DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

„Golgota Picnic” może obrażać Pana Jezusa, ale dla Auschwitz trzeba mieć szacunek

„Golgota Picnic” może obrażać Pana Jezusa, ale dla Auschwitz trzeba mieć szacunek

Spektakl „Golgota Picnic” stał się dla wielu pseudoartystów symbolem walki o wolność kultury. W obronie pseudosztuki stanęły też media, w tym TVN24. Dla portalu tej stacji informacyjnej są jednak granice wolności „sztuki”. To szacunek dla Auschwitz.

 

Portal zastanawia się, czy wypada robić sobie „selfie” (zdjęcie „z ręki”) przy niemieckim obozie zagłady, KL Auschwitz. Cytuje przy tym wypowiedź rzecznika muzeum obozu: - Nie ma nic złego w robieniu sobie zdjęć, ważne jest to, jak później zostaną one wykorzystane.

 

Portal przytacza też fragmenty tekstu z amerykańskiego magazynu „New Yorker” na temat „selfie” w Auschwitz. Tekst nie jest aprobatywny. Wskazuje, że młodzi ludzie robią sobie zdjęcia przy obozie pozując z uwodzicielską miną bądź uśmiechem na twarzy. Takie zdjęcia robią sobie także turyści z Izraela. Portal TVN24.pl ponownie przytacza rzecznika muzeum Auschwitz, który – komentując to zjawisko – przypomina, co upamiętnia placówka.

 

Wrażliwość jest więc ważna, gdy chodzi o miejsce kaźni Polaków, Żydów i osób innych narodowości, mordowanych i doświadczanych w okrutny sposób przez niemieckich agresorów – i słusznie. Dlaczego jednak w przypadku, gdy obrażani są katolicy, o wrażliwości nie ma już mowy? TVN24 wpisał się przecież w retorykę obrońców bluźnierczego spektaklu „Golgota Picnic”. Gdyby stacja telewizyjna była konsekwentna, to uznałaby wygłupy młodych ludzi w pobliżu pieców krematoryjnych w Auschwitz za ciekawy event artystyczny. W końcu na antenie TVN24 szef Teatru Starego Jana Klata mówił, że rolą artysty jest bluźnić. Prowadzący nie protestował. 

 

 

Źródło: tvn24.pl

ged


DATA: 2014-07-02 14:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W Białymstoku jedną z protestujących osób(urzędniczkę), zwolniono ze stanowiska jakie zajmowała w Urzędzie Miejskim, za to, że użyła określenia ,,żydostwo?. Użyła go podczas prywatnej rozmowy, którą nagrali filmujący protest jaki odbywał się w Białymstoku 27.06 w piątek przed budynkiem w którym doszło do znieważania. Żadne media w Polsce nie stają w obronie tej pani, zaś media sprzyjające i zachwalające wcześniej obrazoburcze widowisko robią nagonkę na tą osobę i linczują ją publicznie radując się z powodu zwolnienia jej z zajmowanego stanowiska.. Redakcjo PCh 24.pl może zainteresowalibyście się tą sprawą i nagłośnili sytuację. Z Panem Bogiem
ponad 5 lat temu / Robert
 
a może katolicy powinni przestać protestować przeciw bluźnierstwom ? http://pochwalony.eu/?p=3035
ponad 5 lat temu / PAweł
 
Tego typu przewrotne podejście jest charakterystyczne dla żydostwa. Świetnie opisał ten fenomen wielki przedsiębiorca w książce "Międzynarodowy Żyd", która być może nadal jest dostępna w księgarniach Naszego Dziennika podobnie zresztą jak wspaniała "Cywilizacja żydowska" Feliksa Konecznego.
ponad 5 lat temu / czytelnik
 
Niewidzialni talmudyści to spece od bluźnierstwa.W tym miejscu nie wypada przytaczać tekstu talmudu o Naszym Panu Jezusie Chrystusie. Większość katolików w Polsce nie jest zorientowanych iż źródło nienawiści,rasizmu i bluźnierstwa wypływa wprost z talmudu.
ponad 5 lat temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.