DZIŚ JEST:   02   KWIETNIA   2020 r.

Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
 
 
 
 

Genderowy zlot lewicowców u… dominikanów

Genderowy zlot lewicowców u… dominikanów
Fot. EdwinP/sxc.hu

Duszpasterstwo Akademickie prowadzone w Warszawie przez dominikanów zaplanowało na poniedziałek spotkanie pt.: „Gender: błogosławieństwo, czy przekleństwo?”. Rzetelność spotkania stoi pod znakiem zapytania, zaproszono  na nie bowiem wyłącznie osoby ze środowisk przychylnym okiem spoglądających na nową, niebezpieczną ideologię, lub wręcz ją otwarcie promujących!


Duszpasterstwo Akademickie u O. Dominikanów w Warszawie ul. Freta 10 oraz Instytut Tertio Millennio serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu OPen pt. „Gender: błogosławieństwo, czy przekleństwo?”, które odbędzie się w poniedziałek (18.11) o godz. 19,00 w Sali Prowincjalskiej – czytamy w zaproszeniu duszpasterstwa. Udział w spotkaniu mają wziąć Dominika Kozłowska ze „Znaku”, Agnieszka Graff z „Krytyki Politycznej” oraz Zuzanna Radzik z „Tygodnika Powszechnego”.

 

Organizatorzy zapewniają, że w wyniku dyskusji chcą dowiedzieć się, czy gender to tylko „kierunek naukowych dociekań” poświęconych kulturowym i społecznym procesom definiowania męskości i kobiecości, czy może także „totalitarna ideologia”? W zaproszeniu również, wbrew nauce Kościoła pytają, czy płeć i seksualność to zawsze coś odwiecznego, domena prawa naturalnego? (sic!)


Na tak postawione pytania, odpowiadać mają kobiety reprezentujące środowiska, które z daleko posunięta życzliwością opisują rewolucję genderową. Dominika Kozłowska jako naczelna „Znaku” wsławiła się wydawaniem numerów poświęconych m.in. homoseksualnym rodzicom. Czytamy w nim m.in., że możemy stwierdzić, że orientacja homoseksualna rodziców nie wpływa negatywnie na rozwój dzieci.

 

Kolejna prelegentka, Zuzanna Radzik, pisała na łamach „Tygodnika Powszechnego” że, teoria gender nie jest ludziom Kościoła obca, szczególnie, gdy mowa o „teolożkach feministycznych”, dla których to Bóg jest największym orędownikiem równości. Jej słowa z lubością cytował jeden z najbardziej antyklerykalnych portali – natemat.pl. Ostatnia prelegentka reprezentuje „Krytykę Polityczną” – skrajnie lewicowe środowisko, które ideologię gender promuje programowo.  

 

Czy więc Duszpasterstwo Akademickie zaproponowało zgromadzonym w Sali Prowincjalskiej rzeczywiście dyskusję, czy może lewicową pogadankę, na którą zaprasza się katolicką młodzież? Co na to prowincjał? Zaniepokojeni katolicy skrzykują się już na forach internetowych, by stawić się na lewicowym spędzie i poddać w wątpliwość rewolucyjne tezy genderystów.

 

 

kra

 

 


DATA: 2013-11-19 13:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

tu http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/ deklaracje,ja drukowałem sporo.I w porozumieniu z proboszczem,wykładałem na stoliku z prasą katolicką.Skromne czarno-białe format A5,z wizerunkiem Matki Boskiej i rubryką adres.Ważne są intencje,a chcemy być skuteczni!,prawda?
ponad 6 lat temu / można też zrobić tak
 
wielka szkoda że Papież Pius XII nie zdecydował się na zlikwidowanie zakonów dominikanów i jezuitów obu przeżartych mordenizmem i żydomasonerią
ponad 6 lat temu / wielka szkoda że Papież Pius XII nie zdecydował się na zlikwidowanie zakonów dominikanów i jezuitów
 
Zapomniałam jeszcze o ks. Lemańskim i aferze na Dominikanie. Coś mi się zdaje, że zabrakło relacji z Bogiem i zapomniano Komu i po co służą.
ponad 6 lat temu / Maria
 
Zapomniałam jeszcze o ks. Lemańskim i aferze na Dominikanie. Coś mi się zdaje, że zabrakło relacji z Bogiem i zapomniano Komu i po co służą.
ponad 6 lat temu / Maria
 
Ze złem się nie dyskutuje. Pasterze nam się pogubili... coś za dużo tych śmierdzących kwiatków - na KUL-u, w Gdańsku u Dominikanów, w kościele w Wilanowie, u św. Augustyna w Warszawie... Trzeba duuużo się modlić za naszych pasterzy.
ponad 6 lat temu / Maria
 
???
ponad 6 lat temu / ja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.