DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Genderowi aktywiści naciskają na lekarzy. Chodzi o zmianę płci u dzieci

Genderowi aktywiści naciskają na lekarzy. Chodzi o zmianę płci u dzieci

Znany psychiatra pochodzący z Wielkiej Brytanii surowo skrytykował tak zwane terapie służące zmianie płci. Dr David Bell były przewodniczący Brytyjskiego Towarzystwa Psychonanalityków stwierdził, że aktywiści genderowi wywierają presję na środowisko medyczne aby skłonić je do częstszego akceptowania potrzeby zmiany płci przez dziecko.

 

Według dra Bella „dysforia genderowa” (ang. gender dysphoria) stanowi złożony problem. Tymczasem aktywiści genderowi wymagają od medyków, by przyjęli jego znacznie uproszczone rozumienie. Lekarze sprzeciwiający się tym tendencjom oskarżani są o tak zwaną transfobię. Jest to skuteczne narzędzie szantażu. Psychiatra wyraził swe obawy we wstępie do książki „Inventing Transgender Children and Young People” (Wynajdując Transgenderowe Dzieci i Młodzież).

 

Jak zauważa portal Life Site News, wiele publikacji naukowych podkreśla, że koncentracja na kwestii gender skutkuje często emocjonalnymi problemami, gdyż wiąże się z odstawieniem na dalszy plan problemów innych niż te związane z gender. Na przykład w 2018 roku jeden z brytyjskich systemów publicznej ochrony zdrowia National Health Service podał środki antykoncepcyjne 150 dzieciom u których zdiagnozowano „dysforię genderową”. Tymczasem ich rzeczywistym problemem był autyzm.

 

Coraz więcej danych naukowych potwierdza więc, że chrześcijański krytycyzm wobec ideologii gender i zmian płci jest uzasadniony. W tym kontekście warto przypomnieć słowa Benedykta XVI, które padły w Watykanie podczas spotkania z kardynałami oraz pracownikami Kurii Rzymskiej i Gubernatoratu w grudniu 2012 roku.

 

Jak powiedział wówczas Benedykt XVI „człowiek kwestionuje swoją naturę. Jest on teraz jedynie duchem i wolą. Manipulowanie naturą, potępiane dziś w odniesieniu do środowiska, staje się tutaj podstawowym wyborem człowieka co do samego siebie. Istnieje teraz tylko człowiek w sposób abstrakcyjny, który dopiero sam wybiera dla siebie coś jako swoją naturę. Męskość i żeńskość kwestionowane są jako wzajemnie dopełniające się formy osoby ludzkiej, będącej wynikiem stworzenia”.

 

Papież dodał, że „tam gdzie wolność działania staje się wolnością czynienia siebie samego, nieuchronnie dochodzi do zanegowania Stwórcy, a przez to ostatecznie dochodzi także do poniżenia człowieka w samej istocie jego bytu, jako stworzenia Bożego, jako obrazu Boga”.

 

źródła: lifesitenews.com / w2.vatican.va

mjend


DATA: 2019-09-09 11:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tym ludziom kompletnie na dekiel walnęło. Mały chłopiec mówi, że jest dziewczynką. A co jeśli po paru latach znowu zmieni zdanie? Będzie po ptakach? "Manipulowanie naturą, potępiane dziś w odniesieniu do środowiska, staje się tutaj podstawowym wyborem człowieka co do samego siebie". Jak naturą manipuluje to robi krzywdę innym, bo wszyscy jesteśmy częścią ekosystemu. Jak manipuluje na sobie, to sobie robi krzywdę i tyle. Tylko czemu dziecko ma na sobie manipulacje robić? Skoro nie pozwalamy dzieciom prowadzić samochodu, mieszkać samym, palić papierosów, głosować w wyborach to czemu mamy pozwalać na poddanie się operacji zmiany płci? bo dziecko ma taki kaprys?
5 miesięcy temu / trooper
 
A co z naukowymi testami DNA?
5 miesięcy temu / Czesław
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.