Genetycznie modyfikowane organizmy – to hasło rozpala do białości zwolenników i przeciwników udoskonalania natury. Najważniejsza wojna – o przyszłość rodzaju ludzkiego – trwa, a od jej wyniku zależy być albo nie być świata.
Gdy skromny opat zakonu augustianów w Brnie na Morawach, Grzegorz Mendel, prowadził swoje badania nad dziedziczeniem cech grochu, nie przypuszczał, że sto pięćdziesiąt lat później możliwości genetyki będą stanowiły płaszczyznę sporów naukowych i ideologicznych oraz niecofającej się przed niczym wojny ekonomicznej opartej na rozbieżnych wizjach świata – wojny cywilizacyjnej, w której stawką jest nie jakość życia, ale przeżycie.
Spór zasadza się na podstawowej wartości, jaką jest dostęp do zdrowej żywności. A taką, wedle przeciwników GMO, nie są organizmy modyfikowane genetycznie (genetically modified organisms). Genom tych odpornych na choroby i szkodniki form został wszak zmieniony metodami inżynierii genetycznej w celu uzyskania nowych cech fizjologicznych (lub zmiany istniejących)...
Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".
„Polska z ogromnym niepokojem przyjmuje doniesienia o masakrze ludności cywilnej, do jakiej miało dojść pod koniec ubiegłego roku przed kościołem Matki Bożej z Syjonu w Aksum w etiopskiej prowincji Tigraj”, czytamy w oświadczeniu polskiego MSZ w sprawie mordu dokonanego w czwartek na co najmniej 750 chrześcijanach w Etiopii.
– Paszport dyplomatyczny dla Polaka, który przebywa w śpiączce w szpitalu w Plymouth w Wielkiej Brytanii, został wysłany do konsulatu w Londynie – poinformował wiceszef MS Marcin Warchoł.
– W moim odczuciu nie ma podstaw utrzymania zamrożenia sklepów wielkopowierzchniowych po 31 stycznia. Taka jest rekomendacja Ministerstwa Rozwoju – powiedział w piątek w rozmowie z programem „Tłit WP” wicepremier Jarosław Gowin.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Portugalii biskup José Ornelas wezwał wiernych do przestrzegania restrykcji epidemicznych w związku z nasileniem się w tym kraju zachorowań na COVID-19. – Musimy aktywnie współpracować z władzami państwowymi w celu obniżenia liczby zakażeń – stwierdził bp Ornelas.
W Burkina Faso znaleziono w czwartek zwłoki ks. Rodrigue’a Sanona, zaginionego w środę proboszcza parafii Matki Bożej Pokoju w Soubaganyedougou w diecezji Banfora. Wszystko wskazuje na to, że duchowny został zamordowany.
Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI