DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

George Soros krytykuje rząd PiS. Czy finansuje KOD? „wSieci” na tropie zaangażowania finansisty

George Soros krytykuje rząd PiS. Czy finansuje KOD? „wSieci” na tropie zaangażowania finansisty
By Niccolò Caranti (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Finansista wspierający lewicowo-liberalne organizacje na całym świecie robi to nie z dobrego serca, a ekonomicznego wyrachowania. Od dawna ostro atakuje Viktora Orbana, a teraz w wywiadzie zaatakował ekipę Prawa i Sprawiedliwości. Kim jest George Soros i czy finansuje Komitet Obrony Demokracji? Marcin Wikło zbadał sprawę na łamach tygodnika „wSieci”.

 

Podczas niedawnego Forum Ekonomicznego w Davos amerykańsko-węgierski finansista żydowskiego pochodzenia, George Soros, mocno uderzył w Prawo i Sprawiedliwość, oskarżając polski rząd o wszystko co najgorsze i zarzucając nam kopiowanie rzekomo złych wzorców węgierskich. Już wcześniej Paweł Kukiz zwrócił uwagę na medialne doniesienia o ekonomicznym wspieraniu antyrządowych manifestacji Komitetu Obrony Demokracji przez Sorosa.

 

Przyjaźń ideologiczna Platformy Obywatelskiej oraz Bronisława Komorowskiego z Sorosem nie była tajemnicą. Wiele mówiło się także o korzyściach płynących z obopólnej współpracy. W 2012 roku spekulant został odznaczony przez byłego prezydenta Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej. Z kolei „Gazeta Wyborcza” przyznała mu tytuł Człowieka Roku.

 

- Zmianom wprowadzanym przez PiS jest przeciwny bardzo szeroki obóz powiązany z poprzednią władzą, lecz także z mediami i światową finansjerą, która do tej pory nad Wisłą miała raj – stwierdziła w rozmowie z tygodnikiem „wSieci” osoba z otoczenia prezydenta Andrzeja Dudy.

 

Opinie łączące Sorosa z PO nie mogą być więc zupełnie nietrafionymi dywagacjami, gdy zwróci się uwagę na biografię spekulanta i jego aktywność w jednej z jego ojczyzn – na Węgrzech. Na szerzenie specyficznie pojmowanego liberalizmu oraz idei lewicowych w Europie Środkowej i Wschodniej finansista wydał co najmniej 100 milionów dolarów.

 

Fortuny George Soros dorobił się w Stanach Zjednoczonych. „Dziś pragnie uchodzić za bezinteresownego filantropa wydającego własne pieniądze na budowę społeczeństwa obywatelskiego. Skąd jednak pochodzą te gigantyczne środki? Soros jest przede wszystkim twardym i bezwzględnym spekulantem finansowym. To on złamał kurs brytyjskiego funta szterlinga i malezyjskiego ringgita. Realnie oznaczało to wepchnięcie tych krajów w kryzys finansowy, bankructwo tysięcy firm, bezrobocie setek tysięcy ludzi” – informuje „wSieci”.

 

Tygodnik zwraca uwagę na pola aktywności węgierskiego Żyda. Zaangażował się on w działalność ekonomiczno-polityczną w kilku krajach bloku wschodniego jeszcze w czasie trwania reżimu komunistycznego. Taki scenariusz zastosował na Węgrzech, gdzie swoimi stypendiami wykształcił liberalne i wolnorynkowe elity polityczne, które w latach 90. dążyły do zgody z postkomunistami.

 

Najzdolniejszy stypendysta Sorosa zawiódł pokładane w nim nadzieje i obejmując władzę zwrócił się przeciwko „mentorowi”. Jest nim Viktor Orban, którego od dłuższego czasu amerykańsko-węgierski Żyd mocno krytykuje. W 2014 roku spekulant powiedział nawet, że odsunięcie lidera Fideszu jest warte każdych pieniędzy. Dzisiaj George Soros straszy społeczność międzynarodową Prawem i Sprawiedliwością, a dzięki „pasom transmisyjnym” w postaci lewicowo-liberalnych mediów, jego gromy trafiają do polskojęzycznego odbiorcy.

 

Tygodnik „wSieci” zwraca uwagę na zbieżność interesów Sorosa, Komitetu Obrony Demokracji i Ryszarda Petru. Pierwszy chciałby odsunąć PiS od władzy, gdyż zagraża jego wielkim interesom, środowisko KOD również może ponieść straty, jednak na znacznie mniejszą skalę, zaś Petru nie pogardziłby rolą beneficjenta obalenia obecnego rządu. Liberalizm rozumiany jako drenaż państw narodowych przez międzynarodowe korporacje łączy spekulanta i polityka.

 

W sposób oczywisty bolesnym dla Sorosa może być „podatek bankowy”, jednak Marcin Wikło zwraca także uwagę na „łupkowe” inwestycje finansisty, których pozaprawny charakter może zostać ukrócony przez Prawo i Sprawiedliwość. Nie bez znaczenia jest z pewnością światopoglądowa różnica między nowym rządem Rzeczpospolitej, a spekulantem, który mocno lansuje model społeczeństwa „otwartego” na homoseksualizm, aborcjonizm i multi-kulturalizm. Jesienią 2015 roku pojawiały się doniesienia, że Soros finansuje przewodniki dla imigrantów, mające ułatwić im podróż do Europy. Tajemnicą nie jest udział spekulanta w owianej tajemnicą Grupie Bilderberg, która swoim zamkniętym charakterem w naturalny sposób rodzi masę domysłów i obaw o aspirowanie do miana rządu światowego. Czy George Soros, przy pomocy dostępnego mu aparatu finansowego, dokona ataku na Polskę? To okażę się już wkrótce.


 

Źródło: „wSieci”

MWł 


DATA: 2016-02-01 11:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cieszmy sie ze zycia sobie nie kupi,a grabaz i tak go łopata rabnie!!!
ponad 3 lata temu / bruce
 
grzyb na ścianie się pryska , inaczej - ściana runie
ponad 3 lata temu / cios
 
Żydostwo stworzyło państwo w państwie. Plany Żydów: -wyniszczyć kraj finansowo, - pozbawić 5 milionów pracowników posad poprzez zrujnowanie zakładów pracy, nawet tych które przetrwały od 1918r, - zrujnować rolnictwo aby 3 miliony rolników emigrowało za chlebem,- oczyścić kraj z inteligencji patriotycznej, - wyludnić kraj innymi sposobami do liczby 15 milionów polaków, którzy będą służyć kolonizatorom żydowskim za wyrobników, - zwiększyć opłaty za uniwersyteckie studia i naukę w szkołach średnich, aby Polacy mieli tylko podstawowe wykształcenie niezbędne do najemnej pracy w resorcie usług i pracy robotniczej według schematu wypracowanego na Palestyńczykach, itp. itd. według oświadczenia Szymona Szurmiej w Telewizji warszawskiej, 4 miliony Żydów zamieszkałych w Polsce jest członkami Światowej Federacji Żydów. Udokumentowanych jest w zasobach MSW 2 miliony i 700 tysięcy , w czym olbrzymia liczba Żydów ukrywających swoje pochodzenie. Wiekszość z nich zajmuje kluczowe stanowiska w mas
ponad 3 lata temu / toronto
 
czy nie można tego kolesia wydalić z naszego ukochanego Kraju to hanba dla nas wszystkich
ponad 3 lata temu / joon
 
Celem miliardera jest zatem wykorzenienie narodów z poczucia ich własnej tożsamości i odcięcie od korzeni poprzez zaszczepienie szybko rozwijającego się raka kultury islamu. W realizacji tego iście diabelskiego zamysłu pomagają mu rządy niektórych państw europejskich i USA, w tym także rząd Polski. Nie jest bez przyczyny, że w Polsce imigrant-islamista otrzymuje pomocy socjalnej trzykrotnie więcej niż naprawdę potrzebujący jej obywatel, za darmo dostaje mieszkanie oraz liczne przywileje. Nikt nie zmusza go też do podjęcia pracy. Jeżeli zatem jeszcze nie wierzycie w teorie spiskowe, to najwyższy czas zacząć. To wszystko dzieje się tu i teraz, na naszych oczach i przy stosunkowo biernym oporze obywateli.
ponad 3 lata temu / asa
 
Tak, jasne, WSZYSCY Polacy poza Pisem są opłacani przez tego Pana, wszyscy co do jednego, nie ma innej opcji, to potwierdzone, ale nie przedstawiliśmy żadnych informacji na ten temat bo wolimy pieprzyć głupoty i dywagować zamiast przedstawić jakieś realne fakty. Co tutaj jest niby napisane? Powiązania na zasadzie on inwestuje w łupki a poprzedni rząd mówił coś o łupkach - MAMY, JEST POWIĄZANIE! TO NA PEWNO JEST PRAWDA BO TAK NAPISALI W INTERNECIE, ON TO PO TAMTO CZYLI PRAWDA!... Śmieszy mnie poziom polskich dzienniczków...
ponad 4 lata temu / Tomek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.