DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Gowin o składzie przyszłego rządu: Macierewicz jednym z kandydatów na szefa MON

Gowin o składzie przyszłego rządu: Macierewicz jednym z kandydatów na szefa MON
fot. Krystian Maj/FORUM

Chociaż w trakcie kampanii wyborczej Beata Szydło wymieniała Jarosława Gowina jako najbardziej prawdopodobnego kandydata na szefa Ministerstwa Obrony Narodowej, to niewykluczone, że władzę w resorcie przejmie kto inny. Poinformował o tym sam prezes Polski Razem. Jako kierującego sprawami wojskowymi oprócz siebie wymienił niezbyt widocznego w kampanii wyborczej Antoniego Macierewicza.

 

Jarosław Gowin przyznał, że jeśli nie zostanie szefem Ministerstwa Obrony Narodowej to pokieruje resortem nauki i szkolnictwa wyższego. Prezes Polski Razem widziałby się w roli zarządzającego tym ministerstwem – przez lata był rektorem i wykładowcą prywatnej uczelni w Krakowie. Jednak skierowana do niego propozycja objęcia władzy w MON nie została wycofana – czytamy na portalu onet.pl.

 

- Nie uczestniczyłem w żadnej rozmowie z Antonim Macierewiczem, ale gdybym nie ja został szefem tego resortu, to on jest poważnym kandydatem – stwierdził Gowin zauważając, że część obsad w ministerstwach jest już znana, jednak nie wyjawi on nazwisk.

 


Źródło: Onet.pl

MWł

DATA: 2015-11-03 08:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Media niemieckie, które przejęły media w Polsce, ukształtowały różne mity i je podtrzymywały np. a) mit skoku przez płot Wałęsy (w miejsce dowiezienia motorówką WSI); nigdy nie napisały, tego, co mówiła Anna Solidarność. Media niemieckie w Polsce nie napisały, że b) w okresie 44-lecia PRL liczność polskich rodzin została podwojona, a mogły o tym napisać choćby przy okazji wychwalania A. Merkel za jej politykę odtwarzania populacji w Niemczech. Ani, że c) skoro celem transformacji 1989 jest poprawienie gospodarki, to Polska po r. 1989 powinna utrzymać miejsce w gospodarce światowej bliskie miejsca dziesiątego, wszak Polska potrafiła tego dokonać w latach 70. Czy też, że d) kanclerz H. Kohl w listopadzie 1989 na pewno wiedział o planie usunięcia muru, ale 10-go XI 1989 zagrał komedię w Warszawie, jakoby lud NRD-wski spontanicznie rozebrał mur w Berlinie, a kanclerz rzekomo nie znał tego ?spontanicznego? scenariusza itd. Niemieckie media wygenerowały w Polsce, po r. 1989, piramidę kłamstwa
ponad 4 lata temu / Zielinski Andrzej slow kilka
 
Jeżeli zostanie powołana wspólna armia UE, MON będzie podporządkowane odpowiedniej unijnej strukturze. Siłą rzeczy Antoni Macierewicz jako szef będzie miał przełożonych w tejże UE, a tak odradzał, takim był jej przeciwnikiem. Czyli impas dla człowieka, który w zasadzie zawsze chciał być jednoznacznie rozpoznawany.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
To w końcu PiS chce Polskiej Armii czy europejskiej?
ponad 4 lata temu / Leo
 
Antoni Macierewicz szefem MON. To jest rewelacją w związku z tym, że był zdecydowanym przeciwnikiem wejścia Polski do UE, a teraz zgodnie z planem PiSu, powinie się opowiedzieć za wspólną z UE armią wojskową. Jest zdecydowanym przeciwnikiem Rosji. Jego powiedzenie ,,wybór między dżumą i cholerą,, akurat (nie ironizując) będzie jego wyborem.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
Nawet prof. Wolniewicz-wielki zwolennik PIS-u ostrzega przed Maciarewiczem w ostatnim odcinku "Głosu Racjonalnego".
ponad 4 lata temu / teodor
 
No to pozamiatane. Jest w sieci oświadczenie Macierewicza, że o dostępie obywateli do broni pomyśli "najwcześniej za dwa lata". Jego wyborcy - wielbiciele PiS próbowali go przekonać, bez skutku.
ponad 4 lata temu / Alka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.