DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Gowin degraduje „naukowe” czasopisma LGBT. Homoaktywiści: to obniży poczucie bezpieczeństwa

Gowin degraduje „naukowe” czasopisma LGBT. Homoaktywiści: to obniży poczucie bezpieczeństwa
fot. Krystian Maj / Forum

Nowy minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin, zapowiedział odebranie statusu czasopisma naukowego periodykom propagującym postulaty ruchu LGBT i tzw. gender studies. Spotkało się to z reakcją Kampanii Przeciw Homofobii, której działacze stwierdzili, iż podejmowanie takich „badań” sprzyja rozwojowi społeczeństwa, a ich ograniczanie przyczyni się do… obniżenia poczucia bezpieczeństwa.

 

Aktywiści z ruchu Kampania Przeciw Homofobii czują się zaniepokojeni wypowiedzią nowego szefa Ministerstwa Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, Jarosława Gowina, który zapowiedział, iż doprowadzi do usunięcia „studiów gejowskich i lesbijskich” z rankingu czasopism naukowych.

 

„Działalność akademicka badająca i poddająca krytycznej analizie kwestie związane z różnymi grupami społecznymi, w tym osobami LGBT, ma donośne znaczenie w budowaniu otwartego i opartego na dialogu społeczeństwa” – piszą homoaktywiści w swoim oświadczeniu.

 

Uważają oni, iż „badania” związane z ruchem LGBT są niezbędnym warunkiem… rozwoju nowoczesnego społeczeństwa. „Studia gejowsko-lesbijskie, gender oraz queer są integralną częścią tej gałęzi nauki – bez nich nowoczesne, otwarte społeczeństwo nie może się rozwijać” – twierdzą.

 

Działacze Kampanii Przeciw Homofobii wyrażają ubolewanie, iż dotychczas niezbyt intensywnie indoktrynowano młodzież szkolną i akademicką. „Niejednokrotnie jest to jedyna okazja na zdobycie rzetelnej wiedzy na temat różnorodności naszego społeczeństwa. Działania antydyskryminacyjne są podejmowane w szkołach niezwykle rzadko” – piszą.

 

Według zwolenników ruchu LGBT degradacja „naukowych” pism ich środowiska ma wpłynąć na obniżenie poziomu polskiej nauki, a także sprzyjać represjom na pracownikach naukowych zajmujących się „gender studies”.

 

„Swoboda zgłębiana dyscypliny w kierunkach innowacyjnych jest warunkiem rozwoju osobistego i poczucia bezpieczeństwa. Cenzurowanie pewnych obszarów nauki obniży ich poczucie bezpieczeństwa. Co więcej, będzie sygnałem przyzwolenia przez władze na gorsze traktowanie osób LGBT przez społeczność uczelni” – przekonują homoaktywiści.

 

 

Źródło: wprost.pl

FO
DATA: 2015-11-20 09:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

wszystkie te o rganzacje sa finansowane z jednej puli miliardera soresa i dzialaja na szkode panstw narodowych niemaja nic wspulnego z rzeczywistoscia i prawda a takich organizacii jest mnustwo w 80 % krajow zabroniona jest ich dzialalnosc jako wroga normalnym rodzinom to sa organizacje ktore powinny byc zakazane w Polsce
ponad 2 lata temu / gienek 1356
 
Chodzi o to, abyście naiwnie klaskali Gowinowi gdy on i jego rząd w tym samym czasie aprobuje zalew sodomy do Polski na skutek bezalternatywnego uczestnictwa w "genderowskim" eurokołchozie. Sapienti sat!
ponad 2 lata temu / Rafał
 
Wielkie słowa: ?badania?, ?naukowe?. A tymczasem o wykreśleniu homoseksualizmu z listy chorób zadecydowano po (wymuszonym szantażem) głosowaniu. Ot, taka ?nauka?? jak nauka radziecka w czasach ZSRR.
ponad 2 lata temu / DEUX
 
Wielkie słowa: ?badania?, ?naukowe?. A tymczasem o wykreśleniu homoseksualizmu z listy chorób zadecydowano po (wymuszonym szantażem) głosowaniu. Ot, taka ?nauka?? jak nauka radziecka w czasach ZSRR.
ponad 2 lata temu / emeritum
 
o tej zarazie pedalskiej juz w Bibli pisano , czas wypedzic to skrzywienie umysłowe z Polski Amen. P.S starałem sie jak najdelikatniej wyrazic swoja mysl!
ponad 3 lata temu / my.zdrowi
 
Nie przepadam za Panem Gowinem ale bardzo dobry ruch z jego strony... Tak dalej a może go polubie ;)
ponad 3 lata temu / arek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.