DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Jak pisze Ryszard Mozgoł w swoim artykule "Wysłannik Słońca. Giordana Bruna życie w cieniu stosu" "Zawsze wierni", Nr 8 99, sierpień 2007, gdyby Pan Bruno zapoznał się z głupotami wypisywanymi na jego temat, dałby drapaka od tych swoich wielbicieli, z takim samym strachem, jak uciekał z klasztoru. Po prostu, historyczny Giordano Bruno i wyidealizowany Giordano Bruno, to dwie różne osoby. TEN PIERWSZY, podejrzany o herezję, został aresztowany, ale nie torturowano go, wbrew temu, co się nierzadko sądzi, natomiast miał możliwośc przemyślenia swojej postawy. Niestety dla siebie samego, kłamał, nierzadko przemilczając obciążające go fakty, gdy zeznawał przed Trybunałem Inkwizycji, choć sam przyznał, że wychwalał kacerzy heretyków, jednak "nie jako kacerzy, lecz wyłacznie za cnoty moralne, które posiadali". Dzisiaj już wiadomo, że m.in. bluźnił i szydził z Mszy Św. Na finał stwierdził, że nie zamierza wyrażać skruchy za głoszenie przez siebie herezji.
6 miesięcy temu / posoborowie trw
 
Uważam, że poglądy dotyczące wielości i wieczności wszechświatów należy uznać za przejaw działalności naukowej, a spektakularnym przykładem takiej działalności są obecnie badania naukowe, które prowadzą Sir Roger Penrose i prof. Krzysztof Meissner.
6 miesięcy temu / Czytel-nik
 
@Teresa proponuję zainteresować się jak brzmi w oryginale piąte przykazanie. W tłumaczeniach współczesnych jest "nie zabijaj" ale senes jest "nie morduj" czyli nie zabijaj niesprawiedliwie. Gdybyśmy traktowali "nie zabijaj" dosłownie to nie mielibyśmy prawa do zabicia w samoobronie, ani strzelania do wrogów w czasie wojny obronnej oczywiście.
6 miesięcy temu / Bogusław
 
Szanowny P. Ignacy, jak każde dziecko Boże został Pan przez Stwórcę obdarowany wolną wolą i rozumem. Twierdzi Pan, że dobrze z nich korzysta - "Ja tu wszystko zrozumiałem," Przykro mi, ale wątpię. "Są inne, mniej bolesne sposoby karania przestępców śmiercią," To to zrozumiał Pan z 5 przykazania Dekalogu, a przede wszystkim z najważniejszego przykazania Miłości Boga i Bliźniego? Życzę Panu, by częściej dostrzegał Pan, że Boża Miłość proszącą o wzajemność dla Niego i Bliźniego, w którym On żyje została podarowana również Panu.
7 miesięcy temu / Teresa
 
@Teresa Nie mnie siebie oceniać jako gorliwego katolika - wiedzą to ludzie którzy dobrze mnie znają, a najlepiej wie to Bóg. Palenia na stosie nie sposób nazywać sprawiedliwą karą. Są inne, mniej bolesne sposoby karania przestępców śmiercią. Chodzi tylko o doprecyzowanie, że Bruno nie został na nią skazany za poglądy naukowe, a za jawną herezję i nieczyste praktyki. Ja tu wszystko zrozumiałem.
7 miesięcy temu / Ignacy
 
Dziwne to podejście - "słuszne współczucie" ale "z drugiej jednak strony nie należy zapominać o historycznych danych", dziwne biorąc pod uwagę, że prezentowane przez chrześcijan, katolików. Czy to znaczy, że w Dekalogu, przy 5 przykazaniu jest jakiś "aneks", gwiazdka - odsyłacz do "z drugiej jednak strony nie należy zapominać o historycznych danych"? Czy przypowieść o zaginionej owcy i Pasterzu, który jej szuka mimo wszystko też już została usunięta z Biblii? Czy słowa Jezusa o bezgranicznej Bożej miłości i miłosierdziu, o potępieniu grzechu, ale nie grzesznika się zdezaktualizowały? Nie wydaje mi się, za to czytając różne komentarze "gorliwych katolików" odnoszę nieodparte wrażenie, że wiedzą lepiej i więcej, niż Bóg - Miłosierny Ojciec i Wszechmogący Stwórca. No cóż, Duch Boży wieje wszędzie, więc jest wciąż nadzieja, że natchnie Wiarą, Nadzieją i Miłością również ich.
7 miesięcy temu / Teresa
 
@ Izydor Oracz Ale już w wieku XX wycofali się z tego, a nawet przepraszali. A obecnie nie chcą egzekwować nawet istniejących praw. Nie jest to więc takie oczywiste.
7 miesięcy temu / Ryś
 
Też problem z Bruno Może coś napiszecie o dokonaniach tych spod szyldu KPP i Bundu?
7 miesięcy temu / panMarek
 
Dura lex - sed lex. Heretyka na stos, niezależnie czy to wiek XIII, XVII czy XIX. Posłuchajcie co mówi o XIII wieku X Kneblewski. Gdyby przed 1968 rokiem wyzamykać krzykaczy - nie było by zamieszek Stonewall, rewolucji seksualnej i tych innych okropności. Nie ma co przeporaszać za spalenie wichrzyciela i nosiciela fermentu.
7 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
@ ot co Powtórzyłem liczbę z artykułu PCh. Nawet, gdyby jednak liczba spalonych wynosiła 1, byłoby to o 1 za dużo. W tej chwili pamiętam jednak dwu: Sawonarola i Giordano. Pan Jezus w ;odobnej sytuacji kiedyś powiedział: Nie wiecie jakiego ducha jesteście, Św. Łukasz, 9,55.
7 miesięcy temu / Ryś
 
@ Ell Jak ktoś ma argumenty, proszę bardzo, niech je przedstawi i obroni w swobodnej dyskusji. J.J.R. pisał książki i był powszechnie uwielbiany, też przez arystokrację. Był marzycielem, kochał przyrodę i samotność. A i dziś czyta się go z przyjemnością. Co za melodia słowa.
7 miesięcy temu / Rys
 
@ Ryś. JPII otworzył Archiwa Watykanu dla badaczy. Było tam kilku ateistów, i jakoś nie mogli znaleźć tych tysięcy, a nawet setek spalonych przez Inkwizycję na stosach. Zamknęli więc dziób, a lewactwo nadal ględzi swoje bajki. Jesteście wiernymi uczniami Goebbelsa. Kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą.
7 miesięcy temu / ot co
 
Oj @Rysiu masz zamęt w głowie- życie doczesne nie jest wartością najwyższą, jest nią tylko ZBAWIENIE, każdy kto się przyczynia do jego utraty jest największym zbrodniarzem dlatego heretycy, "wolnomyśliciele" i tez J.J.Rousseau byli i są tak niebezpieczni. "Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle."Mt 10,28-29
7 miesięcy temu / Ell
 
@Solidarny Porównanie z Niemcami z lat trzydziestych nie trafne. Wtedy rząd niemiecki był jawnie antyżydowski. Dzisiaj mamy rząd katolicki. \\ Ludwik XVI zorganizował wojenkę w Ameryce północnej, wydał na nią wielkie pieniądze, stworzył tam republikę, i w końcu z rąk republikanów zginął. Kto pod kim dołki, itd.
7 miesięcy temu / Ryś
 
@Bolek Kto ma argumenty, niech je wypowie. Jan Jakub Rousseau był pisarzem, marzycielem, chlubą literatury, nie tylko francuskiej. Po władzę nie sięgał.
7 miesięcy temu / Ryś
 
Wiele lat potem, za panowania "światłego" króla Jana Sobieskiego, zginął za stosie za poglądy filozoficzne Kazimierz Łyszczyński, herbu własnego ur. 4 marca 1634 w Łyszczycach, zm. 30 marca 1689 w Warszawie.
7 miesięcy temu / Ryś
 
@prosty "w ciągu 300 lat skazała na stos ok. 5 tysięcy osób" DOKLADNIE 5000 ZA DUŻO.
7 miesięcy temu / Ryś
 
Szkoda że teraz nie pali się na stosie ,,wolnomyślicieli.''
7 miesięcy temu / panda
 
@PI Grembowicz Innymi słowy Bóg swoich rozpozna?
7 miesięcy temu / Gal Anonim
 
"Co było a nie jest, nie pisze się w rejestr". A kto wie, jak tam wtedy naprawdę było?! i co było?! i kiedy dokładnie?! Na Sądzie obaczym!
7 miesięcy temu / PI Grembowicz
 
Do pktu 3 można dodać, że najpierwszym przeciwnikem teorii Kopernika był... sam Luter.
7 miesięcy temu / Studencja_polsk
 
Bruno? Owszem - był taki jeden. Ale nijak się ma do największego zbrodniarza w historii świata. Człowieka, przy którym blednie Hitler, Stalin, Lenin, czy Pol Pot razem wzięci. Chodzi mi o Jana Jakuba Rousseau, człowieka, który ma na sumieniu KILKA MILIARDÓW zwiedzionych dusz ludzkich! Napiszcie o nim kilka słów, o tym, jak zniszczył i nadal niszczy kulturę europejską, zwłaszcza w organizacji społeczeństwa i edukacji. To jest dopiero mega-zbrodniarz!
7 miesięcy temu / Bolek
 
Warto także prostować mity o inkwizycji, nie wspomina się np: 1. w ciągu 300 lat skazała na stos ok. 5 tysięcy osób, to drobny ułamek setek tysięcy, które ginęły na stosach po cywilnych procesach, oskarżanych o czary często dla prywatnych korzyści. Stosy płonęły przede wszystkim w krajach protestanckich, dzisiejszych Niemiec czy Anglii, 2. inkwizycja w tamtych czasach była jedynym sądem, gdzie był obrońca, 3. wycofanie się z poglądów, o które oskarżano, oznaczało uwolnienie. Te 5 tysięcy stosów to oczywiście o tyle za dużo, ale na tle epoki inkwizycja była zaskakująco uczciwym i nowoczesnym sądem.
7 miesięcy temu / prosty
 
wierny - skąd wiesz co do kogo odczuwała? Bo Chrystus to odczuwał tak: "Gdyby was gdzie nie chciano przyjąć i nie chciano słuchać słów waszych, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych!9 15 Zaprawdę, powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu" również tak: "22 Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam. 23 A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, zostałaby aż do dnia dzisiejszego. 24 Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie?." również: "31 Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków! 32 Dopełnijcie i wy miary waszych przodków!10 33 Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?" No chyba że akurat Maryja jest w opozycji do Chrystusa - nie sądzę!
7 miesięcy temu / Jot
 
Czy istnieje jakikolwiek dowód na to że Giordano Bruno ZOSTAŁ spalony? Czy istnieje jakikolwiek dowód na to że Giordano Bruno NIE ZOSTAŁ spalony? Z tego co się orientuję, to nie wiadomo jak było. Istnieją poszlaki które przeczą sobie wzajemnie - w tym list wedle którego spalona została jedynie kukła przedstawiająca Bruno.
7 miesięcy temu / Monarchista
 
Ldzie skąd w Was tyle niechęci do innych. Mamy brać wzór z Nakświęyszej Pani, a Ona do nikogo nie odczuwała takich uczuć o jakich tutaj piszecie .
7 miesięcy temu / wierny
 
A dziś prof. Ewa Budzyńska traci pracę za stwierdzenie, że dziecko jest dzieckiem także przed narodzeniem, a małżeństwo i rodzina jest związkiem kobiety i mężczyzny art. 48 Konstytucji R.P.. Ksiądz idący po kolędzie postrzelony, inny ksiądz pobity, kaplica zdewastowana itp. Coś jak w Niemczech we wczesnych latach trzydziestych wobec Żydów. Wiemy co było potem, możemy się spodziewać, co będzie za kilka czy kilkanaście lat. Miała być druga Japonia, potem druga Irlandia, a będzie drugi Meksyk albo druga Hiszpania z ubiegłego wieku czy druga Francja z końca XVIII wieku Ludwik XVI nikogo na stosie nie palił, nawet strzelać do buntowników zabronił - najpierw zginęli wierni mu żołnierze, a potem on sam został ścięty.
7 miesięcy temu / Solidarny
 
Heretyk zginął za herezję, proste. Dziś taki ojciec dominikanin Savonarola za stworzenie potężnego "teokratycznego państwa" zostałby przez Signorię potępiony i zabity w zamkniętej egzekucji.
7 miesięcy temu / g12
 
?:D 2 Paweł Jaskiernia? 4 Frances Yates historyczka ezoteryki:D 5 serial popularno-naukowy,,Kosmos,,:D Sheila Rabin na fejsbuku :D 8 cytata z Romana Konika publicysty i estetyka ,,załatwia sprawę,,:D
7 miesięcy temu / szpulas11
 
Panował jeszcze zdrowy rozum w połączeniu z porządkiem chrześcijańskim. Na nich oparte było społeczeństwo i wszystkie dziedziny życia indywidualnego i zbiorowego. Wiedziano, ze idee są zaraźliwe i mogą doprowadzić do anarchii i zburzenia ładu.gwarantujacego bezpieczeństwo państwa. Dziś uważa się, ze każdy może plesc ?swoje prawdy?, bo jest ?wolność?, a myśli i słowa nie maja konsekwencji. Widać to wyraźnie na przykładzie zanegowania prawdy obiektywnej, ze homoseksualizm jest chorobą. Chorych nikt nie leczy, nie izoluje, a zaraza rozprzestrzenia się i infekuje zdrowych. Bruno był takim nosicielem niebezpiecznego wirusa i skoro nie można było go uzdrowić mimo wielokrotnych prób, trzeba było go wyeliminować, jak się usuwa nowotworowa tkankę. Dziś mamy to co mamy, bo zaniechano działalności inkwizycyjnej i eliminacji w porę trędowatych idei w postaci ich nosicieli. Niestety, by ocalić zdrową całość, nie wolno roztkliwiać się nad chorym fragmentem.
7 miesięcy temu / Wówczas
 
Skutki grzechu pierworodnego "skaziły naturę ludzką" w równym stopniu tak ludzi wierzących KK jak i masonów,ateistów,itp. - nikt nie jest od tego uwolniony; dlatego z natury ludzkiej każdy jest zdolny do największej nikczemności bez wyjątku - nie ma "świętych krów" nieskazitelnych.
7 miesięcy temu / t
 
Może inaczej.Co wiemy na pewno o Katyniu i 6543 zbiorowych mogił na terenie Rosji?! To było mniej jak sto lat.Cała 1 a i 2 Wojna Światowa tonie w mitach i matactwach,czego najlepszym dowodem jest Putin. Konferencja w Zakopanem kwiecień 1940rok, co o niej wiecie? A tu jakiś wypromowany przez masonerię człowiek NIKT, bo nic dobrego wobec np. Kopernika to mały uliczny łobuz mający na sumieniu mord i udział w zbrodniczych zadymach.Po co nam akurat teraz kolejna dyskusja o NICZYM?! Wystarczy powiedzieć, że przeniesiono archiwum z Paryża do Watykanu i już sprawa jest niby jasna, więc dlaczego nie zachował się żaden dokument potwierdzający fakt spalenia?!To nie KK palił, władze świeckie to czyniły na zasadzie takiej, że KK próbował ratować delikwenta, bo gdyby nie KK to by spłonął na stosie zaraz po tym jak go złapano na popełnieniu zbrodni, lub udowodnieniu mu w niej udziału!Hus spłonął i są na to liczne dokumenty,6 lipca AD 1415 i co są dowody?Do tego masońskie korzonki
7 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Jesteśmy dziećmi swych czasów i poglądów w nich trwających. Za 200 lat wszyscy będą się dziwić że 200 lat wcześniej ludzie hodowali, zabijali i zjadali zwierzęta, że jeździli samochodami zatruwającymi powietrze i twierdzili, że UFO to bzdura. I tak każde pokolenie dziwi się poprzednim. Tak samo jest z Giordano Bruno, nikt wtedy o tolerancji nie myślał, no chyba że jasnie oświecona szlachta polska.
7 miesięcy temu / Jack
 
Bardzo ciekawy artykuł, dziękuję.
7 miesięcy temu / Piotr K.
 
Giordano Bruna był szalonym prowokatorem i się "doigrał" - rewolucjonistom masońskim pasował do walki z "ciemnogrodem" dorobiono mu legendę "człowieka oświeconego" męczennika walki o "naukowy światopogląd" i tak to jest powielane przez różnorakich ateistów w walce z KK.
7 miesięcy temu / t
 
@info Czyli jeśli państwo islamskie przed karą śmierci za brak wiary w Allaha da szansę na "zrewidowanie poglądów i nawrócenie" to też jest ok..?
7 miesięcy temu / Gal Anonim
 
@Beata Hmm, słusznie. Niedostatecznie to przemyślałem... Czyli sugerujesz, że błędem było wiązania państwa z nieudowadnialną tezą? Bo w końcu po przyjęciu jej za nieomylną stos był tylko logiczną konsekwencją? Ale to chyba nie takie proste. Nawet przy założeniu, że jego poglądy były szkodliwe... Czy zabicie go i zrobienie z niego męczennika było słusznym rozwiązaniem?
7 miesięcy temu / Gal Anonim
 
po pierwsze: Bruno skazany został za hermetyzm czyli najwieksza zbrodnię dla wszystkich tego czasu czyli za ateizm! po drugie: miał szansę zrewidowac poglady obrazające Boga ale nie chciał. po trzecie: spalić go za ateizm chcieli jego kalwinisci w Genewie, a jak im uciekł to posłali donos do włoskich jezuitów ! by dopadli tego bezboznika
7 miesięcy temu / info
 
Gdy brak argumentów, a jest naga siła to się z niej korzysta. Gdyby skazujący Giordana Bruna przewidywali trwające do dziś skutki wykonania tego wyroku, może wstrzymaliby się od jego wydania.
7 miesięcy temu / Ryś
 
@Gal Anonim - Podstawowym błędem historyka, czy raczej historyka-amatora jest przykładanie współczesnej miary do wydarzeń przeszłych. Dawne czasy to zupełnie inna mentalność, inne podejście do wszystkiego. Atak na religię, to atak na podstawy państwa i społeczeństwa, to jak dla nas zdrada stanu, którą karzemy najwyższym wymiarem. Chyba że, Galu Anonimie, w imię tolerancji, powypuszczamy ludzi z więzień, bo przecież trudno "udowodnić kto ma rację", kto decyduje za co i jak karać itp. itd.
7 miesięcy temu / Beata
 
@Gal Anonim: Z listy błędów Marcina Lutra zawartej w bulli "Exsurge Domine" Leona X: 33. Skazywanie heretyków na karę spalenia jest sprzeczne z wolą Ducha.
7 miesięcy temu / M.
 
@Mat - tak, to było 400 lat temu. Czy ja mówię, że nie? Nie oceniam po tym obecnego Kościoła, chcę wierzyć, że nawet mając możliwość nie uciekałby się do takich metod... Co do porównania niebezpieczeństw wynikających z herezji i fałszerstwa, po pierwsze fałszerstwa też nie uważam za przestępstwo uzasadniające tak okrutną karę, po drugie karanie za głoszenie poglądów jest zawsze niebezpieczne, bo potrzebny jest ktoś, kto będzie określał, które są błędne i niebezpieczne. Tą samą logiką kierują się islamscy radykałowie. "Oni wiedzą,że ich są słuszne i to im daje prawo, by zabijać tych, którzy głoszą fałszywe ich zdaniem religie- np. chrześcijaństwo". Dlatego potrzebujemy tolerancji. Bo nie jesteśmy w stanie udowodnić, kto tak naprawdę ma rację, możemy tylko wierzyć...
7 miesięcy temu / Gal Anonim
 
Tak naprawdę Giordano Bruno został spalony za próbę zamachu papieża. A po uwięzieniu potwierdzał diabelską wolę dokonania mordu. Po za tym uważał, że dusza jest więźniem ciała i jedynie po śmierci odzyskuje prawdziwą wolność, więc morderstwo jest tylko wyzwalaniem jego duszy. Jest oczywiste, że taki psychopata był niebezpieczny dla społeczeństwa, a ślędząc jego filozofię, kaci uczynili mu dobrą przysługę. Jeden z wielu syfiastych tzw. świętych patronów masonerii i tego co ona raprezentuje
7 miesięcy temu / ught
 
Po raz kolejny wraca temat tego heretyka i zbrodniarza i po raz kolejny próbuje się z niego robić męczennika! Proszę znaleźć w archiwach choć jedną wzmiankę o męczeńskiej śmierci na stosie tego szaleńca. Na śmierć zasługiwał w całej pełni, ale wyrok nie został nigdy wykonany. Jeżeli moja wiedza jest w tym temacie błędna, czekam na pouczenie.
7 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Do Gal Anonim: Człowieku, to było ponad 400 lat temu. To były zupełnie inne czasy co autor kilkukrotnie wyjaśnia. W artykule jest nawet napisane, że na stosie palono za fałszowanie monet. Nie uważasz, że nie nie jest to niebezpieczna postawa? W Piśmie Św. jest napisane: "Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza." Mt 18,6. Bruno głosił herezje i jeśli ktokolwiek uwierzyłby w nie, naraziłby swoją duszę na potępienie, co jest nieskończenie mniej niebezpieczne niż fałszerstwo. Przypominam też, że kara śmierci przez spalenie miała na celu uzyskanie zbawienia przez cierpienie taka była idea oraz oczywiście miała przestrzegać innych. Pomimo wielu ostrzeżeń, wygnania, ekskomuniki katolickiej i luterańskiej gość nie zaprzestał głoszenia głupot.
7 miesięcy temu / Mat
 
Pierwszy raz słyszę o tym gościu.
7 miesięcy temu / Nick
 
Zgadzam się, że ciężko powiedzieć, żeby Giordano Bruno cierpiał za naukę, ale i tak palenie ludzi za poglądy niezgodne z linią uważam za niebezpieczną postawę...
7 miesięcy temu / Gal Anonim
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.