DZIŚ JEST:   22   MAJA   2019 r.

Św. Rity z Cascii, zakonnicy
Św. Julii
 
 
 
 

Google ma wpływ na preferencje wyborcze

Google ma wpływ na preferencje wyborcze
#WYBORY    #WYSZUKIWARKA    #WYNIK    #MÓZG    #CHIP    #GOOGLE    #WIELKI BRAT    #KONTROLA    #MYŚL    #EPSTEIN

Psycholog Robert Epstein sugeruje, że w przyszłych wyborach wiodące wyszukiwarki internetowe odegrają istotną rolę, kształtując preferencje wyborcze. Jeśli powiedzie się plan szefostwa Google, już wkrótce wyszukiwarka może nawet kontrolować nasze myśli…


Wyszukiwarka Google odgrywa istotną rolę w kampaniach wyborczych w USA od 2006 r. Dostarcza informacji i sondaży wiodącym mediom. Prezentuje także i eksponuje poglądy wybranych kandydatów na swoim blogu Google Public Policy.


Zdaniem dr Roberta Epsteina, Google może zniekształcać wyniki wyborów poprzez manipulowanie sondażami i preferencjami ludzi, którzy tego sobie nie uświadamiają. Dlatego postuluje on wprowadzenie przepisów, ograniczających wpływy wyszukiwarek internetowych na system wyborczy.


Dr Epstein sugeruje, że Google manipuluje wynikami sondaży, prawdopodobnie poprzez zmianę algorytmu wyszukiwania, aby faworyzować pewne rezultaty. Może to także czynić instruując określone media, jak promować danego kandydata. Np. podczas ostatnich wyborów tak instruowana była gazeta „The Hufftington Post”, jawnie sprzyjająca Barackowi Obamie. Google dostarczało określonych informacji, instruowało jak zoptymalizować treść strony gazety, jakie umieszczać reklamy, by mogła się ona często pojawiać na komputerach potencjalnych wyborców itp.


Obszerny raport dot. potencjalnego wpływu wyszukiwarki Google na wyniki wyborów przedstawiła ostatnio stacja Fox News. Reporter Jerome R. Corsi zwrócił uwagę m.in. na plan prezydenta Obamy, który zamierza wykorzystać Google do zrobienia nowych internetowych stron rządowych. Sztab Obamy chce pozyskać z sieci jak najwięcej makro-danych dot. wzorów zachowania obywateli, informujących o preferencjach kulturowych, politycznych, konsumenckich itp. Te makro-dane mają pomóc w przygotowaniu portretu psychologicznego wyborców i w skonstruowaniu odpowiedniego programu wyborczego.


Google, które już i tak wiele wie o użytkownikach sieci ma dalekosiężne plany i chce wszczepić do naszych mózgów chipy. Scott Huffman, dyrektor inżynierii w Google, twierdzi, że „korporacja chce przekształcić sposoby interakcji ludzi z Google”. Chodzi o to,aby użytkownicy sieci mogli przeprowadzać rozmowy z Google, podobne do tych, jakie przeprowadza się z ludźmi.


Dzięki chipowi nie trzeba będzie „wchodzić” na ustawienia w komputerach , telefonach komórkowych itp., aby coś sprawdzić itp.


Huffman tłumaczy, że w przyszłości będzie można komunikować się z Google nie tylko za pomocą okularów Google Glass, które nie będą miały klawiatury, ale także za pośrednictwem swojego zegarka, a nawet koszuli. Wystarczy zacząć mówić, a Google spełni dane polecenie.


Już w tej chwili eksperymentuje się z osobami niepełnosprawnymi, którym pomaga się w manewrowaniu wózkami inwalidzkimi.


Wpływ Google nie ogranicza się wyłącznie do rynku amerykańskiego. Jako najbardziej obciążona wyszukiwarka na świecie, Google kontroluje dystrybucję informacji do większości krajów świata.Źródło: WND.com, fellowshipofminds.com, Readwrite.com, AS


DATA: 2013-07-24 07:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlatego współczesne szkolnictwo ma wyprodukować jak najwięcej lemingów.
ponad 5 lat temu / cynik
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "16551"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.