DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Genderowy absurd we Francji. Mężczyzna zmienił płeć i chciał być „matką niebrzemienną”

Genderowy absurd we Francji. Mężczyzna zmienił płeć i chciał być „matką niebrzemienną”
fot. Gili Yaari/NurPhoto/ZUMAPRESS.com

Francuski sąd apelacyjny zajmował się w środę 16 września próbą odpowiedzi na pytanie: czy  mężczyznę, który „zmienił płeć” i „oficjalnie jest kobietą”, można uznać za matkę jego narodzonego wcześniej dziecka? W ten sposób na gruncie prawnym sąd musiał rozstrzygnąć kwestię możliwości „macierzyństwa trans-płciowego”. Chociaż wiadomo, że z porodem ta osoba nie miała nic wspólnego, to próbowano stworzyć precedens.

 

Mężczyzna – ojciec dziecka – „zmienił płeć” w czasie ciąży swojej żony i zalegalizował to w urzędzie stanu cywilnego. Na tym jednak się nie skończyło. Postanowił on zostać „matką” swojej córki i to w dodatku „matką biologiczną”. Jak argumentował: jest przecież biologicznym „rodzicem”, a w „papierach” jest już kobietą.

 

Wniesiona do sądu sprawa miała podważyć tradycyjne pojęcie rodzicielstwa i otworzyć drogę do postulowanej przez lobby LGTB prawnej zmiany tej definicji. Pozornie chodziło tylko o zmianę na akcie urodzenia dziecka, które miałoby zamiast ojca dwie matki. W rzeczywistości o przekroczenie kolejnej granicy w procesie niszczenia tradycyjnego społeczeństwa. Wcześniej podjęto decyzje, aby na aktach urodzenia dzieci pojawiały się „bezpłciowe” określenia „rodzic 1” i „rodzic 2”.

 

Sąd Najwyższy zdecydował o wpisaniu do rejestru stanu cywilnego dziecka mężczyzny po transformacji płciowej, jako matki swojej córki. Jednak Sąd Apelacyjny, ku rozgoryczeniu środowisk „postępu” zdecydował, że tego typu działanie jest niezgodne z prawem i anulował wcześniejszą decyzję.

 

Prawnicy transseksualnego powoda mówią, że decyzja sądu jest „nie do zaakceptowania” i zapowiadają dalszą batalię prawną. Dodają, że w „izbie cywilnej sędziowie okazali się mniej postępowi”.

 

Transseksualista nie chce być „ojcem dziecka”, więc w akcie urodzenia aktualnie widnieje nazwisko tylko jednego rodzica. Mężczyzna chciał adoptować dziecko i dzięki temu zostać dopisany do jego aktu urodzenia jako druga matka. Sąd jednak stwierdził, że rodzic nie może się starać o adopcję swojego dziecka. Za to stwierdzenie prawnicy powoda oskarżyli sędziów o… transfobię.

 

Wyjaśnijmy, że będąc już rodzicem dwójki dzieci, mężczyzna zapłodnił żonę i w czasie jej ciąży dokonał zmiany płci. Para została rodzicami po raz trzeci w 2014 roku i od tego czasu zaczął się problem z próbą wpisania dziecku dwóch matek, z czego jedna miała by być matką „niebrzemienną”. Ponieważ o takich dziwactwach nie śniło się nawet filozofom, Sąd Apelacyjny w Montpellier pod koniec 2018 roku miał ciężki zgryz i zauważył tu lukę prawną. Przychylił się jednak do wpisania dodatkowej „matki” w kacie urodzenia dziewczynki. Sprawa dotarła teraz do Sądu Apelacyjnego i chociaż prawnicy przerzucają się argumentami, ten uznał, że nie zmienia to rzeczywistości, w której transpłciowiec jest oczywistym ojcem i żadne kruczki prawne tego nie zmienią.

 

Kolejna fanaberia lobby LGTB i próba wpisania do ksiąg stanu cywilnego stwierdzenia, które jest po prostu fałszywe. Warto dodać, że takie legitymizacje kłamstw dyskredytują prawo i sądy. Prawo. Niestety, to niemal „klasyczna” metoda działań lobby LGTB.

 

Bogdan Dobosz

Czytaj także:
DATA: 2020-09-17 09:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nikt nie skomentował wcale się nie dziwię o osobach chorych psychicznie nie powinno się źle mówić bo niewiadomo jakim nieszczęściem nas los doświadczy.
2 dni temu / Rabarbar
 
Francja trzyma ciało mordercy - Robespierre'a - na panteonie. Wraz, z np, Maria Skłodowską. Jak można od nich oczekiwać jakiegokolwiek rozsądku.
2 dni temu / Grzegorz
 
Tutaj mamy do czynienia z kobietą transpłciową. Różnica między kobietą, a kobietą transpłciową facetem co poddał się operacji "korekty" płci jest taka jak między krzesłem, a krzesłem elektrycznym czy jak między lisem, a lisem farbowanym. @Raróg Uważaj się za kogo chcesz. Możesz uważać się nawet za krawężnik. Masz do tego prawo. Problem w tym,że to ,że uznaje się ktoś za kobietę, to jeszcze nie znaczy, że nią jest.
2 dni temu / trooper
 
będą problemy z określeniem stopnia pokrewieństwa a to prawnie dosc istotne .... , testamenty, dziedziczenie , prawa autorskie i wiele , wiele innych problemów ...., alimenty ... , wiele działów , nieruchomości , akcje , udziały
2 dni temu / Doberman
 
Gdy zostaje odrzucony rozum to nie ma co się dziwić, że każda brednia jest już potem możliwa. Właśnie dlatego ciemnota to idealne środowisko do wylęgu "postępu" i lewicy.
3 dni temu / abc
 
Lekcja dla Polski: przywrócić obowiązkową służbę wojskową. Wszelaka próba zmiany płci podlegałaby pod paragraf zmniejszania obronności państwa i skutkowała więzieniem. Nie chciałbym bym być na miejscu owego "tatusia" gdyby go spotkali koledzy spod celi.
3 dni temu / Izydor Oracz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.