DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Google nie zna Boga. Internetowa cenzura czy brak elementarnej wiedzy?

Google nie zna Boga. Internetowa cenzura czy brak elementarnej wiedzy?
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com
#CENZURA    #INTERNET    #GOOGLE    #WIKIPEDIA    #BÓG    #JEZUS    #MAHOMET    #HINDUIZM    #CHRZEŚCIJAŃSTWO    #NEW AGE

Produkty Google rozpoznają Mahometa i Buddę, ale nie znają pojęcia Boga ani Jezusa – informuje słowacki portal „Hlavne Spravy”. Konserwatywna witryna naszych południowych sąsiadów opisuje eksperyment, jaki amerykański producent telewizyjny i spiker David Sams przeprowadził z produktami Googla, a następnie zamieścił film z wynikami w internecie.

 

Krótki film z „rozmowy” Davida Samsa zawiera pytania zadawane przez znanego spikera i producenta TV tej popularnej wyszukiwarce oraz otrzymane odpowiedzi. Inspiracją do przeprowadzenia eksperymentu były skargi użytkowników internetu, że produkty Google nie odpowiadają na pytania dotyczące postaci chrześcijańskich chociaż nie mają problemu z wyjaśnianiem kim są najważniejsze osoby w innych religiach.

 

Jak podały „Hlavne Spravy”, David Sams zadał asystentowi Google proste pytanie: „Kim jest Jezus” po czym uzyskał odpowiedź: „Przykro mi, ale nie wiem jak Ci pomóc”. Nagranie trafiło na jeden z portali społecznościowych i zwróciło uwagę na sposób traktowania różnych religii w nowoczesnych środkach przekazu.

 

Brak wyjaśnień dotyczących takich pojęć jak „Bóg” czy „Jezus” nie wiąże się bowiem z całkowitym brakiem zainteresowania sprawami religii. O ile bowiem szukający definicji pojęć ważnych w chrześcijaństwie nie znajdą wsparcia w niektórych produktach internetowych o tyle definicje z innych religii nie obejmuje swoista „cenzura” internetowa.

 

Na pytania o Buddę, Mahometa, hinduizm czy New Age można szybko uzyskać informację. Krótką, wykorzystującą podstawowe treści z Wikipedii, ale dającą podstawowy pogląd i wiedzę o niechrześcijańskich postaciach. Problem opisywany przez słowacki portal konserwatywny, polegający na wymazywaniu z zasobów informacyjnych wiedzy o chrześcijaństwie, nabiera ważności nawet w krajach oficjalnie deklarujących pełną wolność słowa i równe traktowanie obywateli, bez względu na ich wyznanie.

 

PK


DATA: 2018-01-30 07:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nadmieniam niniejszym, że jeden z najbardziej poczytnych brukowców angielskich, kilka miesięcy temu opublikował artykuł na temat struktury własnościowej firmy Google. Artykuł zawiera zdjęcie skrzynki pocztowej, w której przechowywane są dokumenty założycielskie spółki Google założonej na Bermudach. Google wybrało - dobrowolnie - numer "666" dla swojego PO Box (ewidencja - zdjęcia wraz z artykułem dostępne online).
ponad 2 lata temu / Zygmunt
 
Google. Don't be evil.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Jedna ze spółek "matek" firmy Google jest zarejestrowana na Bermudach. Ma to oczywiście na celu unikanie płacenia wysokich podatków przez firme. Podobne rozwiązania są zresztą stosowane przez dziesiątki tysięcy innych korporacji czy HNWI, którzy tak tworzą swoje struktury własnościowe aby spółki matki były zarejestrowane w rajach podatkowch. Firmy rejestrują tam tylko swoją działalność ale nie są fizycznie obecne w takich centrach. Zwykle, dokumenty założycielskie są przechowywane przez miejscowych prawników albo w tzw. post office box (PO Box skrzynka pocztowa)z odpowiednim numerem. Jaki numer skrzynki pocztowej w swoim adresie załozycielskim wybrała na Bermudach firma Google?
ponad 2 lata temu / Zygmunt
 
Podobnie z wyszukiwaniem grafiki, np. "tło pulpitu Boże Narodzenie" / "tapeta Boże Narodzenie" - ciężko znaleźć jakąkolwiek grafikę z Bożonarodzeniową szopką, ze św. Rodziną.
ponad 2 lata temu / Poszukiwaczka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.