DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Warto zapytać czy George Weigel ZNA APEL prof. de Matei ? Czy też udaje , że NIE WIE CO SIĘ DZIEJE W WATYKANIE i dlatego zajmuje się HERETYKAMI w NIEMCZECH. Ciekawe jest TO co myśli o II S.W., owocach ekumenizmu , pontyfikacie posoborowego p. J.P.II w kontekście OWOCNYCH RTEFORM , które jak widzimy niszczą K.K. ??? Należy domniemywać , że TRUDNO JEST WERYFIKOWAĆ swoje własne poglądy, które weryfikuje życie. Polecam G. Weigel Bibliotekę Ks. Bałemby 58.- Będzie "bolało".
9 miesięcy temu / iskierka
 
Bolek-oto samo sedno dzisiejszego chaosu totalnego w KK! Dzisiaj schizma idzie w parze z herezja jak elementy ludzkie KODowskich marszobiegów ulicznych - ręka w rękę, nie do rozerwania!
9 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Coś mi tu nie pasuje. Czy nie jest tak, że s c h i z m ą jest odrzucenie prymatu biskupa Rzymu, zaś h e r e z j ą - odrzucanie prawd wiary. Zawsze uważałem, że takie jest rozróżnienie. Co Wy na to, droga Redakcjo?
10 miesięcy temu / Bolek
 
Konkluzja autora o obumieraniu KK w Niemczech jest mało przekonująca. Czyli Pan Jezus i Apostołowie nie głosili Ewangelii z radością, przekonaniem i gorliwością?! Czy może jednak Niemcy są wzorcowym przykładem na słowa: "gdyby byli z naszego ducha to by nas słuchali"?! Duch tego Narodu udowodnił już po wielokroć czyjego głosu słucha chętniej, i jak widzimy, nie jest to głos Ewangelii!
10 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Wiara opiera się na rozumie i wiedzy. Jezus mówi, że Duch Święty wszystko nam PRZYPOMNI. Musimy więc zapoznawać się z wiarą, z Objawieniem, z Bożym Słowem najpierw w porządku naturalnym, swoim intelektem, by Duch Święty ją w nas pogłębiał i rozwijał zrozumienie jej prawd. Musimy z Nim współpracować. I tej postawy współpracy z Duchem Świętym bardzo dziś brakuje. Bardzo! To jest właśnie największe ubóstwo naszych czasów. To z tego powodu zamiast winnicy, jest pustynia.
10 miesięcy temu / sp
 
Niedługo Kirchensteuer narzucą im Muzułmanie, choć u nich to inaczej się nazywa. Niemcy nawet nie zauważą różnicy.
10 miesięcy temu / aaa
 
Do Q Kwiatek. I w moim kościele od wielu miesięcy ocieplany jest wizerunek biskupa Rzymu. O Synodzie dla Amazonii nie padło ani jedno słowo. Przy okazji innych synodów czy pielgrzymek papieskich kapłani co rusz nawoływali do modlitwy. Dlaczego teraz jest CISZA totalna? O co chodzi w tej strategii? Sądzę, że o to, aby jak najmniej wiernych dowiedziało się o tym wydarzeniu, bo wówczas mogli by zadawać wiele niewygodnych pytań. Często w naszym kościele parafialnym prowadzę różaniec i zawsze jednym z wezwań jest modlitwa za SA i kapłanów.W ostatnich rozważaniach zacytowałam słowa Abp Vigano ?Pasterz niech będzie roztropny w milczeniu, a pożyteczny w mówieniu; nie powinien rozgłaszać tego, o czym należałoby milczeć, ani zamilczać tego, co się powinno powiedzieć. Albowiem podobnie jak nierozważne słowo wprowadza w błąd, tak nieroztropne milczenie pozostawia w błędzie tych, którzy mogliby poznać prawdę". Rozmawiam też dużo ze znajomymi o synodzie i proszę o modlitwę.
10 miesięcy temu / Maria
 
Cały czas niemieccy biskupi, którzy opróżnili swoje kościoły z wiernych, powołują się na "opienię wielu wiernych" - których przecież już nie mają :- . Bo wiernymi NIE SĄ ci którzy płacą Kirchensteuer.
10 miesięcy temu / Hanys
 
Rozmawiałem ze znajomym Księdzem , który spędził kilka tygodni w Niemczech i powiedział mi, że tam już prawie Kościoła Katolickiego nie ma ponieważ de facto przekształcił się już w kościół protestancki w codziennym zachowaniu duchownych. Duchowni przestali być "pasterzami" "owiec" a stali się zguśniałymi, wygodnymi ludźmi a nie duchownymi
10 miesięcy temu / Wieś
 
Dobrze powiedziane. Jestem przerażony stanem Kościoła w Niemczech i niektórymi działaniami tamtejszego episkopatu.
10 miesięcy temu / leon
 
Jak się dobrze zastanowić, to u nas też nie jest tak dobrze, jakby się wydawało. Mieszkam w małej miejscowości na Podkarpaciu,czyli na jednym z obszarów, gdzie wiara jest dotąd najgłębsza. Kazania niedzielne są u nas piękne i wartościowe. Jednak o aktualnych problemach Kościoła nie usłyszysz. Franciszek jest po prostu ojcem św. jak każdy inny. Ostatnio jest właśnie częściej cytowany. Oczywiście cytuje słowa zgodne z tradycją chrześcijańską. Listy pasterskie też starają się go ludziom przybliżyć. Księża widać boją się cokolwiek powiedzieć. Więcej, gdy zaproponowałam znajomej siostrze zakonnej udział w krucjacie modlitwy i postu w zw. z synodem i papieżem, początkowo wyraziła chęć, a następnego dnia czyt. po konsultacji powiedziała, że jednak nie przystąpi. Mamy kapłanów a i osoby świeckie, które "mówią, jak jest",lecz gdzie możesz ich usłyszeć? W internecie. Ilu ich słucha? Nie jest dobrze, Kwiatek. Szczęść nam Boże.
10 miesięcy temu / @kwiatek
 
Mądry człowiek. Prosimy o więcej jego komentarzy.
10 miesięcy temu / Alo
 
"Pozostali uważają, że wystarczy, iż płacą podatek kościelny." = powinni znieść ten podatek...i przejść serię co miesięcznych misji = katechizacji, z poziomu szkoły podstawowej, w ciągu kolejnych minimum 10 lat...najlepiej gdyby katechiści byli z Polski: 1. mają najbliżej 2. mają wiarę katolicką...
10 miesięcy temu / kwiatek77
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.