DZIŚ JEST:   22   MARCA   2019 r.

Św. Zachariasza, papieża
Bł. Baldwina z Boucle
 
 
 
 

Giganci polskiej gospodarki podpisali porozumienie z Izraelem

Giganci polskiej gospodarki podpisali porozumienie z Izraelem
fot. Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska / FORUM

Ponad 250 firm wzięło udział w Polsko – Izraelskim Forum Biznesowym. W jego trakcie podpisano trzy porozumienia z udziałem m.in. Polskich Linii Lotniczych LOT, Banku Gospodarstwa Krajowego czy Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

 

Patronat nad dwudniowym forum objęło Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz izraelskie Ministerstwo Gospodarki i Przemysłu. Do Tel - Awiwu przyleciała także minister Jadwiga Emilewicz, która zaznaczyła, że jest to największe tego typu spotkanie biznesowe na linii Polska – Izrael od 1989 r., a Izraelczycy wykazują ogromną chęć wkroczenia na polski rynek.

 

Zaznaczyła, że gospodarcza współpraca Polski i Izraela jest oparta na solidnych fundamentach. Pierwsze z podpisanych porozumień dotyczyło wzajemnej współpracy linii lotniczych. Przedmiotem drugiego porozumienia było otwarcie na innowacyjne, izraelskie projekty start – upowe. W wyniku tej współpracy ma powstać wiele polsko - izraelskich spółek technologicznych.

 

Minister współpracy regionalnej Izraela Tzachi Hanegbi wskazał, że jego kraj z Polski eksportuje przede wszystkim artykuły rolno-spożywcze czy podwozia samochodów z silnikami. Wyraził także nadzieję na współpracę w obszarze nowych technologii, czy innowacyjności.

 

Takie otwarcie gospodarcze wygląda nieco dziwnie w kontekście niedawnej afery związanej wprowadzeniem ustawy o IPN. Jak się okazuje, kraj z przypiętą łatką „antysemitów” czy „negacjonistów holokaustu” w kontekście współpracy gospodarczej nie jest już taki zły?

 

 

Źródło: wpolityce.pl

PR  


DATA: 2018-06-20 10:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ostatni raz przepraszam za głosowanie na pis. Więcej ani głosować ani przepraszać nie będę.
9 miesięcy temu / Kasandra
 
Jonny Daniels z Chabad, członek Rodziny Radia Maryja doradcą LOT i Poczty Polskiej.
9 miesięcy temu / oj
 
Polityk rządzącej Izraelem partii Likud ? Miki Zohar wyraził przekonanie o tym, że Żydzi są lepsi od innych narodów. Chciał w ten sposób bronić swojego zwierzchnika przed zarzutami łapownictwa. W czasie radiowego wywiadu, parlamentarzysta z ramienia Likudu, tłumaczył dlaczego szef jego partii i premier Izraela, Binjamin Netanjahu zachowuje poparcie społeczne. ?Nie można oszukać Żydów, bez względu na to, co piszą media? ? tłumaczył Zohar ? ?Społeczeństwo Izraela to społeczeństwo należące do rasy żydowskiej, a żydowska rasa ma najwyższy ludzki kapitał? ? słowa Miki Zohara cytuje polski dziennik ?Rzeczpospolita?. Jak dodał, żydowska rasa ? ?Jest najmądrzejsza, najbardziej pojętna, więc wie, co premier robi dla swojego kraju i że jest w tym świetny?.
9 miesięcy temu / cytat
 
LOT jednym że sponsorów żydowskiej parady w Nowym Jorku ! Są w sieci filmy na ten temat.
9 miesięcy temu / Ruben
 
Kiepsko to widzę.
9 miesięcy temu / Ed
 
Drodzy wyborcy PIS przygladnijcie się tej dobrej zmianie jesze trochę a podbija kosmos z konstytucja nie będzie problemu większość już murowana zobaczymy już niedługo w wyborach do samorządów ja na UW nie zagłosuje to już nie jest ten PIS na który głosowałem przez całe życie jestem zawiedziony przez pierwsze dwa lata się cieszyłem teraz już został tylko żal propaganda leje się ze wszystkich stron wczoraj z wypowiedzi Pr Kurskiego wyszło ze mecz naszej repr oglądało 19000000 ludzi to tez kosmos o ile mi wiadomo to jest nas teraz ok 38000000mil pozdrawiam
9 miesięcy temu / Kazimierz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.