DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

George Soros wieszczy katastrofę: jeżeli Europa się nie zjednoczy, to grozi jej zagłada!

George Soros wieszczy katastrofę: jeżeli Europa się nie zjednoczy, to grozi jej zagłada!
George Soros. By Niccolò Caranti (Own work)/Wikimedia Commons

„Europejczycy muszą się obudzić, zanim będzie za późno (…). Ani nasi liderzy, ani zwykli obywatele nie rozumieją, że przeżywamy rewolucyjny moment, którego ostateczny wynik jest bardzo niepewny” – pisze na łamach Project Syndicate amerykański miliarder George Soros. Co więcej, receptę na zbliżający się kryzys upatruje w możliwości realnego dyscyplinowania niepokornych narodów oraz zmianie przestarzałego, jego zdaniem, systemu partyjnego.

 

„Pierwszym krokiem do obrony Europy przed jej wrogami, zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi, jest rozpoznanie skali zagrożenia, jakie stanowią” – radzi założyciel Open Society Foundation. „Drugim jest obudzenie śpiącej proeuropejskiej większości i zmobilizowanie jej do obrony wartości, na których opiera się UE. W przeciwnym razie marzenie o zjednoczonej Europie może stać się koszmarem XXI wieku” – dodaje nie wymieniając jakie wartości ma na myśli.

 

George Soros w nadchodzących wyborach do Europarlamentu upatruje ogromnego zagrożenia dla obecnej europejskiej integralności. „Niestety, antyeuropejskie siły dostąpią korzyści konkurowania w nadchodzącym głosowaniu” – podkreśla podając kilka czynników, które umożliwiły, by „antyeuropejskie siły” zyskały znaczący głos. „Przestarzały system partyjny, który przetrwał w wielu europejskich krajach, praktyczna niemożliwość zmian traktatowych oraz brak środków prawnych do zdyscyplinowania państw członkowskich, które podważają pryncypia będące fundamentem Unii Europejskiej” – wylicza.

 

Zdaniem Sorosa sytuacja polityczna w wielu krajach porównywalna jest do tej z XIX i XX wieku gdy, jego zdaniem, występowało wiele konfliktów np. pomiędzy pracą a kapitałem. „Dzisiaj odzwierciedleniem tej walki jest pro i antyunijność”. Działalność obecnych europejskich liderów porównuje do sytuacji Politbiura u schyłku Związku Radzieckiego: „kontynuują wprowadzenie ukazów, tak jakby nadal miały jakiekolwiek znaczenie”.

 

Na przykładzie sytuacji wewnętrznej Niemiec, Włoch, Węgier czy Polski, miliarder wieszczy upadek Unii jaką znamy. Jego zdaniem będzie to katastrofa. „Ciężko dostrzec w jaki sposób prounijne siły mogłyby wyjść zwycięsko z majowych wyborów, dopóki nie przedłożą interesu europejskiego ponad swoje własne (…) to wymaga jednak zmiany w sercu UE” – przekonuje.

 

 

Źródło: wpolityce.com / project-syndicate.org

PR

 

 


DATA: 2019-02-12 11:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Najlepiej zbudować kołchoz albo kibuc,gdzie pojedyńczy człowiek się nie liczy i jesteśmy jedną bezwolną masą.
ponad 1 rok temu / Rey
 
Gdyby niektórzy byli odrobinę mądrzejsi , zorjętowali by się jak są głupi . Jednak majątek a mądrość chadzają różnymi drogami.
ponad 1 rok temu / Witold
 
Ten facet nie nazywa się Soros, nawet nie Sörös, lecz Schwartz. Ale nie warto robić mu reklamy? Jakie to ma znaczenie, co on uważa? (Ja mogę uważać, że cukier w herbacie należy mieszać łyżeczką trzymaną lewą dłonią, ale w kawie - łyżeczką trzymaną prawą dłonią. Ale co z tego?) TEN LEWAK NIE JEST WART REKLAMY.
ponad 1 rok temu / Konrad Józef Turzyński
 
Mówi o "katastrofie" takiej jaką dla niego były przegrane wybory prezydenckie H,Clinton w którą zainwestował?
ponad 1 rok temu / Deo
 
Ile fundacji Sorosa i od kiedy są w Polsce? F. Batorego jakie nowości wprowadzała w Instytucjach państwowych za PO?
ponad 1 rok temu / Piotr
 
Mowi jak ladaco swiszczypala
ponad 1 rok temu / Nick
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.