DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Godzina policyjna i lockdown. Tak rząd „tresuje” nas przed szczepionką [OPINIA]

Godzina policyjna i lockdown. Tak rząd „tresuje” nas przed szczepionką [OPINIA]
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Dimitri Houtteman)

Rząd zapowiadał niedawno, że od połowy grudnia ruszy wielka kampania na rzecz szczepień. Nie dodał jednak tego, że to my wszyscy będziemy tej kampanii i adresatami, i uczestnikami.

 

Ostatnie dni były nieco senne: rząd zapowiadał szczepienia, gospodarka jakoś powoli się toczyła, choć minister zdrowia robił wszystko, by tryby jej machiny się zatrzymały. A szumnie zapowiadane zwolnienia z obostrzeń dla zaszczepionych okazały się tak naprawdę niewiele znaczącymi ułatwieniami.

 

Przegapiliśmy za to jedno: rząd zapowiadał niedawno, że od połowy grudnia ruszy wielka kampania na rzecz szczepień. Nie dodał jednak tego, że to my wszyscy będziemy tej kampanii i adresatami, i uczestnikami. Trudno inaczej wytłumaczyć pomysł Narodowej Kwarantanny w momencie, gdy liczba zakażeń spada. Najwyraźniej ruszyła wielka machina, mająca na celu skłonić nas do przystąpienia do Narodowego Programu Szczepień. Wiadomo, że pierwsze preparaty mogą zostać podane chętnym jeszcze w grudniu, a zatem straszak w postaci zamknięcia kraju z pewnością podziała na wielu przerażonych perspektywą dalszego odcięcia od świata.

 

Jeśli faktycznie mamy do czynienia z socjotechnicznym zabiegiem, to jest to bodaj najbardziej kosztowna kampania promocyjna rządu w historii. Śmiało też można postawić pytanie: jaki jest ostateczny cel nakładania na nas kolejnych obostrzeń? Czy chodzi jedynie o walkę z mityczną „trzecią falą”? A może plan jest taki, by zaszczepionych zwalniać ze wszystkich rygorów i na podstawie kodu QR wpuszczać do galerii handlowych, hoteli, na stoki czy do restauracji, zaś niezaszczepionych trzymać nadal w zamknięciu i od czasu do czasu poczęstować mandatem lub godziną policyjną. W „poprzednim reżimie” trudno było znaleźć jakieś znaczące ułatwienia dla zaszczepionych. Ale w tym nowym – owszem. Jak inaczej można to nazwać, jeśli nie tresurą?

 

O ile te dywagacje są zgodne z rzeczywistością, rząd zdaje się przeprowadzać na nas swoisty Blietzkrieg obostrzeniowy, by potem łudzić nas możliwością normalnego życia, pod warunkiem spełnienia de facto obowiązku szczepienia.

 

Ciekawe, że na konferencji prasowej, w trakcie której ogłaszano tę całą Narodową Kwarantannę – doprawdy ten rząd robi wszystko, by obrzydzić chwalebny przecież przymiotnik „narodowy” i gdybym był foliarzem lub płaskoziemcą uznałbym, iż jest to działanie celowe i na czyjeś życzenie – zabrakło premiera Mateusza Morawieckiego. Czyżby faktycznie miał być on tym, który dopiero ogłosi nam zdejmowanie obostrzeń wyłącznie dla zaszczepionych, zwiastując wielkie zwycięstwo nauki nad naturą? Czy poczuł, że jego pozycja mocno osłabła w ostatnich miesiącach i powinien przestać firmować własnym nazwiskiem kolejnych złych wiadomości?

 

W trakcie konferencji prasowej ministra Adama Niedzielskiego i prof. Andrzeja Horbana, doszło jeszcze do dwóch, wartych odnotowania sytuacji. Po pierwsze, wspomniany Horban poniekąd uzasadnił wprowadzenie kwarantanny rosnącą umieralnością. To dowód na to, że obóz władzy panicznie stara się przerzucić gorącego kartofla nieudanej walki z pandemią w nasze ręce. Bo co też my mamy wspólnego z tym, że rośnie umieralność? Dlaczego ja, moja żona, przyjaciele, sąsiedzi czy rodacy, mamy ponosić koszty tego, że rząd pozamykał służbę zdrowia, nakręcił spiralę paniki i teraz zbiera tego żniwo w postaci wzrostu ofiar odkładania diagnoz, zabiegów czy leczenia na inny, popandemiczny czas?

 

I druga sprawa. Niedzielski przekonywał niedawno, że stara się być w swoich działaniach przewidywalny. Pamiętam, że po konferencji prasowej, w trakcie której rozpisano działania antypandemiczne na dwa miesiące do przodu, oceniałem, iż zapowiedź ta wynika raczej z zapotrzebowania zgłaszanego przez opinię publiczną, czyli ma po prostu wymiar propagandowy, bez żadnego pokrycia w rzeczywistości. I, niestety, tamto przeczucie okazało się trafne. Ogłaszając Narodową Kwarantannę minister Niedzielski przekreślił wszystkie wcześniejsze komunikaty. Od 27 grudnia mieliśmy mieć bowiem powrót do podziału na czerwone, żółte i zielone strefy, zaś stoki narciarskie miały pozostać otwarte. Tymczasem dzisiaj ministrowi się odwidziało i odwołał otwarcie stoków. Zupełnie bez sensu, szczególnie, że sytuacja w kraju – jeśli brać pod uwagę wskaźniki rządowe – wcale nie jest zła. Tu pojawia się kolejne pytanie: co robi w tym czasie minister rozwoju, Jarosław Gowin? Dlaczego dopuścił do tego, by właściciele stoków wyrzucili w błoto ogromne pieniądze potrzebne na przygotowanie do sezonu? Czy rząd kolejny raz, za nasze pieniądze, zafundował sobie zabawę w przeciąganie liny między resortami? Na pewno trzeba będzie przecież te straty zrekompensować.

 

Jeśli miałbym sobie i Państwu czegoś życzyć na nadchodzące święta, to chyba dwóch rzeczy. Po pierwsze, zachowajcie zdrowy rozsądek i nie ulegajcie temu szaleństwu. No i po drugie: niech ta paranoja wreszcie się skończy. 

 

 

Tomasz Figura

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-12-22 07:13
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
28
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@nick W kwestii tego co robić, jak się ma niewielkie możliwości - polecam metodę drukowania wartościowych materiałów opinii cenzurowanych lekarzy o covid, informacji o planach NWO itp. i rozprowadzania wśród sąsiadów - np. do 10 czy 20 skrzynek pocztowych w sąsiedztwie. Ja tak robię. Gdyby każdy świadomy Polak też tak robił, narracja z poza głównego ścieku mogłaby się rozejść naprawdę szeroko. Wiadomo, że nie dotrze do wszystkich, ale przynajmniej części ludzi otworzy oczy. Polecam.
27 dni temu / Mara
 
Aż trudno uwierzyć, że ktoś może tak myśleć jak pan Tomasz Figura. Toż to czysta ignorancja panie Tomaszu.
27 dni temu / Anna
 
Czy w końcu Polacy masowo milionami wyjdą na ulicę i wsadzą do kryminału ten zorganizowany związek przestępczy o charakterze zbrojnym .....?
27 dni temu / KZ
 
prawda Bialrus jeszcze oaza wolnosci bo u nas juz dyktatura rodem lekarzy z dawnych znanych obozow i oczywiscie wszechwladna partia z kanclerzem w sojuszu z Budkami i pokrewnymi ktorzy niby wygladaja inaczej ale maja jeden korzen zasilajacy
27 dni temu / olek
 
Jako prawosławny katolickich świąt nie obchodze ale tym razem w ramach solidarności pójdę na waszą pasterze nawet gdy zabronią
27 dni temu / Czarna Sotnia
 
Jeszcze będziecie błagania o wizę emigracyjną na Białoruś
27 dni temu / Czarna Sotnia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.