DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2018 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Głębokie zmiany w rządzie PiS! Znamy nowych ministrów

Głębokie zmiany w rządzie PiS! Znamy nowych ministrów
Fot: Krystian Maj / FORUM

W wyniku rekonstrukcji rządu funkcję ministra stracił nie tylko nowy premier – Mateusz Morawiecki. Z dotychczasową posadą pożegnali się również: Konstanty Radziwiłł, Jan Szyszko, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak, Anna Streżyńska, Witold Waszczykowski, Andrzej Adamczyk i Henryk Kowalczyk. Niektórym z polityków przydzielono nowe funkcje.

 

Z urzędu odwołany został minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, minister środowiska Jan Szyszko, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, minister cyfryzacji Anna Streżyńska, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk i minister bez teki-przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

 

Ten ostatni znajdzie się jednak w nowym składzie rządu Mateusza Morawieckiego jako minister środowiska. Podobnie ministrami pozostaną odwołani: Andrzej Adamczyk (jako minister infrastruktury) i Mariusz Błaszczak (jako minister obrony narodowej).

 

Nowi ministrowie to: Teresa Czerwińska (minister finansów), Jadwiga Emilewicz (minister przedsiębiorczości i technologii), Jerzy Kwieciński (minister inwestycji i rozwoju), Łukasz Szumowski (minister zdrowia), Joachim Brudziński (minister spraw wewnętrznych i administracji), Jacek Czaputowicz (minister spraw zagranicznych).

 

 

Źródło: TVP Info

MWł

 

 


DATA: 2018-01-10 07:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To nie jest mój rząd, tak jak Duda nie prezentuje wartości na które głosowałem. Niech Marek Jurek wraca do Polski.
6 miesięcy temu / Hmmm
 
Nie za bardzo trafiona dymisja A Macierewicza - szkoda Zasłużony Działacz...
6 miesięcy temu / tadek
 
Dymisja Ministrów Macierewicza i Szyszki jest ukłonem i wielkim prezentem prezydenta Dudy dla PO/PSL/Nowoczesnej nie dla Polski jego wyborców dla których "Polska była i jest Najważniejsza".
6 miesięcy temu / Niko
 
Hallo , Dobra Zmiano ! Kiedy bierzecie Tuska do rządu ? Mamy > prośbę do posła Roberta Winnickiego: niech Pan ogarnie temat poważnego budowania struktur Ruchu Narodowego. Jeżeli mamy mieć w Polsce słynny system dwupartyjny, to niech to nie będzie PiS kontra PO, ale PiS kontra narodowcy. I niech PiS i narodowcy walczą ze sobą o głosy ?centrum polskiego?, bo obecne przymilanie się do ?centrum tenkraju? w układzie PiS kontra PO do niczego dobrego nie doprowadzi.<
6 miesięcy temu / iskierka/ > prośba baby
 
To tylko kosmetyczna zmiana.chcą tylko zamydlicz oczy Polakom i UE ale nie zamydla oczy UE .bo polityka ta sama .caly czas chca przejac Sady.
6 miesięcy temu / Momo
 
PIS sie cofa ,ostatni dostęp do świeżego powietrza ulotnił się wraz z dymisją pani SZydło.
6 miesięcy temu / gość
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.