DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

George Weigel: Największe wyzwania następnego papieża

George Weigel: Największe wyzwania następnego papieża
Maciej Biedrzycki/FORUM

Ewangelizacja krajów, gdzie wiara uległa rozwodnieniu; rozwiązanie trwałego kryzysu finansowego w Watykanie... To największe wyzwania, jakie podjąć będzie musiał następny papież, uważa amerykański dziennikarz i publicysta katolicki, George Weigel.

 

George Weigel jest autorem między innymi monumentalnej biografii św. Jana Pawła II. Od lat publikuje w prestiżowych amerykańskich czasopismach katolickich. Na początku lipca nakładem wydawnictwa Ignatius Press ukaże się jego książka „The Next Pope - The Office of Peter and a Church in Mission” (pol. Następny papież - Urząd Piotrowy i misyjny Kościół).

 

- Kościół jest żywy, silny i skuteczny tam, gdzie katolicy w pełni przyjęli katolicyzm i radośnie realizują swoje powołanie do misji - powiedział Weigel na konferencji prasowej on-line. Z kolei w tych krajach, w których katolicyzm stał się miękki (catholic lite), wiara traci wpływ na społeczeństwo i kulturę.

 

- Miękki katolicyzm nie działa. Nie działa w Niemczech; nie działa w Szwajcarii; nie działa w Belgii; nie działa w Holandii; nie działa nigdzie - stwierdził.

 

Kolejny następca św. Piotra, uważa Weigel, stanie przed zadaniem próby naprawy tego miękkiego katolicyzmu, ale także wzmocnienia tych wiernych, którzy zachowali pełnię zaufania do prawdy Ewangelii.

 

Weigel zwrócił też uwagę na poważny kryzys finansowy Watykanu W jego ocenie Stolicy Świętej grozi wręcz bankructwo. To wynik złego zarządzania i wielkiej korupcji. Zwalczenie tych patologii wymiana przede wszystkim zatrudniania specjalistów spoza Kurii Rzymskiej; dziś nierzadko dzieje się tak, że istotne zadania powierzane są osobom, które nie mają żadnych kompetencji do ich wypełniania.

 

Źródło: Catholicnewsagency.com

 

Pach


DATA: 2020-06-26 18:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Następnego? A czy będzie takowy?
3 miesiące temu / K.J.Turzyński
 
Kryzys finansowy Watykanu?Watykanu lawendowej mafii i kardynałów nieistniejącego kościoła Francji,Holandii, Beneluxu!! A gdzie wiara ze Pan Bóg zatroszczy się o " maluczkich"??
3 miesiące temu / Ironia
 
Jaki następny papież??? To są czasy antychrysta, czy też nie są??? skoro mamy aż tyle czasu, żeby jeszcze kolejni papieże władali, to na pewno fundamentem jest zwołanie III Soboru Watykańskiego, zrewidowanie II SobVat i potępienie herezji, a jest ich sporo: począwszy od apokastazy, antropoherezji, józefinizmu, semipelagianizmu i wiele wiele innych, także gnostycznych zapędów w kształtowaniu wiary, które tworzą zamęt. Dopiero od uporządkowania tych prawd, można w jakiś sposób od czegoś zaczynać odnowę wszystkiego w Chrystusie, a nie to co teraz się dzieje, wszyscy mówią że Kościół się oczyszcza, co jest największym kłamstwem i podstępem, bo Kościół obecnie umacnia się w marksizmie i błędnych naukach, żadne to oczyszczenie!
3 miesiące temu / axe
 
Dziwna fizjognomia... Włoch?!
3 miesiące temu / Paweł K.
 
Ameryki nie odkrył!
3 miesiące temu / Paweł K.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.