DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2018 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Google i Apple popierają chińską wizję ocenzurowania sieci na świecie?

Google i Apple popierają chińską wizję ocenzurowania sieci na świecie?
By No machine-readable author provided. VaGla assumed (based on copyright claims). [Public domain], via Wikimedia Commons

Szefowie gigantów internetowych Google i Apple w zeszłym tygodniu uczestniczyli w konferencji poświęconej sieci internetowej. Swoją obecnością - a szef Apple także poprzez wystąpienie - wsparli próby podejmowane przez komunistyczne władze reglamentowania dostępu do sieci na całym świecie i usuwania z niej niewygodnych dla władzy treści.

 

Tim Cook z Apple Inc. powiedział wprost, że jego firma „podziela wizję” chińskiej władzy. Konferencja poświęcona była rozwojowi gospodarki cyfrowej, bezpieczeństwu i wspólnej przyszłości w cyberprzestrzeni.

 

Bloomberg News poinformował, że pojawienie się liderów „dwóch najcenniejszych gigantów technologicznych na świecie nadaje wiarygodność chińskim wysiłkom na rzecz wpływania na globalny internet”, tak aby przypominał on model chiński.

 

„Światowa konferencja internetowa, która odbyła się we wschodniochińskim mieście Wuzhen ma na celu promowanie chińskiej wizji cyber-suwerenności – idei mówiącej o tym, że rządy na całym świecie powinny mieć prawo kontrolowania tego, co pojawia się w Internecie w ich krajach” – komentował Simon Denyer w artykule, który ukazał się w „The Washington Post”.

 

Przypomniał on, że w praktyce, w Chinach jest największy system cenzury i cyfrowego nadzoru na świecie, gdzie za krytykę partii komunistycznej można trafić do więzienia. Cook jednak nie wspomniał o tym w  trakcie swego przemówienia.

 

Na konferencji, która odbyła się w dniach od 3 do 5 grudnia Cook mówił o technologiach internetowych i sztucznej inteligencji (AI), które wkraczają w sferę prywatną ludzi.

 

Tego samego dnia Wang Huning, członek Stałego Komitetu Biura Politycznego Komunistycznej Partii Chin - siedmioosobowej grupy, która rządzi krajem - wezwał do silniejszego zaangażowania władzy w zwalczanie terroryzmu i przestępczości w Internecie na całym świecie.

 

Szef Google, Sundar Pichai nie wygłosił przemówienia inauguracyjnego. Zamiast tego wziął udział w panelu dyskusyjnym na temat gospodarki cyfrowej.

 

Działacze na rzecz praw człowieka skrytykowali pojawienie się prezesów technologicznych gigantów na konferencji. Mówili, że nadali oni wiarygodność państwu, które agresywnie cenzuruje Internet, wtrąca ludzi do więzienia za krytyczne podejście do problemów społecznych i buduje systemy sztucznej inteligencji, które szpiegują wszystkich.

 

Firma Apple – na życzenie komunistycznych władz - podjęła działania w celu usunięcia aplikacji VPN i anty-cenzury z chińskiego sklepu z aplikacjami. Obywatele chińscy korzystali z aplikacji, by ominąć zaporę sieciową w Chinach, która blokuje różne amerykańskie witryny.

 

Również Amazon poinformował o zaprzestaniu używania oprogramowania umożliwiającego chińskim obywatelom ominięcie zapory sieciowej.

 

Apple i Google cenzuruje organizacje pro life m.in. w USA. App Store np. zablokowało w październiku mobilną aplikację pro-life po tym, jak zwolennicy aborcji złożyli skargę.

 

Google powołało specjalne zespoły które oznaczają "niepokojące" treści i nie zezwalają na pojawienie się ich w wynikach wyszukiwania w pierwszej kolejności.

 

Google zaczęło cenzurować także „mowę nienawiści”, „potencjalnie kontrowersyjne lub obraźliwe” treści oraz „obraźliwe treści religijne lub supremacistowskie” na swojej platformie YouTube w sierpniu.

 

W sierpniu YouTube zlikwidował ponad 900 filmów opublikowanych przez ewangelika Michaela Browna, krytykującego ruch LGBT itp.

 

Google odmawiał akceptowania reklam antyaborcyjnych na swoich platformach, mimo że zezwala na reklamy proaborcyjne, dopóki nie został pozwany w 2008 roku. Facebook i Twitter również cenzurują treści pro-life.

 

W 2011 roku badanie przeprowadzone przez National Religious Broadcasters i American Center for Law and Justice uznało, że platformy społecznościowe, w tym Apple, Google i Facebook, aktywnie cenzurują treści chrześcijańskie.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

AS

 

 


DATA: 2017-12-13 07:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Powszechna kontrola - "znamię bestii". Oczywiście to dla dobra ogółu.
7 miesięcy temu / One
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.