DZIŚ JEST:   21   CZERWCA   2018 r.

Św. Alojzego Gonzagi
Św. Jana Rigby
 
 
 
 

Generał Błasik kozłem ofiarnym komisji Millera? Nowe stenogramy w sprawie katastrofy smoleńskiej

Generał Błasik kozłem ofiarnym komisji Millera? Nowe stenogramy w sprawie katastrofy smoleńskiej
fot. wikimedia.org

Czy generał Andrzej Błasik został wyselekcjonowany na jednego z kozłów ofiarnych odpowiedzialnych za katastrofę prezydenckiego Tu-154M, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się pod Smoleńskiem? Wiele wskazuje na to, że tak, co potwierdzają najnowsze ustalenia Telewizji Republika, która w poniedziałek ujawniła fragmenty rozmów z posiedzenia Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego z 19 maja 2011 roku.

 

W opublikowanym stenogramie czytamy: „Materiały z CLK (Centralne Laboratorium Kryminalistyczne – red.) wskazują na nieustaloną osobę. My wszyscy, my wiemy, albo generalnie w przestrzeni medialnej, wiadomo kto tam był na podstawie analiz tych tras licznych, wiadomo kto tam był. Natomiast ja bym tutaj zaproponował, w historii lotu byśmy napisali - osoba spoza załogi, a w analizie byśmy napisali, że to był, zdaniem Komisji na podstawie zebranych dowodów, był Pan Generał Dowódca Sił Powietrznych. Oczywiście nie nazwiska, żadnych nazwisk itd., ale… Pan Generał. Pasuje to?” – miał zapytać najprawdopodobniej Maciej Lasek.

 

„Nie widzę sprzeciwu” – usłyszał w odpowiedzi.

 

W kolejnych wpisach w stenogramie można przeczytać: „Ja wiem, ale czemu tu pisać, że osoba spoza załogi, jeżeli tu w opisie, jeżeli napiszemy, że jest to Dowódca Sił Powietrznych, to te klocki bardziej będą pasowały do siebie”.

 

Jak wynika z treści stenogramu, „nie jest napisane, nie jest zidentyfikowana ta osoba, więc wprost w tym momencie, no nie możemy stuprocentowo powiedzieć, bo jakby dopiero, znaczy mamy ekspertyzę z CLK i będzie mieli materiały od Bogusia. (…) I dopiero w analizie po porównaniu tych materiałów stwierdzamy, że to był Dowódca Sił Powietrznych, pomimo że to medialnie wybrzmiało lub nie wybrzmiało” - podała Telewizja Republika.

 

„Zdaniem komisji generał Błasik był w kokpicie, tak? Nie mówimy, że mamy poważne wątpliwości czy coś. (…) Zdaniem komisji generał Błasik był tam. I to tak należy przedstawiać” – podkreślono w stenogramie.

 

 

Źródło: Telewizja Republika

TK

 

 

 


DATA: 2017-11-14 15:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A niby kto mógł sobie ot tak, kiedy chce, wchodzić do kokpitu i wydawać rozkazy załodze dotyczące lotu i wskazań przyrządów pokładowych. Proszę wskazać innego pilota poza załogą i Błasikiem.
7 miesięcy temu / Gość Janek
 
Nie wiedząc jak się zachował gen.Błasik nie powinno się domniemywać jego czynu bohaterskiego i stawać w obronie jego godności oraz mniemać,że jest bohaterem narodowym bo przecież nic nadzwyczajnego nie zrobił zginął przypadkowo w katastrofie samolotowej jak każdy kto brał udział w delegacji oraz obsługa samolotu podążająca na uroczystości Katyńskie.
7 miesięcy temu / nn
 
A pamiętacie,że raportu Milera nie chciał podpisać jeden z członków komisji?Taki starszy pan,działający jeszcze za tamtych czasów,nazwiska nie pamiętam,może przypomnicie.W świetle tego co ujawniła Republika,pewnym wydaje się sms ogłoszony przez Petelickiego,a którego otrzymał tuż po zdarzeniu.Czekał ktoś na to zdarzenie i przygotowywał grunt na jego wyjaśnienie?Panią generałową Błasikową bardzo cenię za jej niezłomność,godną wręcz żołnierza na polu walki,w obronie dobrego imienia męża.Gdyby zrezygnowała z wieloletnie,trudnej drogi dochodzenia do prawdy gen.Błasik został by zapisany w historii jako kr..yn zabijający,dla fantazji,96 niewinnych osób.A tak postępowanie pani Ewy Błasik doprowadziło do tego,że w świetle reflektorów stanęli ci,którzy ferowali te i inne fantazje na temat TU 154.Trzeba jeszcze pamiętać o komendzie "jesteście na kursie i ścieżce" i o kręcącym się w zagajniku dziadku z teczką,nagranym na filmie śp.Koli.Pani A.Gargas miała rację kręcą swe filmy
7 miesięcy temu / pamiętam też LasKabacki
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.