DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2020 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ekumenizm swe źródło, wg JPII, wziął od niejakiego Sołowiowa a ten w pełni polegał na tezie, że od 1000 lat cierpią wierni z powodu kłótni przełożonych o nałożnicę! Ale jak to JPII, poeta i aktor, rozmaglował to na wszelkie inne nieporozumienia religijne między Katolikiem a wielorybami, bo one też nie wiedzą, że są Katolikami i jako niewinne muszą być też zbawione! Aż po loże BB, bo one też nie są świadome, że Pan Jezus już je dawno zbawił, więc po co ten wrzask? Czekam więc na wykazanie, że przemytnik nie ma nic wspólnego z ekumenistą! Oczekuję optymistycznie , że czołówkę będą stanowić Biskupi-Polacy, mają odpowiednich, mocarnych! - Patronów, ale czy ich posłuchają???
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Pan Weigel ubolewa, że dawniej każdy nowy dokument kościelny opierał się na nauczaniu wcześniejszych papieży. Ale nie jest to prawda; już na SVII wydano dokumenty o ekumenizmie i wolności religijnej, które nie tylko nie były kontynuacją wcześniejszego magisterium Kościoła, ale były z nim sprzeczne. W artykule jest też mowa, że Jan Paweł II opierał się na nauczaniu poprzedników, zatem proszę o konkretną informację na jakie nauczanie powołał się JPII w Familiaris Consortio wprowadzając Komunię swiętą dla rozwodników w nowych związkach? ( a należy pamiętać, że w roku wejścia w życie FC obowiązywał jeszcze Kodeks Prawa Kanonicznego z 1917 roku który stanowił, że osoby wchodzące po rozwodzie w nowe związki popełniają przestępstwo bigamii).
ponad 1 rok temu / tradycja
 
Wydaje mi sie ze nie po to jest papiez aby sprzyjal postepowcom w zrywaniu z tradycja poniewaz to progresisci zrywaja jednosc i ciaglosc w imie czego? aby moc przemycic podgnile nowinki? ,ktore w przyszlosci wydaja zgnile owoce.I klucze nie po to sa by lezaly w szafie tylko by je uzywac madrze zgodnie z poleceniem Jezusa Chrystusa i np.zamykac drzwi przez ktore wlewaja sie i wciskaja modernistyczne zgnile herezje a otwierac drzwi dla zdrowej nauki by mogla bez przeszkod wyplywac z wnetrza skarbca Kosciola wydajac piekne owoce na Chwale Boza.Progresisci sa niejako zmuszeni uzywac amnezji poniewaz ich wiele blednych postulatow w swietle tradycji najzwyczajniej w swiecie poprostu nie wytrzymuje.No a jezeli w zlotym swietle tradycji wszystkie czyny widac to i sie robi wszystko by owy blask przycmic rozpalajac nawet dla zmylki nic nie warte neonowki.Wielu potem leci jak cmy do neonowego swiatla tyle ze ono juz wcale nie musi byc prawdziwe lecz falszywe.
ponad 1 rok temu / Nick
 
@katopol: następny walczący z św. Janem Pawłem II. Właśnie - źródła katolików amerykańskich - w Watykanie przygotowuje się atak na św. JP II. Proponuję trochę wstrzemięźliwości w ocenach.
ponad 1 rok temu / ma
 
Gdyby jednym słowem trzeba było scharakteryzować obecny pontyfikat, to na usta ciśnie się słowo ZAMĘT!!!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Niewiedza o SW II i pontyfikacie JP II powoduje, że teraz wszystko zwala się na biednego Franciszka. A kimże o jest (jak sam o sobie mówił?). Ktoś go doprowadził do wyżyn hierarchij watykańskich. Musiał wiedzieć czym to "pachnie".
ponad 1 rok temu / katopol
 
Cudne... Cały ten Synod bardziej przypomina zebranie aktywu partyjnego za PRL-u niż spotkanie wierzących w Boga: referaty wstępne i wytypowani do zabrania głosu, a następnie protokół z zebrania przygotowany przed zebraniem...
ponad 1 rok temu / ma
 
Czy dokument końcowy jest tajny? Ile można czekać?
ponad 1 rok temu / hjg
 
Nie jestem katolikiem, lecz prawosławnym i z tej perspektywy zapytam: zawsze kładliście nacisk na definiowanie, precyzowanie. I co z tego zostało? Czy powiecie w sposób odpowiedzialny :To się nie zmieni?
ponad 1 rok temu / Ewagriusz
 
Wcale niekoniecznie na Watykanie. Być może przyjdą czasy, że prawdziwa, nieskażona Katolicka Wiara zawita z powrotem do Watykanu, ale póki co prawdziwy Kościół zszedł do katakumb, czyli właśnie do tych małych wiernych Tradycji wspólnot. Za czasów ariańskiej herezji uległ jej (wprawdzie pod silnym przymusem) nawet papież Liberiusz. Nie było prawdziwej wiary na szczytach kościelnej hierarchii. Przetrwała dzięki wspólnotom wiernych, dzięki mnichom i biskupom ukrywającym się przed prześladowaniami arian. To z nich się odrodził prawowierny Kościół. I obecnych czasach będzie tak samo.
ponad 1 rok temu / Iw
 
Pontyfikat Franciszka to po prostu wejście w kolejną fazę rewolucji. A że rewolucja zjada własne dzieci wiadomo nie od dziś. Dlatego ci, którzy się tak przyczynili do jej rozpowszechnienia w Kościele z czasem również muszą ustąpić innym. Bo rewolucja ma to do siebie, że nieustannie musi coś burzyć. Taka jej natura. Wygaśnie dopiero, jak już zmiecie wszystko w pył i nie będzie miała co burzyć. Przeminie i Franciszek, przyjdzie nowy rewolucjonista i zmiecie nauczanie Franciszka. Ale niech pan Weigel nie udaje naiwnego. Ci co sami przyklaskiwali, gdy dokonywano po soborze zmian w doktrynie, dyscyplinie czy moralności, najwięcej utyskują na Franciszka. A może by się uderzyć we własne piersi? Kościół wszystko przetrwa, ale nie w takiej formie jak się niektórym wydaje. Prawdziwy Kościół jest tam, gdzie jest NIEZMIENIONA TRADYCYJNA DOKTRYNA KATOLICKA, w tych licznych małych wspólnotach, gdzie się pielęgnuje katolicką Tradycję i tradycyjną liturgię.
ponad 1 rok temu / Iw
 
No cóż, kto kopie dołki, ten sam w nie wpada. Być może SV II przywołał nauczanie Piusa XII, ale wybiórczo, tylko to co pasowało do nowej linii doktrynalne-dyscyplinarno-moralnej, którą właśnie ojcowie soborowi zamierzali wprowadzić do nauczania Kościoła. O tym, jak przemilczano nauczanie poprzedników Jana XXIII w sprawach niewygodnych można by napisać o wiele więcej. Franciszek robi dokładnie to samo. Cytuje wybiórczo dokumenty poprzedników. Taka posoborowa moda. Nie ma co się obłudnie gorszyć. Tak jak dla wielu Kościół zaczął się na Soborze Watykańskim II (nauczanie sprzed tego okresu jest dla nich kompletnie nieistotne, chyba że w kontekście historycznym się o nim wspomina, ale ogólnie to doktrynalne starocie, komu to dziś, w dobie "Wiosny Kościoła" potrzebne) tak i Franciszek ma w głębokim poważaniu nauczanie JPII i innych posoborowych papieży. Niech się nikomu nie zdaje, że rewolucja w Kościele zakończyła się wraz SVII. Ona została tam zaledwie zapoczątkowana.
ponad 1 rok temu / Iw
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.