Genetycznie modyfikowane organizmy – to hasło rozpala do białości zwolenników i przeciwników udoskonalania natury. Najważniejsza wojna – o przyszłość rodzaju ludzkiego – trwa, a od jej wyniku zależy być albo nie być świata.
Gdy skromny opat zakonu augustianów w Brnie na Morawach, Grzegorz Mendel, prowadził swoje badania nad dziedziczeniem cech grochu, nie przypuszczał, że sto pięćdziesiąt lat później możliwości genetyki będą stanowiły płaszczyznę sporów naukowych i ideologicznych oraz niecofającej się przed niczym wojny ekonomicznej opartej na rozbieżnych wizjach świata – wojny cywilizacyjnej, w której stawką jest nie jakość życia, ale przeżycie.
Spór zasadza się na podstawowej wartości, jaką jest dostęp do zdrowej żywności. A taką, wedle przeciwników GMO, nie są organizmy modyfikowane genetycznie (genetically modified organisms). Genom tych odpornych na choroby i szkodniki form został wszak zmieniony metodami inżynierii genetycznej w celu uzyskania nowych cech fizjologicznych (lub zmiany istniejących)...
Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".
Były słowa to czas działać. Na początku przyszłego roku zostaną ogłoszone wybory mające wyłonić spośród nas przyszłego Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Chcę w nich kandydować. Chcę się u was ubiegać o tę pracę. Pokornie proszę byście powierzyli mi funkcję stróża naszej narodowej wspólnoty – powiedział Szymon Hołownia podczas spotkania w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.
Czy gwiazda mediów bez politycznego zaplecza może zostać prezydentem dużego państwa w Europie? Może. Dowiódł tego Wołodymyr Zełenski.
Każdy kto nadal uważa kwestię jedzenia mięsa za indywidualne preferencje żywieniowe, powinien zobaczyć z jakimi reakcjami spotykają się wpisy na facebookowym profilu Wydawnictwa Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa. W ostatnim czasie, pod postami potwierdzającymi dotychczasowe nauczanie Kościoła w kwestii jedzenia mięsa, ekologii czy praw zwierząt można było zauważyć niespotykany do tej pory poziom krytyki i hejtu.
Udaje mi się czasem wpływać na ludzi. Po książce „Prowadź swój pług przez kości umarłych” wiele osób do mnie pisało, że dzięki lekturze przestało jeść mięso – mówiła Olga Tokarczuk podczas konferencji noblowskiej w Sztokholmie. Dodała także, że jej apele „mogły nieco wpłynąć na wynik wyborów”.
Podczas pobytu w Londynie prezydent Turcji Tayyip Recep Erdoğan wziął udział w otwarciu „pierwszego w Europie meczetu ekologicznego” w Cambridge. Jest to „najlepsza odpowiedź na coraz większą islamofobię” i „symbolem solidarności przeciw dyskryminacji” – przytoczyły brytyjskie media 6 grudnia słowa polityka z jego przemówienia z tej okazji.
Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI