DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Jest inny aspekt całego przedsięwzięcia - samorząd może wydawać pieniądze społeczne w formie budżetu, którym zarządza tylko na potrzeby, które są potrzebami WSZYSTKICH mieszkańców, tj. takie z których przynajmniej teoretycznie może skorzystać KAŻDY mieszkaniec gminy. W przypadku, gdy nie jest spełniane to kryterium, możemy mówić o FUNDOWANIU PRZYWILEJU jakimś osobom, lub grupie osób. Ani radny, ani burmistrz, ani prezydent nie ma takiego prawa, żeby spełniać czyjeś potrzeby, nawet gdy ma bardzo szlachetne intencje. W takim przypadku występuje jak ZABORCA/DYSPONENT/ZŁODZIEJ cudzego mieniapublicznego i przekracza swoje kompetencje, co powinno być ścigane Kodeksu Karnego jako przestępstwo urzędnicze
4 miesiące temu / R-ld
 
Podczas jednego zabiegu in vitro ginie więcej dzieci, niż podczas jednego zabiegu aborcji.
4 miesiące temu / Arvena
 
Panie Olgierdzie: NIC WAM DO TEGO? Nic Wam do tego, na co się wydaje WASZE pieniądze? Ciekawe. Czyli władza postanowiła i wszyscy mają milcząco aprobować? Nie. Tak nie będzie. Ta uchwała ma wady prawne i wojewoda będzie proszony o jej unieważnienie. A pozostałym użytkownikom wyjaśnię, bo to jest tutaj ogólnie napisane. Koalicji dla Pierwszej Stolicy Polski to wspólny klub członków PO, Nowoczesnej i SLD. Są to ludzie, którzy pod różnymi szyldami rządzą w Gnieźnie od 30 lat. Ale tym razem przesadzili. Prezydent miasta bo ta koalicja to jest jego zaplecze w Radzie Miasta to przykład "katolika otwartego". Dotąd jednak na żadne podobne pomysły się nie godził. Jeszcze w zeszłym roku zakazał marszu homoseksualistów- w taki sposób oczywiście, żeby sąd decyzję uchylił, ale przynajmniej zachowano pozory sprzeciwu. A teraz takie coś. Będziemy protestować. My mieszkańcy Gniezna. A ci radni, którzy głosowali za tą uchwałą, powinni mieć zakaz przystępowania do Komunii Świętej.
4 miesiące temu / Gnieźnianin
 
I bardzo dobrze, że dofinansuje, to, czy ktoś skorzysta z in vitro, czy nie to sprawa jego sumienia, nic wam do tego.
4 miesiące temu / Olgired
 
Niech dofinansowują,ale dopiero po podpisaniu zobowiązania,że wszystkie zarodki zostaną przez kobietę donoszone.Wszystkie!
4 miesiące temu / kontra
 
@ stiwen - co znaczy "Brawo Gniezno"? Czy to sarkazm? Taka uchwała to wstyd dla takiego świętego onegdaj miasta! To świadczy tylko o tym, że Gnieznu potrzeba przewodnictwa duchowego, potrzeba świętych kapłanów, potrzeba wreszcie mądrych katechetów w szkołach, bo jak widać niczego nie nauczono tych radnych.A przecież byli kiedyś, może nie tak dawno uczniami gnieźnieńskich szkół. Jak można glosować za życiem kosztem życia innych? Sprawa była znana w tym mieście od kilkunastu tygodni, a jednak nie było glosu Kościoła, zabrakło też przedstawiciela Kościoła na tej sesji, który może by wstrząsnął sumieniami tam obecnych.
4 miesiące temu / Mela
 
Szatan wszedł do królewskiego Gniezna i merda ogonem z radości, że udało się jemu zawładnąć siedzibą pierwszych władców Polski, pierwszą metropolią kościelną, miastem patrona Polski św. Wojciecha, miastem, w którym rezyduje prymas Polski. No cóż, diabeł niewątpliwie się cieszy. Zdobył kolejne dusze, które świadomie przeszły na jego stronę nie bacząc, że życie tutaj na ziemi jest naprawdę krótkie i być może jedną nieroztropną decyzją podjętą przeciw życiu, zamykają sobie na wieki bramy niebios.
4 miesiące temu / katolik zasmuco
 
czy ktos moglby podac wiarygodne dane ile dzieci rocznie rodzi sie dzieki naprotechnologii?
4 miesiące temu / janie
 
Brawo Gniezno!
4 miesiące temu / stiwen
 
Może zaradzi Biedroń?
4 miesiące temu / Nik
 
A nie lepiej dofinansować uświadamianie,że hormonalna antykoncepcja niszczy organizm kobiety powodując stałe zaburzenia systematycznego jajeczkowania.Jak się stosuje takie 'pigułki' przez kilka lat to istnieje ogromne prawdopodobieństwo,że kobieta będzie miała damsko-macierzyńskie kłopoty do końca życia.
4 miesiące temu / warto?
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.