DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Getta dla homofobów to nie kaczka dziennikarska

Getta dla homofobów to nie kaczka dziennikarska

W weekend polskie media poinformowały, że na przedmieściach Amsterdamu powstaje kontenerowe osiedle. Będzie przeznaczone m.in. dla osób znanych z niechęci do związków homoseksualnych, a także wobec cudzoziemców. Część komentatorów szybko starało się zdeprecjonować informację, nazywając ją kaczką dziennikarską. Niestety, wiadomość jest prawdziwa.

 

Na osiedlu dla homofobów i innych „trudnych mieszkańców”, mieszkańcy Amsterdamu będą umieszczani na okres od trzech, do sześciu miesięcy i poddawani resocjalizacji. Stanie się to na podstawie decyzji administracyjnej, a nie sądowej. W związku z tym, że w Internecie pojawiły się głosy, że to nieprawda, że to tzw. kaczka dziennikarska, zwróciliśmy się w tej sprawie do Rzecznika Prasowego Ambasady RP w Hadze Janusza Wołosza.

 

 - Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że rada miasta Amsterdam pod koniec ubiegłego roku nosiła się z zamiarem utworzenia kontenerowych osiedli dla osób uciążliwych społecznie. Nie słyszałem o tym, by pomysł został zarzucony. Osoby uznane za antyspołeczne będą wysyłane przez służby miejskie do tych osiedli na okres maksymalnie sześciu miesięcy. W czasie trwania tego okresu nie będą miały możliwości przeprowadzenia się do lokalu w innej części miasta. Media holenderskie – w przeciwieństwie do anglojęzycznych, niemieckich, czy polskich – nie wyszczególniają agresywnych zachowań homofobicznych, choć z dużą dozą prawdopodobieństwa można uznać, że agresywne działania motywowane niechęcią wobec osób homoseksualnych uznane zostałyby jako «uciążliwe działania antyspołeczne». Generalnie należy uznać, że w społeczeństwie holenderskim jakiekolwiek agresywne działania względem osób o innym pochodzeniu etnicznym, rasowym, religijnym oraz LGBT są nieakceptowane i ścigane przez prawo – stwierdził rzecznik.

 

Ktoś, kto wrzucił i rozpowszechnia informację, że to tzw. kaczka dziennikarska, połączył ze sobą dwa niezależne fakty. Pierwszy, pomysł holenderskiej Partii Wolności z początku 2011 r., mówiący o podobnym projekcie w kontekście całej Holandii, i niezależny od pierwszego projekt lewicowych władz miejskich Amsterdamu z ostatnich miesięcy ubiegłego roku.

 


Kajetan Rajski


Czytaj również:

 

 
 
DATA: 2013-01-25 13:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak duże musiałyby być getta dla ludzi, którzy tępią, niszczą chrześcijan?
ponad 7 lat temu / marekb54
 
Bardzo interesujące. Więc "osiedle" dla tych którzy nie lubią gejów i cudzoziemców? Tak więc może to być mekka dla- muzułmanów- oni nie lubia gejów a nie wspomnę o stosunku do europejczyków. Ah, przepraszam, zapomniałam że w imię poprawności politycznej będzie na odwrót- ludzie nie lubiący muzułmanów powinni być resocjalizowani :) Holandia schodzi na......
ponad 7 lat temu / Realna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.