DZIŚ JEST:   19   SIERPNIA   2019 r.


Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Gimnazjaliści z Jasła sprofanowali Najświętszy Sakrament depcząc Komunię w kościele Franciszkanów

Gimnazjaliści z Jasła sprofanowali Najświętszy Sakrament depcząc Komunię w kościele Franciszkanów
By John Snyder (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Trójka młodych mieszkańców Jasła dopuściła się świętokradczego zachowania. Uczniowie jednego z tamtejszych gimnazjów podczas Mszy odprawianej 14 kwietnia przyjęli Komunię Świętą, po czym wypluli ją i podeptali. Jak przypomniał portalowi nowiny24.pl ojciec gwardian Krzysztof Kozioł, za takie zachowanie grozi automatyczna ekskomunika. Sprawą zajmuje się również policja.

 

W wieczornej Mszy Świętej, celebrowanej w czwartek 14 kwietnia, udział wzięło wielu wiernych. Podczas udzielania Komunii Świętej uwagę zgromadzonych zwróciło zachowanie trójki młodych ludzi, również kierujących się w stronę kapłana udzielającego Najświętszego Sakramentu.

 

Jak informuje portal nowiny24.pl, Komunię przyjęła dziewczyna, której towarzyszył chłopak nieustannie szepcący jej do ucha podczas procesyjnego przystępowania do Ołtarza. Następnie do Sakramentu przystąpił jeszcze jeden młody mężczyzna. Ich nietypowe zachowanie zwróciło uwagę kapłana, który udał się za gimnazjalistami celem ustalenia, co się dzieje w świątyni.

 

Kapłan zauważył leżącą na posadzce konsekrowaną Hostię, o czym powiadomił innych duchownych. Zaraz po Mszy Świętej do księży zgłosiły się wierne, które przed kościołem znalazły drugą leżącą na ziemi Hostię.

 

Dziwne zachowanie trójki gimnazjalistów potwierdzają ich rówieśnicy. - Robili sobie żarty, udawali, że wieszają się na krzyżu i pstrykali sobie zdjęcia – mówili portalowi nowiny24.pl młodzi ludzie.

 

- Kodeks prawa kościelnego mówi, kto postacie konsekrowane porzuca albo w celu świętokradczym zabiera lub przechowuje, podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa zarezerwowanej Stolicy Apostolskiej – powiedział lokalnemu medium o. Krzyszof Kozioł, gwardian. Taką ekskomunikę może zdjąć jedynie sam ojciec święty.

 

Sprawą zajęła się już policja, która bada ją pod kątem obrazy uczuć religijnych.

 

Źródło: nowiny24.pl

MWł   


DATA: 2016-04-26 08:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Skoro chłopak szeptał coś do dziewczyny, to wyobrażam sobie, że niegodnie się zachowywali. Dlaczego w takim razie kapłan nie odmówił im Komunii? Do Komunii Św. podchodzi się nabożnie, ze złożonymi rękami, nie rozglądając się na boki, nie rozmawiając z idącymi obok. Jeśli podeszli jak do baru po piwo, to już znieważyli Najświętszy Sakrament. Reszta była do przewidzenia - w czarnym scenariuszu, ale jednak do przewidzenia.
24 dni temu / kid
 
@dana. Chyba? Bardzo niedojrzali? Aż się zdziwisz. Ekskomunika właśnie po to jest, żeby dojrzeli. Gimnazjum to nie żłobek. Basta z pobłażliwością i rozmemłaniem. Rodzice są winni, owszem. Ale równie winni są katecheci i księża. Najmniejszy objaw ironii i kpiny z Wiary ze strony bachora musi skutkować natychmiastowym usunięciem z przywileju uczestniczenia w lekcjach religii. A tak, może się okazać, że nie zostanie prawie nikt, prawie robi różnicę. Albo zostaną prawie sami godni uczestnictwa, albo będzie tylko gorzej.
3 miesiące temu / agricola
 
Skoro chłopak szeptał dziewczynie mógł ją również namawiać do złego, a jeśli ja namawiał nie musiał ten czyn być zgodny z jej wolą i sumieniem, a więc ekskomunika to za wysoka kara i jest nie na miejscu w przypadku dziewczyny.
ponad 3 lata temu / Leszke
 
c.d. ...ale mają życzenie by ich dziecko przystąpiło do I Komunii św.. Potrafią nawet dotrzeć do kurii i zaangażować ,,wszystkich świętych". A potem dziecka nie widać w kościele przez następne lata, do kolejnego sakramentu. Rodzice, zacznijcie najpierw wymagać od siebie, a potem szukajcie winnych gdzie indziej. Was nikt nie może zastąpić w wychowaniu dziecka w wierze, żaden ksiądz, żadna katechetka. To rodzice są pierwszymi i najważniejszymi przekazicielami wiary.
ponad 3 lata temu / Maria
 
Chyba nie zdawali sobie sprawy, ekskomunika nie uratuje ich dusz, bardzo niedojrzali i ubodzy duchowo dzieciaki.Potrzebują pomocy, zwłaszcza modlitwy.
ponad 3 lata temu / dana
 
Sprawcy są nieletni, dlatego z ekskomuniki nici. Podejrzewam, że ,,sprawa" zostanie wyciszona. Tak było przed wielu laty w moim mieście. I broń Boże było pytać kapłanów z owej parafii - temat tabu. @Darek - cudownie beztroskie masz podejście do wychowania. Właśnie takie wychowanie zbiera obecnie pokłosie w naszych szkołach. Nie ma autorytetów, nie ma świętości, nie ma obowiązków. I to nie nauczyciele tak wychowują, tylko ciemni rodzice, którym wygodniej od najmłodszych lat dziecka, włączyć mu bajkę (nie ważne jaką), komputer, zamiast porozmawiać. To właśnie tacy rodzice, albo przesadnie z każdą głupotą (bo rzekomo dziecku dzieje się krzywda) lecą z buzią do nauczycieli i straszą, albo wcale ich nie widać przez rok w szkole, bo po co, przecież szkoła wychowa. @Jacek - ,,Kto te dzieci przygotowywał do Komunii?" - Mój drogi, a wie Pan ile jest przypadków, że katecheta staje na głowie, by ogarnąć dziecko religijnie, bo rodzice tego nie robią ale mają życzenie, by ...
ponad 3 lata temu / Maria
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.