DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2020 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 

Głodem w podatki

Głodem w podatki
randykun / sxc.hu
#KRYZYS    #FRANCJA    #PODATKI    #GŁÓD    #EUYO

Właściciel jednej z francuskich firm ochroniarskich, były żołnierz, przez cztery dni prowadził strajk głodowy, protestując w ten sposób przeciwko zbyt licznym i wysokim podatkom w jego ojczyźnie, przez które jego firma może zbankrutować.

 

Przedsiębiorca Aldo Toscano prowadził swój strajk przed siedzibą urzędu podatkowego w Tuluzie, do którego wystosował również petycję zawierającą prośbę o zlitowanie się nad jego firmą i uratowanie jej istnienia. Zdaniem przedsiębiorcy, decyzja urzędników o zamrożeniu jego kont oznaczała, iż nie mógł on w mijającym właśnie miesiącu wypłacić pensji swoim 20 pracownikom. Toscano zalega z płaceniem podatków, w związku z czym poprosił o półroczne odroczenie terminu ich spłaty.

 

Metoda okazała się o tyle skuteczna, iż urzędnicy zgodzili się na odblokowanie kont firmy ochroniarskiej, w związku z czym jej właściciel po czterech dniach głodówkę zakończył. Nie rozwiązało to jednak w żadnym stopniu problemu, z którym borykają się wszak wszyscy francuscy przedsiębiorcy (podatki są tam nie tylko wysokie, ale i skomplikowane: sama ustawa o podatku dochodowym liczy 1965 artykułów!) – przypomina zresztą o tym sam protestujący. Rozwiązanie swojego problemu określił jako krótkoterminowe, ponieważ kwestia istnieje i będzie istnieć, dopóki władze – o ile kiedykolwiek się takie pojawią – nie wezmą się za obniżanie podatków. Były żołnierz podkreślił też, że jego pragnieniem jest tylko normalne prowadzenie interesu, uratowanie firmy dającej mu utrzymanie, wreszcie możliwość podnoszenia kwalifikacji pracowników. Tymczasem absurdalnie wysokie podatki po prostu mu to uniemożliwiają.

 

Warto też dodać, iż we Francji szczególnie rozbudowane są instytucje „państwa opiekuńczego”, a ponieważ ex definitione nie mogą być one ani wydajne, ani samowystarczalne, należy w celu utrzymania tego modelu niestety „doić” obywateli. Zwłaszcza przedsiębiorców.

 

Piotr Toboła

 

 


DATA: 2012-08-01 11:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.