DZIŚ JEST:   03   LIPCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
 
 
 
 

Gowin, Morawiecki i Jurek apelują: potrzebujemy obrony terytorialnej

Gowin, Morawiecki i Jurek apelują: potrzebujemy obrony terytorialnej
fot.Adam Chelstowski/FORUM
#WOJSKO    #WOJNA    #MAREK JUREK    #KUKIZ    #ARMIA    #GOWIN    #OBRONA TERYTORIALNA    #MORAWIECKI

Przedstawiciele Polski Razem, Kukiz’15 oraz Prawicy Rzeczpospolitej zaapelowali na wspólnej konferencji prasowej o zbudowanie polskiej obrony terytorialnej.

 

Jak podkreślili Jarosław Gowin, Kornel Morawiecki oraz Marek Jurek, Rosja stanowi zagrożenie dla Polski, czego sygnałem jest tocząca się na Ukrainie wojna. – Dąży do odbudowy wpływów na obszarze bloku wschodniego – powiedział Jurek.

 

Bohaterowie konferencji zwrócili też uwagę na zagrożenie związane z napływem imigrantów z Bliskiego Wschodu. – Mamy wielki problem imigrantów ekonomicznych z krajów Bliskiego Wschodu, z których część wyraźnie wrogo odnosi się do zasad cywilizacji europejskiej - ocenił lider Polski Razem i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

 

Dlatego, obok modernizacji armii, politycy uznali za słuszne, by zaapelować o wzmocnienie polskich sił obroną terytorialną. – To wymaga wielkiej odpowiedzialności narodowej. Trzeba powiedzieć, że wojna na Ukrainie zbudziła tę odpowiedzialność, która manifestuje się przez masowy ruch zaangażowania w różnego rodzaju szkolenia, masowy ruch obronny. To jest wielki znak rosnącej odpowiedzialności za obronę narodową – zaznaczył Jurek.

 

W grudniu ubiegłego roku szef MON Antoni Macierewicz powołał pełnomocnika ds. tworzenia obrony terytorialnej kraju. Został nim dr Grzegorz Kwaśniak.

 

Jak informuje Sztab Generalny Wojska Polskiego, do kwietnia powinna być gotowa koncepcja wojsk obrony terytorialnej. Będą one piątym rodzajem sił zbrojnych i równorzędnym partnerem dla armii zawodowej.

 

 

Źródło: rp.pl

ged


DATA: 2016-03-05 19:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

obrony z czym z kijami, kosami na sztorc? gdzie ustawa o wolności posiadania broni?
ponad 4 lata temu / lolo
 
Tego od dawna oczekiwałem. Żadne sojusze nam nie pomogą, jak pokazała historia - jeśli sami nie będziemy odpowiednio zorganizowani (formacje w każdej gminie, magazyny w każdym powiecie) i zmobilizowani (wychowanie patriotyczne i obronne w każdej szkole i w publicznych mediach).
ponad 4 lata temu / Ślązak
 
czy nasze żołnierze oprócz kierowania ruchem na skrzyżowaniach coś jeszcze potrafią? bo nawet służba wartownicza jest dla nich za skomplikowana - koszary są pilnowane przez starych esbeków, ubeków i innych specjalności, a "zawodowi" żołnierze co w tym czasie ćwiczą? najpierw te 100 tyś. żołnierza to musi dobrze obsługiwać wszelką broń, panienek w armii nie potrzeba (niech czekają na zewnątrz na przepustkę ukochanego), a administracja to ma być szczątkowa, złożona z żołnierzy, nie cywilów; a cywile muszą być w końcu dopuszczeni do broni - w każdej rodzinie normalnej - ojciec, poślubiona matka, ich dzieci (tu łącznie z adoptowanymi), powinien znajdować się przynajmniej pistolet; i to ojciec powinien odpowiadać za jego zabezpieczenie; a co robi w tej materii partia rządząca - najkrócej jak można powiedzieć - kluczy; dalej nie rozumie problemu; a te konferencje, jak ta opisana powyżej, to tylko, w obecnej sytuacji, pic na wodę fotomontaż; dalej tylko gadamy, gadamy, ...
ponad 4 lata temu / JARO
 
A jednak : "Mamy wielki problem imigrantów ekonomicznych z krajów Bliskiego Wschodu, z których część wyraźnie wrogo odnosi się do zasad cywilizacji europejskiej". Czyja to jest wina? Polaków którzy dawno alarmują o działania zabezpieczające czy głuchego na ich ostrzeżenia rządu? Znowu coś zepsuliście po to, żeby teraz naszym kosztem to naprawiać!
ponad 4 lata temu / Gula
 
Wśród serdecznych "przyjaciół" psy zająca Bobka zjadły.
ponad 4 lata temu / Krasicki
 
O! mamy tu na forum wypowiedzi ruskich tr.olli. Ewentualnie można ich nazwać pożytecznymi ido####.
ponad 4 lata temu / Bobek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.