DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Genderowo-postępowa propaganda w bawarskich szkołach? Takiego obowiązku chce „konserwatywna” CSU

Genderowo-postępowa propaganda w bawarskich szkołach? Takiego obowiązku chce „konserwatywna” CSU
fot.REUTERS/Susana Vera/FORUM

Chociaż Bawarią od lat rządzi „konserwatywna” partia CSU, to w szkołach tego landu może zostać wprowadzona genderowa edukacja seksualna. Prace nad fetowaną przez środowiska lewicowe ustawą są już bardzo zaawansowane.

 

Na problem zwrócił uwagę katolicki działacz i publicysta Mathias von Gersdorff. Jak pisze, wkrótce w Bawarii może zostać wprowadzony genderowy plan edukacji seksualnej, „nowoczesny” nawet jak na standardy niemieckie. Według Gersdorffa sprawą praktycznie nie interesują się obywatele.

 

Jak referuje lewicowa „Süddeutsche Zeitung”, podczas gdy dotąd „temat ról płciowych i poszukiwania tożsamości był ograniczony do klasycznej rodziny i homoseksualizmu”, to w nowym koncepcie nauczania mówi się o „różnorodności form życia, tematach hetero-, homo-, bi-, trans- i interseksualności”. W projekcie ustawy zapisano, że problemy te mają być omawiane przez nauczycieli „bez żadnych uprzedzeń”.

 

Gersdorff cytuje też artykuł z „Augsburger Allgemeine”, gdzie czytamy: „Rząd CSU chce silniej uobecnić rozmaite aspekty orientacji seksualnych i tożsamości na lekcjach od ósmej klasy. Uczniowie nauczą się szanować własną orientację seksualną i dopuszczać różnorodność”.

 

Publicysta wskazuje, że według relacji bawarskiej prasy wszyscy uczniowie będą zmuszeni przechodzić przez tę genderową indoktrynację. Tematów homo-, bi-, trans- oraz interseksualności „nie będzie mógł uniknąć w przyszłości nikt, ani nauczyciele, ani uczniowie, ani rodzice. Wytyczne są obowiązkowe” – pisze o sprawie „Bayerische Staatszeitung”.

 

Gazeta cytuje też Wolfganga Ellegasta z Ministerstwa Edukacji Bawarii, który wyjaśnia, że dla bawarskich uczniów wszystkie lekcje są obowiązkowe i to, z jakiego domu pochodzi dziecko, nie ma żadnego znaczenia.

 

Z genderowej ustawy bardzo zadowolony jest Bawarski Związek Nauczycieli i Nauczycielek. „Jest pozytywne, że [w projekcie] silniejszą uwagę zwraca się przede wszystkim na różnorodność ludzkiej seksualności, jak bi-, trans- czy interseksualność” – oświadczyło kierownictwo tego związku.

 

CSU, Unia Chrześcijańsko-Społeczna, to bawarski odpowiednik ogólnoniemieckiej CDU, Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej. Partia uchodzi za jedno z najbardziej konserwatywnych ugrupowań w Niemczech, zwracając się głównie do nominalnie katolickich wyborców bawarskich.

 

Źródło: mathias-von-gersdorff.blogspot.de, pch24.pl

Pach

 

Zobacz także:

 

Rewolucja seksualna zagraża dzieciom

 

Rewolucja seksualna zagraża dzieciom

 

Polonia Christiana nr 33. Dzieciństwo pod specjalnym nadzorem

 

  


DATA: 2018-07-19 16:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@80-latka. To zbiorcze określenie na hemafrodytyzm. Czyli osoby, ktróte od urodzenia mają zaburzenie płci z poziomu biologicznego jak hormonalne, w budowie ciała i/lub genetyczne. Bardzo dobrze że wchodzi takie prawo. Bo osoby taki często są zaraz po urodzeniu "korygowane" przez lekarzy i rodziców. A prawda o nich zostaje zatajona nawet przed nimi samymi. Bo w świadomości wielu ludzi dziecko interseksualne = wstyd. Niestety. @Dd: prawda dewiacje są obrzydliwe, ale transseksualizm, bi i homosekalizm nimi nie są. Więc nie musisz się martwić.
ponad 4 lata temu / Drugastrona
 
Jeśli z domu dziecko wyniesie przekonanie że sodomia i inne dewiacje są obrzydliwe jak mówi św.Paweł to żaden nauczyciel ani lewak tego nie zmieni. Polecajmy nasze dzieci opiece NMP i bądźmy spokojni. Jezus Chrystus jest Panem i nikt z nim nie wygra a zwłaszcza podły tchórz diabeł jak zwykl go nazywać św.O.Pio
ponad 4 lata temu / Dd
 
co to jest interseksualność ? Tyle lat na świecie a o tym nie słyszałam
ponad 4 lata temu / 80-latka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.