DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Gniezno miastem wolnym od ideologii LGBT? „Postępowi” radni blokują ważną deklarację

Gniezno miastem wolnym od ideologii LGBT? „Postępowi” radni blokują ważną deklarację
fot: Tomasz Kluczynski/Forum

W Gnieźnie trwa zbiórka podpisów pod pismem, w którym mieszkańcy wyrażają swoje poparcie dla deklaracji anty-LGBT+, jaką zaproponowali radni PiS.  Decyzja na temat przyszłości dokumentu zostanie najprawdopodobniej podjęta na najbliższym posiedzeniu Rady Miasta.

 

Propozycja gnieźnieńskich radnych to efekt homopropagandy, jaka coraz bardziej rozlewa się po pierwszej stolicy Polski. 13 kwietnia ulicami Gniezna przeszedł po raz pierwszy w historii miasta marsz równości, w którym wzięło udział ok. 400 osób.

 

W odpowiedzi na działania subkultury LGBT+ 29 maja, podczas posiedzenia Rady Miasta, została przedstawiona deklaracja „Gniezno miastem wolnym od ideologii LGBT”. Do głosowania jednak nie doszło za sprawą radnego Artura Kuczmy z Koalicji dla Pierwszej stolicy, który złożył wniosek o ściągnięcie tego punktu z obrad. – Taka deklaracja nie mieści się w kompetencjach naszych zadań – argumentował Kuczma.

 

Z taką opinią nie zgodził się radny PiS Paweł Kamiński, który przygotowywał projekt deklaracji. – Uzasadnienie radnego Kuczmy ma się nijak, bo skoro inne samorządy mogły takie deklaracje przyjmować, to dlaczego nasz nie mógł. W Warszawie przyjęto deklarację LGBT, to dlaczego nie można przyjąć deklaracji miasta wolnego od LGBT? To tylko świadczy o słabości radnych, którzy boją się normalnych tematów, bo to, co dziś zrobili to tylko się ośmieszyli – ocenił.

 

Warto zwrócić uwagę, że podobne deklaracje zostały przyjęte m.in. w Puławach, Kraśniku, czy na Lubelszczyźnie.

 

Po usunięciu punktu dot. głosowania, w Gnieźnie ruszyła zbiórka podpisów wśród mieszkańców wyrażających poparcie dla deklaracji przeciwko LGBT+. Następna próba głosowania podjęta zostanie podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

 

Źródło: wpolityce.pl

TK


DATA: 2019-06-12 08:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

pseudo dj z pieniążkami od tatusia blokuje wszysyko co normalne. Ten gość nawet nie ma dobrego wykształcenia... kto go wybrał?
ponad 1 rok temu / Obywatel
 
Jakbym tam mieszkała, to podpisałbym tą deklarację. Super pomysł, wreszcie czułabym się równa i bezpieczna. Nie kręcą mnie panowie w podartych kabaretkach
ponad 1 rok temu / Ska
 
Gniezno, ośrodek chrześcijaństwa w Polsce, miasto św. Wojciecha głównego patrona Polski, siedziba prymasa, jak widać jest szczególnie upodobane przez Złego, który zaczaił się w miejskiej radzie, ale także w gnieźnieńskim społeczeństwie, które w wyborach postawiło na bylejakość i zagłosowało na tę część kandydatów, która jest przeciw życiu, jest za demontażem państwa, popiera strajki m.in. nauczycieli. Słynne było także zapalanie świeczek przed miejscowym sądem. A szczytem prymitywizmu i bezwstydności była zorganizowana w pierwszej stolicy Polski tzw. Parada Równości, gdzie Gniezno przemianowano na Pierwszą Stolicę Równości, a nie chodziło przecież o żadną równość, tylko o szerzenie homoseksualnego lobby w sposób wyjątkowo łajdacki i wulgarny. Gnieźnieński prezydent PO nie reaguje na takie barbarzyństwo i upadek obyczajów miasta, którym niestety kieruje.
ponad 1 rok temu / gnieźnianin
 
Nie ulegajcie zwolennikom LGBT i walczcie jak w wielu polskich miastach.
ponad 1 rok temu / Helenka2
 
Totalitaryści szukają konfliktów
ponad 1 rok temu / Obserwator
 
Nie było by problemów z lbgt, gdyby powrócić do obowiązkowej, powszechnej służby wojskowej. W czasie marszów sodomickich organizowało by się ćwiczenia, a dewianci - zamiast paradować - myliby ubikacje w koszarach. Ktoś przeciw?
ponad 1 rok temu / Izydor Oracz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.