DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Głęboko wierzący katolicy „sieją nienawiść”. Polityk CSU walczy z oszczerstwami

Głęboko wierzący katolicy „sieją nienawiść”. Polityk CSU walczy z oszczerstwami
Fot. Tim Schulz/dapd/FORUM

Polityk bawarskiej CSU dr Thomas Jahn apeluje do „Frankfurter Allgemeine Zeitung” o przestrzeganie standardów dziennikarskich. Jahn ostro skrytykował artykuł, w którym głęboko wierzący katolicy zostali uznani za... niebezpiecznych radykałów „polaryzujących” społeczeństwo.

 

Na początku lutego w cenionym niemieckim tygodniku „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” ­ de facto niedzielnym wydaniem dziennika „FAZ” ­ opublikowano artykuł oczerniający głęboko wierzących katolików i protestantów. W tekście pt. „Radykałowie” wiele środowisk katolickich zostało uznanych za szerzące nienawiść i niebezpiecznie polaryzujące społeczeństwo.

 

Przeciwko artykułowi zaprotestowali niektórzy politycy bawarskiej partii CSU. Dr Thomas Jahn ­ szef frakcji Konserwatywny Przełom ­ skierował do „FAZ” list otwarty, w którym zwraca się przeciwko paszkwilanckiej publikacji. Jahn zarzuca autorce artykułu (dziennikarce Liane Bednarz) powielanie lewackich wzorców i całkowicie bezrefleksyjne obrażanie konserwatystów. W ocenie polityka artykuł narusza wszelkie standardy dziennikarskie.

 

Szef Konserwatywnego Przełomu przypomina przy tym, że wierzący mają naprawdę dobre powody, by nie we wszystkim zgadzać się z liberalną częścią katolickiego episkopatu Niemiec. Polityk pyta na przykład, dlaczego włodarze katedry w Erfurcie zgasili światła w ramach protestu przeciwko odbywającej się w pobliżu manifestacji Alternatywy dla Niemiec? Nie zdobyli się na taki gesty gdy premierem został polityk otwarcie postkomunistycznej partii Die Linke.

 

Jahn nie rozumie też, dlaczego w ocenie wielu przedstawicieli Kościoła w Niemczech pokojowe demonstracje Pegidy uchodzą za atak na demokrację i godność człowieka, podczas gdy pełne przemocy i wandalizmu manifestacje lewackich ekstremistów są milcząco akceptowane. Polityk pyta też dziennikarkę „FAZ”, dlaczego ludzie, którzy protestują przeciwko polityce imigracyjnej Angeli Merkel, zostali przez nią automatycznie uznani za „siejących nienawiść”?

 

Szef frakcji zaproponował redakcji „Frankfurter Allgemeine Zeitung” napisanie artykułu, w którym odpowie na stawiane konserwatywnym katolikom zarzuty i wyjaśni, dlaczego wielu wierzących reprezentuje takie właśnie, a nie inne pozycje. A nie mają one nic wspólnego z ekstremizmem, „nienawiścią” czy „dyskryminacją”.

 

Źródło: mathias-von-gersdorff.blogspot.de

pach

 

 


DATA: 2016-02-11 14:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.