Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Górskie wędrówki, azyl dla zwierząt... Z czym kojarzy Ci się schronisko?


Schronisko. Miejsce to powinno nam kojarzyć się z górską wędrówką. Ale wielu odpowie, że przecież to też azyl dla zwierząt, budynek dla bezdomnych, placówka dla młodzieży. Gdzie dziś jest to właściwe schronisko? Tomasz A. Żak zaprasza na program Kultura na TAK.


DATA: 2019-02-07 09:02:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Czy da się zatrzymać czas ? Retoryczne pytanie, przecież wiadomo że jest to niemożliwe, ingerencja w czas ( poprzez jego zatrzymanie, cofnięcie ) jest poza zasięgiem ludzkich możliwości. Oczywiście, nie chodzi tu o urządzenia do jego mierzenia, tylko o czas jako taki. Autor felietonu powinien o tym pamiętać. Z chwilą wkroczenia do Polski cywilizacji konsumpcji, wszystko zostało jej podporządkowane. Schroniska uzyskały status hoteli, a wiadomo jak w hotelach jest, własna konsumpcja jest zabroniona. Aby właściciel hotelu (dawnego schroniska)w górach, był w stanie go i siebie z rodziną utrzymać, to musi dobrze "kręcić głową" i nastawiać się na to, co jest najbardziej dochodowe, a wbrew pozorem, noclegi nie są tą złotą żyłą, są nimi imprezy zamawiane z wyszynkiem, oraz szybka konsumpcja jak największej liczby gości ( nie turystów, na turystach nie da się zarobić ). Więc aby liczyć na schronisko w górach, to trzeba mieć namiot albo opuszczony szałas przez juhasów.
5 miesięcy temu / Druh Ryszard
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 105 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.