DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2019 r.

Św. Jerzego
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

Generał Mattis ma już następcę. Trump powołał nowego szefa Pentagonu

Generał Mattis ma już następcę. Trump powołał nowego szefa Pentagonu
Fot. By Chief National Guard Bureau from USA - 170825-Z-CD688-128, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62441013

Dotychczasowy wiceszef resortu obrony Stanów Zjednoczonych Patrick Shanahan wraz z początkiem roku zastąpi na stanowisku sekretarza Pentagonu swego dotychczasowego zwierzchnika, Jamesa Mattisa. Taką decyzję ogłosił prezydent Donald Trump.

 

Zmiana wywołana została autorytarnym postanowieniem amerykańskiego przywódcy o nagłym wycofaniu wojsk USA z Syrii. Donald Trump uczynił ten zaskakujący krok bez konsultacji z Kongresem, sojusznikami z NATO, ani nawet własnymi doradcami.

 

Generał Mattis był przeciwnikiem takiego posunięcia. W czwartek w liście adresowanym do prezydenta zapowiedział swoją dymisję. Jak zasugerował, Donald Trump powinien obsadzić stanowisko sekretarza Departamentu Obrony kimś, kto w większym stopniu podziela jego poglądy.

 

Według Reutersa, prezydenta zirytowała uwaga, jaką poświęciły media oraz komentatorzy treści wystąpienia Mattisa. Znalazły się tam bowiem słowa krytyki wobec polityki przywódcy państwa. 

 

 

 „Z przyjemnością informuję, że bardzo utalentowany wiceminister obrony Patrick Shanahan obejmie stanowisko pełniącego obowiązki ministra obrony od 1 stycznia 2019 roku” – napisał Trump na Twitterze. Wyraził przekonanie, że nominat, mogący pochwalić się udaną dotychczasową karierą w koncernie Boeing oraz w resorcie obrony, świetnie poradzi sobie na nowym stanowisku.

 

 

Źródła: polskieradio24.pl, rmf24.pl, Twitter.

RoM

 

 


DATA: 2018-12-23 20:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To zła wiadomość dla Polski. Jeśli Amerykanie znikają z Syrii to zostawiają tam pole dla Rosji .Obawiam się że dogadali się z nimi , podobnie może być unas za jakis czas. Jeśli Rosja zajmie wybrzerze ukraińskiego kawałka morza czarnego , to my i Ukraina niebedziemy już potrzebni Amerykanom ,w powstrzymywaniu tworzenia nowego jedwabnego szlaku przez Chińczyków . Asa w rękawie beda mieć Rosjanie , a w zamian za powstrzymywanie Chin moga zarządac nas , i może byc lipa. Amerykanie juz tak nas sprzedali w Jałcie. Trzeba się zbroić i to szybko.
3 miesiące temu / smyk55
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "65039"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.