DZIŚ JEST:   23   MAJA   2019 r.

Św. Leoncjusza, biskupa
 
 
 
 

George Soros „podpadł” Chińczykom. Pekin skrytykował ideę „społeczeństwa otwartego”

George Soros „podpadł” Chińczykom. Pekin skrytykował ideę „społeczeństwa otwartego”
George Soros. By Niccolò Caranti (Own work) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons
#GEORGE SOROS    #CHINY    #USA    #AZJA

Opinie amerykańskiego miliardera Georga Sorosa nie zasługują na to, aby się nimi zajmować – stwierdziła Hua Chunying, rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych. Krytyka Sorosa ze strony rządu w Pekinie to reakcja na opinię amerykańskiego miliardera o przywódcy ChRL Xi Jinpingu.

 

Jak donosi portal „Hlavne Spravy”, Hua Chunying określiła poglądy i opinie wyrażane przez Sorosa jako „na tyle głupie, że nie trzeba się do nich odnosić”. Spór chińsko-sorosowski to konsekwencja krytyki kolejnego państwa przez amerykańskiego sponsora działań na rzecz „społeczeństwa otwartego”. Pod tym pojęciem kryje się zagregowane i zapożyczone od różnych filozofów podejście do zmian społecznych, w tym politycznych i obyczajowych.

 

Jedną z cech takiego społeczeństwa jest jego mobilność, co aktualnie interpretuje się jako m.in. prawo do emigracji. Problemem jednak jest obecnie próba połączenia prawa do emigracji z obowiązkami narzucanymi na kraje przyjmujące imigrantów, co skutkuje kryzysem w Europie i spadkiem poziomu bezpieczeństwa publicznego na Starym Kontynencie.

 

Soros co pewien czas występuje z krytyką kolejnych rządów lub państw, a obecnie postanowił poddać swojej ocenie Chiny. Nazwanie prezydenta komunistycznych Chin Xi Jinpinga „największym nieprzyjacielem społeczeństwa otwartego” musiało spotkać się z reakcją oficjalnych czynników politycznych Pekinu.

 

Przy okazji do dyskusji między Sorosem a chińskimi politykami włączyła się Rosja, podsumowując spór stwierdzeniem, że Xi Jinping kontroluje Chiny, ale Soros chciałby, aby robił to Zachód. Na portalu „Regnum” skorzystano z okazji, by określić działania Sorosa jako dążenia do zwiększenia władzy światowego oligarchatu, choć oficjalnie walczy on o „otwarte społeczeństwo”, „prawa demokratyczne”, „wolność” i „prawa człowieka”.

 

Źródła: Hlavne Spravy / Prvni Zpravy / MK.RU / Regnum

PK


DATA: 2019-02-01 14:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rosjanie jak zwykle wyrazili bardzo trafną opinię !
3 miesiące temu / Jan
 
Prawa człowieka LGBTQWERTY ma się rozumieć, bo reszta praw nie ma, zwłaszcza jak się ktoś już począł a jeszcze nie narodził
3 miesiące temu / Janek
 
Co kości do tego że psy się o nią kłucą...
3 miesiące temu / Kasandra
 
:)noooo tera to ino Izrael mu się ostał coby pouczać. A póżniej to już nikogo nie popouczy:)
3 miesiące temu / szpulas11
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "65878"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.