskiego, że „ręka podniesiona na Kościół, jest ręką podniesioną na naród” - współbrzmiące z tym co pisał Roman Dmowski o „katolicyzmie stanowiącym części polskości” - to widać wyraźnie, że mamy do czynienia z nowym rozumieniem przestrzeni ideowej.

 

Także obserwując aranżowanie przez prezydenta polityki zagranicznej zmierzającej do wyrwania się z kleszczy niemiecko-rosyjskich, możemy mieć nadzieję na odejście od polityki szukania protektora

 

Czy warto dołączyć do skierowanej do Jeana Claude’a Junckera, Donalda Tuska i Martina Schulza petycji, zwracającej uwagę, że ostatnie wypowiedzi tego ostatniego stanowią nie tylko bezprecedensowe dyplomatyczne faux-pas, ale też poważne zagrożenie dla suwerenności Polski?

Z pewnością warto.  Pamiętajmy, że głównym adresatem ich nacisków i apeli oraz ataków jest społeczeństwo polskie. Dlatego jego reakcja jest tak bardzo istotna. Nasza zdecydowany i liczny sprzeciw stanowi zupełnie inną reakcji niż ta, której autorzy ataków się spodziewali. Trzeba wyraźnie powiedzieć, że wtrącanie się w wewnętrzne sprawy Polski jest niedopuszczalne. Miękka gra w tej sytuacji będzie absolutnie przeciwskuteczna. Dlatego też takie działania społeczne mają gigantyczne znaczenie.

 

 

Rozmawiał Łukasz Karpiel

 

 

 Podpisz protest! Stop obcej interwencji w wewnętrzne sprawy Polski!
 

 

 


DATA: 2015-12-24 12:18
AUTOR: ROZMOWA PCH24.PL
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Maja. Protestowałem wcześniej za rządów PO. Bo wiedziałem co p. Tusk zrobi. Jeżeli mi nie wierzysz to wejdź na facebook. Lech Łupiński. zobaczysz zdjęcia z 1998 roku o tym mówiące. raz co groźbę dla Polski.Przeczytaj opisy. Jeżeli społeczeństwo pomorskie wystawia pomnik księciu , który Pomorze sprzedał Prusom to świadczy o jego poglądach.To , że PiS sprząta jest prawidłowe. Agentury wszystkich krajów siedzą w Polsce.
ponad 2 lata temu / Lech
 
teraz protestujecie a gdzie byliście za rządów PO wtedy trzeba było protestować, Jak Platforma was robiła w balona to było cacy tak rządzili aby im było dobrze a ze teraz PIS to źle, im sie dobiera to wszyscy razem z tym PETRU na ulice bo się boi ze i jego sprawiedliwość dopadnie.Dobrze PIS robi niech wprowadzi porządek Peowcy dość sina chapali .
ponad 2 lata temu / maja
 
Jeżeli my nie poprzemy PiSU to kto??? ,,Nowoczesne PO" ??? Bądźmy wreszcie jednomyślni, daliśmy szanse pisowi???. Minął tylko miesiąc. Czy będą następne wybory?? TAK!!! Nie dajmy się wykoleić i kupić. Jednomyślni jako społeczeństwo i Naród Polski.
ponad 2 lata temu / LECH
 
@Lech: to co Pan pisze nie jest czymś zaskakującym. Wystarczy spojrzeć jak Niemcy pomału rozbierają Grecję.
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 
Ponieważ od 1998 roku znam co i z której strony grozi Polsce niebezpieczeństwo. Ujawniłem to w Facebooku o pokazałem zdjęcia jakie powstały w tym roku, w Szczecinie. Piszę nie opinię i nie na podstawie już istniejących faktów lecz wizji. Pod Lech Łupiński umieściłem zdjęcia i opisy. Dotyczą p. Tuska i polityki pieniężnej Niemiec. To nie jest pomoc lecz celowe zadłużenie Polski. Jeżeli zadłużenie przekroczy wartość majątku Polaków . Zostanie zagarnięty przez obcy kapitał. To uwiązanie , kajdany Polski. Jeżeli tego nie zrozumiecie po działaniach Unii Europejskiej to już przegraliście. Europa może istnieć jako Europa odrębnych stanów nie jako jedno państwowo z hegemonią jakiegokolwiek państwa i prawa . Każdy naród winien decydować o własnym kraju w/g historycznie zbudowanej kultury. P. Tusk jak książę na pomniku sprzedał polską młodzież i moją Ojczyznę. Zapłatę otrzymał od tego komu służył. Jest Judaszem wobec Polski.
ponad 2 lata temu / Lech
 
Bylbym mimo wszystko ostrozny z tak pozytywnym ocenianiem PiSu. Nie tyle odchodzi on od koncepcji szukania zagranicznego protektora co planuje go zmienic - na USA. Czy to lepiej czy gorzej? To juz sie okaze.
ponad 2 lata temu / Ar
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.