DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Gorzowski sąd po tęczowej stronie. Decyzja prezydenta zakazująca „marszu równości” uchylona

Gorzowski sąd po tęczowej stronie. Decyzja prezydenta zakazująca „marszu równości” uchylona
Zdjęcie ilustracyjne

Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim uchylił decyzję prezydenta miasta, który nie wydał zgody na organizację „marszu równości” w tym mieście. Sąd uznał, że naczelną wartością jest swoboda zgromadzeń.

 

- Decyzja prezydenta miasta została uchylona. W ocenie sądu naczelną wartością jest swoboda zgromadzeń. Nie powinna być ona w żaden sposób ograniczana, chyba że istnieje zagrożenie dla porządku publicznego – zakomunikował sędzia Jarosław Dudzicz, prezes Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Jak wyjaśnił, sąd uznał, że prezydent nie dokonał szczegółowej analizy zagrożeń i ocenił, że wszystkie manifestacje (zgłoszono ich ok. 25 - red.) mogłyby się odbyć jednocześnie przy odpowiednim zabezpieczeniu służb. Sąd uznał, że kolejność zgłoszeń nie powinna mieć tu znaczenia.

 

Skargę na decyzję prezydenta złożyli organizatorzy marszu równości. Wniosek poparł Rzecznik Praw Obywatelskich. Miastu przysługuje jeszcze odwołanie do sądu wyższej instancji, ale magistrat nie zamierza skorzystać z tej drogi. To oznacza, że „marsz równości” będzie mógł się odbyć.

 

Źródło: tvn24.pl

MA


DATA: 2019-08-21 15:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

kto będzie się narażał na chodzenie po sądach z takiego powodu?dzisiaj ludzi podróżują i są przyzwyczajeni do plaży nudystów czy toples i całujących się i nie tylko par ,ktoś taki nie pójdzie na ulice patrzeć na przebierańców ,zignoruje ich
5 miesięcy temu / do Izydor Oracz
 
Czy Pan sędzia odbył szkolenie w fundacji Batorego? Jeśli tak to. Wszystko jasne. Kto finansuje fundację i kto zakładał itd.
6 miesięcy temu / Skąd pomysł
 
Aby nie dochodziło do aktów nietolerancyjnych zachowań wobec owych kolorowych marszów proponuję ewakuacje całej ludności miasta na czas tych przemarszów.
6 miesięcy temu / EuGeniusz
 
A gdyby tak zapytać się rzecznika sądu, dlaczego popiera popełnianie wykroczeń? Przecież promowanie homoseksualizmu tak jak i same pratyki homoseksualne są czynem przeciw art 140 Kodeksu Wykroczeń? A może - zamiast protestować - składać masowe doniesienia do prokuratury popełnieniu "występków przeciw moralności"?
6 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
PiS spowodował tę hańbę dla Polaków. Bezalternatywny sojusz z USA zniszczy nas. Mamy trzymać gęby na kłódkę kosztem naszych dzieci. I oni mienią się "katolikami", biegają do kościoła, wzywają imienia Boga na daremno. Nawet Merkel zamknęła swoje złote usta, śmieje się w duchu i podziwia kunszt żydowski. Hańba prawdziwym wrogom katolickiej Polski - PiS-owskim deprawatorom.
6 miesięcy temu / hańba PiS!
 
Zdeprawowany sąd.
6 miesięcy temu / Ryś
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected]l. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.