DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2020 r.

II Niedziela Zwykła
Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Gorbaczow: włączenie Krymu do Rosji to naprawa „błędu” z przeszłości

Gorbaczow: włączenie Krymu do Rosji to naprawa „błędu” z przeszłości
fot. Ania Freindorf/ZUMA Wire/ZUMAPRESS.com

Ostatni przywódca Związku Radzieckiego, Michaił Gorbaczow przekonuje, że świat powinien zaakceptować włączenie Krymu do Rosji. Jego zdaniem, powrót Krymu do Rosji jest naprawą błędu Chruszczowa.


Gorbaczow przypomniał, że Krym został przyłączony do Ukrainy w czasach sowieckich przez Nikitę Chruszczowa. Krym, to jego zdaniem rdzenne terytorium Rosji.


Zapowiadane przez zachód sankcje wg twórcy pieriestrojki powinny mieć solidne podstawy i cieszyć się wsparciem ONZ. Gorbaczow dodał, że w obecnej sytuacji nie ma podstaw do sankcji wobec Rosji.


Były radziecki przywódca tłumaczył, iż w czasach sowieckich Krym został przyłączony do Ukrainy na podstawie arbitralnych ustaw, przyjętych bez pytania o zdanie mieszkańców Krymu. Teraz natomiast, gdy odbyło się referendum ,w którym aż 97 proc. uczestników opowiedziało się za włączeniem do Rosji, świat - zdaniem Gorbaczowa - powinien respektować i pozwolić naprawić błąd z przeszłości. -  To powinno być mile widziane i nie spotkać się z ogłoszeniem sankcji – stwierdził.Źródło: newsmax.com, AS.


DATA: 2014-03-19 18:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gorbi przeciez Tatarzy wyraznie sie wypowiedzieli do kogo chca przynalezec i nie slyszalem ani jedngo, aby tesknil za Moskwa? Na Krymie osiedlili sie sami partyjni bolszewicy i weterani z Sowieckiej armi,bo tam zwyklym Rosjanom osiedlac sie - nie bylo wolno! Z miasta do miasta nie wolno bylo jechac a jeszcze tam gdzie bylo wojsko! Gorbaczow odwiedz Fidela,bo jemu juz tylko czytaja Biblie a to sie wam bardzo przyda,bo dzien ostateczny sie szybko zbliza!
ponad 5 lat temu / M.M.Vancouver.
 
Czy on myśli czasem o zbawieniu duszy?
ponad 5 lat temu / Leo
 
Takie naprawianie "błędów przeszłości" może być wstępem do likwidacji Rzeczpospolitej, gdyż jej odrodzenie po Iwś też niektórzy mogą zaliczyć do "błędów przeszłości". Dlatego protestuję, towarzyszu Gorbaczow! P.S. A może przywróćmy granice z okresu świetności Cesarstwa Rzymskiego?
ponad 5 lat temu / slavoy
 
Ponad 60% Polakow przeciwna prowadzonej polityce wobec Rosji, 70% Francuzow przeciwna wobec sankcjom nalozonych Rosji. Co ci politycy wyprawiaja to wlos staje na glowie. Cala ta banda szumowin politycznych chce sie przyczynic do wojny ?
ponad 5 lat temu / M
 
Jaaasne, Ruscy są znani z "pytania ludzi o zdanie" w kwestii przynależności państwowej. A skoro zależy im na "rdzennym" terytorium, to powinni wyrzec się ziem na wschód od Uralu.
ponad 5 lat temu / Venatrix
 
Nie błędu tylko przemyślanej decyzji Stalina po to by był pretekst do wszczęcia wojny co teraz widzimy
ponad 5 lat temu / Igor
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.