DZIŚ JEST:   26   KWIETNIA   2019 r.

Oktawa Wielkanocy
Matki Bożej Dobrej Rady
Św. Marcelina, papieża
 
 
 
 

„Globalne ocieplenie” to instrument kontroli gospodarki, społeczeństw i jednostek

„Globalne ocieplenie” to instrument kontroli gospodarki, społeczeństw i jednostek
fot. Tomasz Cukiernik

Na marginesie oenzetowskiego szczytu odbywają się równocześnie konferencje i debaty, z których wypływają wnioski przeciwne do tych wypracowywanych i uznawanych przez ONZ, UE i polityków większości państw. Zaprzeczają one tezom na temat globalnego ocieplenia i zmian klimatycznych.

 

4 grudnia w Katowicach miał swoją konferencję The Heartland Institute z Chicago. To konserwatywno-libertariański think-tank, który zajmuje się m.in. sprawami globalnego ocieplenia i wolnorynkowej ekologii. Organizacja odrzuca katastroficzną teorię globalnego ocieplenia będącego dziełem człowieka. Zdaniem jej przedstawicieli globalne ocieplenie jest związane z cyklami klimatycznymi, które wynikają z aktywności Słońca i nie ma to nic wspólnego z emisją dwutlenku węgla do atmosfery.

 

Pozytywny wpływ CO2

 

Dr Craig D. Idso, szef Centrum Badań Dwutlenku Węgla i Globalnych Zmian, podkreślił w Katowicach, że składający się z niezależnych naukowców Pozarządowy Międzynarodowy Panel o Zmianach Klimatu (NIPCC) zebrał dane, które udowadniają, że aktualne globalne ocieplenie ma podłoże naturalne, a gazy cieplarniane mają minimalny, głównie pozytywny, wpływ na temperaturę na świecie. Co więcej, CO2 ma stymulujący wpływ na wegetację roślin, co powoduje stabilność ekosystemu i przedłużenie jego życia. Jednym słowem, dwutlenek węgla przyczynia się do rozkwitu roślinności, co oznacza, że wzrost emisji tego gazu powoduje, iż żywności na świecie może być jeszcze więcej i mogłaby ona być jeszcze tańsza – dla jeszcze większej liczby ludzi.

 

Tańsza żywność oznacza, że ludzie mieliby więcej pieniędzy, by wydawać je na inne cele. – Jeśli doprowadzi się do wzrostu cen energii, jeśli zniszczy się miejsca pracy, to zobaczymy, jaki to będzie miało prawdziwy, moralny wpływ na życie człowieka. Energia to system krwionośny naszej gospodarki. Jeśli wzrastają ceny energii, zmusza się ludzi do tego, żeby więcej płacili za tę samą energię, jaką ludzie potrzebują i z której korzystają na co dzień. Oznacza to, że ludzie będą mieli mniej pieniędzy na inne wydatki: na ochronę zdrowia, odżywianie, edukację, mieszkanie oraz wszystkie towary i usługi, które powodują, że życie może być szczęśliwsze, zdrowsze, dłuższe i bardziej przyjemne. Tak więc dostęp do taniej energii jest sprawą moralną – mówi Jim Lakely z The Heartland Institute. Dlatego ograniczanie emisji dwutlenku węgla nie tylko nie jest racjonalne i ekologiczne, a nawet nie jest moralne.

 

Celem depopulacja

 

Z wypowiedzi aktywistów The Heartland Institute wynika, że w walce z globalnym ociepleniem nie chodzi o to, że CO2 szkodzi ludziom i doprowadzając do jego redukcji, chce się w ten sposób chronić ludzkość. Wprost przeciwnie. Choć nie było to bezpośrednio powiedziane, to po konferencji można było sobie zadać pytania: czy prawdziwym celem redukcji emisji dwutlenku węgla nie jest wstrzymanie bujnego rozkwitu masy roślinnej, aby tym samym mniej było jedzenia i było ono mniej dostępne i droższe, po to, by wywołać głód, a co za tym idzie, zredukować liczbę ludności na świecie? Czy taka teza jest uprawniona, czy można ją zaliczyć wyłącznie do kolejnej teorii spiskowej?

 

Częściowo potwierdziła tę tezę druga konferencja – zorganizowana przez Instytut Globalizacji 12 grudnia w Gliwicach. Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele Komitetu na rzecz Konstruktywnej Przyszłości (CFACT) z Waszyngtonu. To niezarobkowa organizacja, która promuje wolnorynkowe rozwiązania na rzecz ochrony środowiska. Marc Morano z CFACT, były polityk Partii Republikańskiej, uważa, że celem „walki z klimatem” czy też z „globalnym ociepleniem” nie jest ochrona planety, a właśnie depopulacja oraz kontrola światowej gospodarki. Dlatego zamiast walki z klimatem CFACT proponuje rozwiązać problemy środowiskowe za pomocą redukcji władzy państwowej na rzecz rozszerzenia wolnego rynku. Bo zdaniem Morano, który podczas konferencji demonstracyjnie założył żółtą kamizelkę, problemem jest m.in. nadmierny fiskalizm, co pokazują aktualne protesty we Francji. Ludzie wyszli na ulice, bo nie chcą płacić jeszcze wyższych podatków uzasadnianych walką z klimatem.

 

Gender w służbie klimatu

 

Ze sprawą depopulacji coś jest na rzeczy, bo w COP24 biorą udział nie tylko politycy i eksperci od spraw klimatycznych, ale nawet związki zawodowe oraz… genderowcy. Doszło do takiego absurdu, że ONZ proklamowała Dzień Gender poświęcony podnoszeniu świadomości na temat znaczenia polityki gender w zakresie reagowania na zmiany klimatu, a także podkreślaniu roli kobiet w działaniach na rzecz klimatu. Omawiany przez ONZ Plan Działań Gender ma zapewnić, by polityka klimatyczna uwzględniła sprawy płci. Dla przypomnienia: już w 2015 r. w wywiadzie dla organizacji CLIMAT ONE Christina Figueres, ówczesna sekretarz wykonawcza oenzetowskiej Ramowej Konwencji ws. Zmian Klimatu, powiedziała, że ludzkość jest strasznym obciążeniem dla naszej planety i powinniśmy podjąć kroki w kierunku wyludnienia Ziemi.

 

– Przybiera to nową formę totalitaryzmu – to „klimatyczni totalitaryści” – ocenia te działania Jim Lakely, dodając, że oenzetowski totalitarny plan walki z globalnym ociepleniem odbiera indywidualne prawa człowieka, miejsca pracy i dobrobyt. Jak twierdzi, ONZ idzie w kierunku „głębokiego przekształcenia gospodarek w politykę”. – Działania w sprawie klimatu mają na celu zniszczenie kapitalizmu – przywołuje Lakely słowa lewicowej działaczki Naomi Klein. A jak zaznacza Craig Rucker z CFACT, niebezpieczeństwo płynie nie z „wywołanego przez człowieka globalnego ocieplenia, a z wywołanej przez człowieka histerii”. Na razie z ważnych polityków otwarcie tej histerii klimatycznej sprzeciwia się tylko prezydent USA Donald Trump i nowy prezydent Brazylii Jair Bolsonaro.

 

Tomasz Cukiernik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DATA: 2018-12-15 11:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Granty od lobby klimatycznego dostają tylko ci "klimatolodzy" którzy popierają ich biznes.
4 miesiące temu / @Elwira
 
@AAA: Może orientujesz się dlaczego pewną lożę masońską nazwano właśnie "Kopernik"?
4 miesiące temu / quo
 
@Elwira "Konsensus jest przytłaczający. Oczywiście, istnieją pojedynczy naukowcy, ....." I to nic nowego, był również wczesniej "pojedynczy naukowiec" ktory twierdził że ziemia krąży wokół słońca. Nazywał się Mikołaj Kopernik.
4 miesiące temu / AAA
 
Ziemia jest płaska!
4 miesiące temu / Tornado
 
Według oficjalnego stanowiska wszystkich liczących się na świecie organizacji naukowych zajmujących się badaniem klimatu oraz Akademii Nauk 19-tu krajów, to ludzie powodują globalne ocieplenie. Konsensus jest przytłaczający. Oczywiście, istnieją pojedynczy naukowcy, którzy odnoszą się do tego sceptycznie. Jest ich jednak niewielu. 97% klimatologów aktywnie publikujących artykuły o klimacie jest zdania, że klimat się ociepla a powoduje to aktywność człowieka. Nie dajcie się oszukać: http://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-nauka-nie-jest-zgodna-w-temacie-globalnego-ocieplenia-7
4 miesiące temu / Elwira
 
Dziś była świetna rozmowa M.Roli na wrealu24 z ekspertem od bezpieczeństwa energetycznego p.Markiem Adamczykiem, który opracował raport klimatyczny zaprzeczający tym oszołomskim teoriom ocieplenia z powodu działalności człowieka. Wszystko po to, żeby napędzić kasę organizatorom tej hucpy i zniszczyć polskie kopalnie. Proszę redakcję PCh o umieszczenie tej rozmowy na stronie albo streszczenie. A spęd w Katowicach kosztuje nas, bo z naszych podatków 252 mln.zł. czy nie mogło to pójść na polskie szpitale albo wsparcie rodzin?
4 miesiące temu / finka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64591"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.