DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Globalny szczyt biznesu i polityków w sprawie przyspieszenia realizacji Agendy 2030

Globalny szczyt biznesu i polityków w sprawie przyspieszenia realizacji Agendy 2030
Fot. Reuters / Forum

Ponad 2 tysiące liderów reprezentujących rządy, biznes i organizacje pozarządowe bierze udział w wirtualnym szczycie Sustainable Development Impact Summit 2020 organizowanym m.in. przez Światowe Forum Ekonomiczne i globalne instytucje. Jego celem jest wskazanie, jak należy wykorzystać kryzys koronawirusowy, by przyspieszyć zmiany ekonomiczne i społeczne prowadzące do osiągnięcia celów Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030.

 

– Musimy przekształcić powrót do zdrowia w realną okazję do robienia rzeczy dobrze w przyszłości – oznajmił Sekretarze Generalny ONZ António Guterresa. Powołując się na te  słowa, Światowe Forum Ekonomiczne uznało, że konieczne jest wprowadzenie nowych czynników zmieniających zasady gry w ekonomii w celu przyspieszenie realizacji Agendy 2030.

 

Czwarty szczyt Sustainable Development Impact (SDI) Światowego Forum Ekonomicznego odbywa się pod hasłem: „Realizing a Great Reset for Sustainable Development” („Realizacja wielkiego resetu dla zrównoważonego rozwoju”). Szczyt ma przynieść „ambitny plan”, poruszając szerokie spektrum tematów, począwszy od „sprawiedliwości społecznej po środowisko”.

 

Forum od trzech lat zwołuje szczyt, na którym prezentowane są wiodące przykłady współpracy publiczno-prywatnej i technologii czwartej rewolucji przemysłowej, pomagających osiągnąć program zrównoważonego rozwoju.

 

Tegoroczny szczyt – trwający od 21 do 24 września – będzie miał ten sam główny cel: wskazać ponad 3 tysiącom liderów z rządów, biznesu i społeczeństwa obywatelskiego, jak wdrażać najlepsze rozwiązania w ramach globalnego zarządzania dot. zrównoważonego rozwoju.

 

Tegoroczny szczyt jest prawdopodobnie największym z dotychczasowych i kładzie nacisk na „sprawiedliwość społeczną”, równość i rewolucję cyfrową w finansach.

 

Współprzewodniczącymi szczytu, kształtującymi jego program są: Alain Bejjani, dyrektor generalny Majid Al Futtaim, wiodącego dostawcy detalicznego i rekreacyjnego na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej; Iván Duque, prezydent Kolumbii; Grace Forrest, założycielka organizacji walczącej z niewolnictwem Walk Free; Hindou Oumarou Ibrahim, prezes Stowarzyszenia na rzecz kobiet i ludów tubylczych Czadu; Peter Laugharn, dyrektor generalny, Conrad Hilton Foundation; Rebecca Masisak, dyrektor generalny TechSoup Global, giełdy technologii dla organizacji non-profit; Anushka Ratnayake, założycielka i dyrektor generalna myAgro, organizacji pomagającej drobnym rolnikom; Tiffany Yu, dyrektor generalny przedsiębiorstwa społecznego ds. niepełnosprawności Diversability.

 

Na szczycie będą poruszane także kwestie dotyczące: utraty różnorodności biologicznej; ożywienia gospodarczego; raportowania dot. emisji „gazów cieplarnianych”, dystrybucji szczepionki COVID-19 itp.

 

Podczas sesji będzie mowa o „nowym standardzie sprawiedliwości społecznej”, mobilizacji nowej siły do ​​wprowadzania zmian, o resecie gospodarczym, wdrażaniu  szczepionki COVID-19, wspólnych miernikach i spójnym raportowaniu dot. zrównoważonego rozwoju i tworzenia trwałej wartości.

 

Prelegenci będą rozmawiać o tym, co zrobić z „populizmem” i polityką niektórych państw, które ich zdaniem zagrażają „duchowi współpracy międzynarodowej i działaniom instytucji wielostronnych” przez co utrudniają realizację Agendy 2030 i porozumienia paryskiego dot. klimatu.

 

Forum wraz Międzynarodowym Funduszem Walutowym wypowiadają wojnę „systemowemu rasizmowi”, który „jest zakorzeniony w wydziałach policji, medycynie, a nawet w polityce mieszkaniowej i finansowej w Stanach Zjednoczonych”, co „jest oznaką dziesięcioleci niesprawiedliwości wobec społeczności czarnych i afroamerykańskich w całym kraju”.

 

Ponadto chcą się uporać z nacjonalizmem i izolacjonizmem – zadeklarowano.

 

Ma w tym pomóc architektura społeczeństwa bezgotówkowego. Powołana przez Sekretarza Generalnego ONZ przy wsparciu Forum grupa zadaniowa ds. cyfrowego finansowania celów zrównoważonego rozwoju (SDGs) określa, w jaki sposób cyfryzacja zmieni kształt finansów oraz identyfikuje, teoretyzuje i proponuje transformację, wspierającą finansowanie celów zrównoważonego rozwoju.

 

Platforma handlowo-inwestycyjna Forum angażuje biznes i decydentów, toczy rozmowy z Business Insight i opracowuje scenariusze oraz zalecenia dla polityków i decydentów instytucji międzynarodowych. Wielostronne grupy zadaniowe są wspierane przez globalną sieć akademicką i instytucjonalną oraz Global Future Council on International Trade and Investment.

 

Globalny sojusz na rzecz ułatwień w handlu, czy Globalna koalicja na rzecz Zwalczania Przestępczości Finansowej opracowują plany skoordynowania działań w zakresie integralnego globalnego systemu finansowego.

 

Forum przyznało, że w ostatnich miesiącach partnerzy i członkowie Forum przekazali miliardy dolarów na rzecz organizacji walczących o „sprawiedliwość społeczną” i rozpoczęli nowe inicjatywy, aby „ich własne miejsca pracy stały się bardziej sprzyjające włączeniu społecznemu i sprawiedliwe”.

 

Chodzi o środki przekazane na wszczynanie protestów chociażby w USA, czy realizację programu ideologicznego mniejszości seksualnych.

 

Źródło: weforum.org

AS


DATA: 2020-09-21 12:26
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ostatnio poinformowano, że Pan Prezydent wybiera sie do ONZ i nawet ma przemawiać. Ale nie ma pewności w jakiej sprawie. W artykule nie podano kto pojedzie z Polski. Jednakże wszystkie takie WIZYTY na dzisiejszy nasz "polski dzień " moga wywoływać tylko niepokój i zatroskanie gdyż NIE MA PEWNOŚCI czy ZA NASZYMI PLECAMI nie składa sie tam OŚWIADCZEŃ WIERNOŚCI i SOLIDATRNOŚCI w sprawach, na które ani TRADYCJA, ani etyka i moralnoć nam POLAKOM i KATOLIKOM NIE POZWALA. Już raz zrobiono nas - NASI PRZEDSTAWICIELE - w konia z KONWENCJĄ ISTAMBULSKĄ. Najpierw debatują i knują a potem podpisują. Pan Prezydent ZNA WYTYCZNE ONZ, U.E. a nawet OCZEKIWANIA samego p.Franciszka w temacie RÓNOWAŻENIA czyli urawniłowki, globalizacji, socjalizacji. Ci, którzy tam jadą POSŁUGUJĄ SIĘ politycznym slangiem oświeconych mędrców. STWARZAJĄ NOWY ŚWIAT i NOWE PRAWA. Każdy kto inaczej myśli jest ZACOFANY a upierając się staje sie WROGIEM. Będziemy uważnie obserwować.
3 miesiące temu / iskierka
 
Za każdym razem MEDIA i rzadzący WTŁACZAJĄ ludziom Nowe POJĘCIA DEFINIUJĄCE organizację mas ludzkich i ich nowe prawa jeszcze do końca nie wyartykuowane i będące w toku ewolucji uzupełniające PRAWA CZŁOWIEKA. Mamy sie osłuchać i oswoić z Nowym Porządkiem i Nowym Myśleniem tych, którzy sa OŚWIECENI i mają SZALONE POMYSŁY na nowa normalnośc czyli NIENORMALNOŚĆ i GLOBALNY TOTALITARYZM skrywający sie pod hasłami wolności, równości i solidarności światowej. Impuls idzie z ONZ, Agend , UE a nawet neokościoła. Wystarczy zreflektować def.>Społeczeństwo obywatelskie ? społeczeństwo charakteryzujące się aktywnością i zdolnością do samoorganizacji oraz określania i osiągania wyznaczonych celów bez impulsu ze strony władzy państwowej. Społeczeństwo obywatelskie potrafi działać niezależnie od instytucji państwowych.> - aby z NIEPOKOJEM i TRWOGĄ zauważyć jakie NIEBEZPIECZEŃSTWA kryją się za taką AKTYWNOŚCIĄ obywateli a co widzimy na naszych ulicach. ANARCHIA i CHAOS.
3 miesiące temu / iskierka
 
Czy to prawda , że Watykan z obecnie sprawującym urząd papieża Franciszkiem nie przykłada swojej ręki do tego "przyspieszenia" ?
3 miesiące temu / agaton
 
Do tego dodadzą "Nową EKO-Ewangelię" która jest dopinana w Watykanie i zostanie nam przedstawiona 4 pażdziernika."Ludzie cienia" z NWO przestali się kryć ze swoimi totalitarnymi celami.
3 miesiące temu / agaton
 
Jaskrawy dowód na to, czym jest aktualna panściema i jakie są jej cele. Już nawet się nie kryją ze swoimi działaniami. A PAD przychodzi na manifestację w masce, jakby chciał powiedzieć tym liderom: Nie martwcie się, jestem z wami. To tylko polityka.
3 miesiące temu / Republikanin
 
A więc rząd światowy jedna religia i jedna armia i policja czyli komunizm światowy. Wszyscy oczipowani i grzeczni i posłuszni. Czyli piekło na Ziemi.
3 miesiące temu / Grabowski
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.