DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Gontarczyk potwierdza rewelacje „Faktu” – Jaruzelski też przechowywał dokumenty państwowe

Gontarczyk potwierdza rewelacje „Faktu” – Jaruzelski też przechowywał dokumenty państwowe
FOTORZEPA/Forum

Według dziennikarzy „Faktu” nie tylko Czesław Kiszczak, ale również Wojciech Jaruzelski przetrzymywał w domu olbrzymi zbiór dokumentów. Informacje te potwierdza historyk, dr Piotr Gontarczyk, który już kilka lat temu zgłosił sprawę do IPN.


- Wojciech Jaruzelski posiadał dokumenty służb specjalnych PRL. Gdy się o tym dowiedziałem, przekazałem te informacje mojemu szefowi, prof. Januszowi Kurtyce, prezesowi IPN. On stwierdził, że podejmie działania, by te archiwa trafiły do Instytutu. Niestety, prezes Kurtyka zginął w Smoleńsku – powiedział „Gazecie Polskiej Codziennie” dr Piotr Gontarczyk. Badacz ten doskonale zna historię Wojciecha Jaruzelskiego – opisał między innymi sprawę zarejestrowania go jako agenta Informacji Wojskowej o pseudonimie Wolski.


Według Gontarczyka wśród dokumentów przechowywanych przez Jaruzelskiego miały się znajdować m.in. materiały z masakry na Wybrzeżu, kopalni Wujek, a także dokumenty dotyczące osób biorących udział w obradach Okrągłego Stołu i działań służb specjalnych PRL.


Dziennikarze „Faktu” twierdzą, że dotarli do informacji od „osoby z bliskiego otoczenia Jaruzelskiego”, z których wynika, że wszystkie archiwa, które były w jego posiadaniu, trafiły wraz z większością majątku do jego córki – Moniki. Ta zaś, zgodnie z ostatnią wolą ojca, miała przekazać je Fundacji Archiwum Dokumentacji Historycznej PRL.


Fundacja to bardzo ciekawa instytucja – według „Faktu” obok Moniki Jaruzelskiej, a niegdyś jej ojca, w radzie fundatorów zasiadają m.in. Ryszard Strzelecki-Gomułka (86 l.) – syn Wiesława Gomułki, byłego I sekretarza KC PZPR, oraz były wiceszef Sztabu Generalnego Ludowego Wojska Polskiego gen. Wacław Szklarski (91 l.).


Rozmówca dziennika twierdzi, że w domu Jaruzelskich przechowywano około 2000 teczek z dokumentami. Miały one trafić do magazynu przy bibliotece Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Dyrekcja uczelni twierdzi jednak, że tego typu akt nie ma na uczelni.

 Źródło: „GPC”, “Fakt”  

kraDATA: 2016-02-24 12:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Teraz jest okazja do odszukania po dobroci lub siłą archiwów kompromitujących zarówno komunę jak i okrągły stół. I rozliczyć zdrajców, targowiczan i oprawców a ich dobrze ustawionych potomków tak potraktować(postawić pod SĄD) jak oni potraktowali Polskich niepodległościowych obywateli.
ponad 4 lata temu / Bolko1
 
Teraz jest okazja do odszukania badz po dobroci badz sila archiwow kompromitujacych zarowno komune jak i okragly stol. I rozliczyc zdrajcow i oprawcow a ich dobrze ustawionych potomkow tak potraktowac aby oposcili kraj.
ponad 4 lata temu / George R
 
ZAKON MOSKIEWSKI rządził się swoimi prawami.Zbiory archiwalne potwierdzają system sprawowania władzy. Na wzór SIEDEM KSIĄG O CZYNACH KAROLA GUSTAWA napisanych przez Samuela Putendorfa będzie można opisać sagę rodu JARUZELSKI.
ponad 4 lata temu / Mieczsilver
 
Dziwi mnie, że dla naszych badaczy szafy są zaskoczeniem. Od dawna wiem o materiałach w posiadaniu innego oficjela. Od jego syna. Tyle że tu mówimy o materiałach w postaci mikrofilmów. Szafy nie potrzeba. A u kiszczakowej chyba tego nie szukano. U jaruzelskiej też pewno nie będą. Może dlatego, że boją się co i na kogo wyjdzie. Póki u władzy będą prymitywne marionetki, na które różne szumowiny mają kwity, póty niewiele zdziałamy. Trzeba się pozbyć umoczonych i zaczynać od początku. I na marginesie dodam, że ujawnieni dalsi zdrajcy i lizusy z szafy kiszczaka nie dziwią mnie. Zawsze czułem od tych osobników, że są niegodni. Obrzydliwi i żałośni. Wszyscy i wszystkie. ohyda
ponad 4 lata temu / rozsądny
 
To są nadzwyczajne szafy dla nadzwyczajnych szafarzy. Marksistowskie meble i stolarze.
ponad 4 lata temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.