DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2019 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

Gniezno: pierwsze dziecko w Oknie Życia

Gniezno: pierwsze dziecko w Oknie Życia
Fot. porcn001/sxc.hu

W poniedziałek 26 sierpnia o godz. 23.30 w gnieźnieńskim Oknie Życia znaleziono chłopca. Jest zdrowy, waży 3,14 kg. Został przyniesiony mniej więcej 2 godziny po porodzie. To pierwsze dziecko w gnieźnieńskim Oknie Życia.


O pozostawieniu dziecka zawiadomił siostry szarytki alarm. Pozostawiony noworodek były umyty i owinięty w czysty ręcznik, nie miał odciętej pępowiny. Lekarze oceniają stan dziecka jako bardzo dobry.


Przy dziecku nie znaleziono żadnego listu ani innej osobistej rzeczy. Niemniej list, który leży w Oknie Życia i jest skierowany do matki, był otwarty, a to każe przypuszczać, że osoba, która dziecko przyniosła, przeczytała go. Siostry pytane o wczorajsze wydarzenia i towarzyszące im uczucia przyznają zgodnie, że czują przede wszystkim wzruszenie i wdzięczność za uratowane życie.


„To wielka radość, że ocalone zostało ludzkie życie. Dziękujemy za to Bogu i cieszymy się ogromnie” – powiedziała s. Anna Głyżewska. „Nawet gdyby już żadne inne dziecko nie miało się znaleźć w tym oknie to jedno uratowane pokazuje, że był sens je otwierać” – dodała s. Bogumiła Ławniczak.


Po znalezieniu dziecka siostry zgodnie z procedurą zawiadomiły Pogotowie Ratunkowe, Policję, Sąd Rodzinny i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Noworodek został przewieziony do szpitala, gdzie zbadali go lekarze. Rodzice mają 6 tygodni na zmianę decyzji.


Okno Życia funkcjonuje w Gnieźnie od marca ubiegłego roku w Domu Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Jest pierwszym w archidiecezji gnieźnieńskiej i 46. w Polsce. Pozostawiony w nim chłopczyk jest 66. niemowlakiem ocalonym dzięki Oknu Życia.KAI

mat


DATA: 2013-08-28 08:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tyle ludzi czeka na dzieci. Szczęść Boże.
ponad 5 lat temu / a
 
Cieszę się że dzieciątko trafiło do okna życia, że matka tak postanowiła. Oby znalazło dobry kochający dom i cudownych rodziców.
ponad 5 lat temu / marta j
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.