DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

Genderowe przedszkole pod lupą ekspertów z PAN

Genderowe przedszkole pod lupą ekspertów z PAN
fot. sxc.hu

Genderowy program „Równościowe przedszkole. Jak uczynić wychowanie przedszkolne wrażliwym na płeć” spotkał się z ostrą krytyką ekspertów Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN.

 

Program – realizowany według danych resortu edukacji w 17 placówkach w 4 województwach – zawierał m. in propozycję przebierania chłopców w dziewczęce stroje. Autorki namawiały także dziewczęta do zakładania  chłopięcych ubrań. Dla twórców programu „rodzice nie są do końca tymi, którzy powinni ostatecznie decydować o tym, czy w przedszkolach powinno się pracować na rzecz równouprawnienia, ponieważ często nie posiadają oni fachowej wiedzy na ten temat i sami również kierują się stereotypami”.

 

„Równościowe przedszkole” zostało przeanalizowane przez specjalistów z Zespołu Edukacji Elementarnej, który działa przy Komitecie Nauk Pedagogicznych PAN. Autorką ekspertyzy jest prof. Józefa Bałachowicz, lecz ocena - jak informuje „Rzeczpospolita”- została skonsultowana z pedagogami różnych ośrodków akademickich.

 

Ekspert wytyka braki merytoryczne programu. Zdaniem prof. Bałachowicz nie spełnia on wymogów programu edukacji przedszkolnej, posiada on także niską zawartość merytoryczną.

 

Istotnym uchybieniem proponowanych nauczycielom treści wychowania jest utożsamianie wprowadzania idei wychowania równościowego w przedszkolu z wychowaniem apłciowym. Czym innym jest bowiem ujawnianie dyskryminacji ze względu na płeć obecnej w naszej kulturze i rozważny trening zachowań prorównościowych, a czym innym „wysadzanie dziecka" z jego biologicznej płci i kształtowanie niechętnego stosunku do niej – pisze prof. Bałachowicz.


To niedorzeczna sytuacja. Powstanie tych treści zostało sfinansowane ze środków unijnych. Na programie widnieją logo unijnych instytucji. W całej Unii Europejskiej materiały, które powstają za środki unijne, zanim trafią do domeny publicznej, poddawane są wcześniej ewaluacji zewnętrznej, po to by ocenić ich jakość – mówi szef Komitetu Nauk Pedagogicznych prof. Śliwerski. Jego zdaniem wdrażaniu programu powinna przyjrzeć się Najwyższa Izba Kontroli. – Wydaliśmy publiczne pieniądze na produkt o wątpliwej jakości, który dodatkowo promowany jest unijnymi banerami. To oznacza, że nauczycielom można wcisnąć każdy kit, jeżeli ma unijne logo – dodaje.Źródło: „Rzeczpospolita”

luk


DATA: 2014-01-22 11:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

pani Aniu - ma pani 100% rację; nie ma czegoś takiego jak "klauzula sumienia" dla nauczycieli; niechby się tak im poprzewracało w głowach i zaczęli nauczać nie tak jak chce lewactwo z odpowiedniego ministerstwa i tej ich organizacji (ZNP, z tym lewakiem na czele); jak Pani sobie wyobraża to, że nauczyciele historii zaczęliby nagle mówić prawdę o polskiej historii, o komunistach i socjalistach co to chcieli przyłączyć Polskę jako kraj związkowy do Rosji, a później CCCP? o bandytach z AL i GL donoszących na Gestapo na Polaków związanych z AK? o ich morderstwach popełnianych na cywilnej ludności, np. w okolicach Grójca? o mordowaniu Polaków w ubeckich kazamatach, itd.? jak Pani sobie wyobraża, że mogliby odmówić naszym "wspaniałym" ministrom (od ministra) wprowadzenia gender w szkołach, przedszkolach i żłobkach? a odmówienie mówienia uczniom, że wszelkiej maści zboki to są cool goście i gościówy, tylko my nie dorośliśmy jeszcze do Jewropy, to co? czasami ich mi żal ...
ponad 6 lat temu / jaro
 
No tak, znowu ktoś czegoś nie zrozumiał. Ponadto, wystarczy popatrzeć na ulicy na ubrania obywateli. Ile kobiet chodzi teraz w sukienkach, spódnicach, a ile w spodniach. Czy ktoś chce wprowadzić chiński komunizm i wszystkie ubrać w spodnie. Czy to jest dobre i ładne? Mnie się nie podoba.
ponad 6 lat temu / elek
 
Interesuje mnie, czy w przypadku nauczycieli możliwe jest zastosowanie czegoś w rodzaju "klauzuli sumienia" i odmowa propagowania przez nich pewnych treści, jawnie sprzecznych z ich poglądami? Nikt nie zmusza ateisty, by został katechetą (a nawet byłoby to niemile widziane). A co mają robić nauczyciele w sytuacji odwrotnej? Obawiam się, że sprzeciw może skutkować sporymi przykrościami, a wydaje mi się (choć nie mam być może pełnego rozeznania w tej sprawie), że nie chroni ich w tym zakresie w Polsce żadne prawo.
ponad 6 lat temu / Ania
 
my i tak się nie damy; ponieważ w historii Wszechświata zapisane jest nasze zwycięstwo (Boga), to trwanie przy przegranych, choćby i wygrywali aktualną bitwę, jest co najmniej nieroztropne - jest po prostu kretynizmem; i dlatego mu nie ulegamy, i będziemy trwać przy Panu, i odnosić kolejne zwycięstwa, aż po ostateczne ...
ponad 6 lat temu / jaro
 
@ jaro Zlituj sie, "jaro"! - Czas otworzyc oczy. Zgodnie z ideologia Unii Europejskiej patriotyzm jest przezytkiem uprawianym jedynie przez ciemnote. Kosmopolityzm i odciecie sie od wlasnej historii i kultury (wrecz osmieszanie ich) sa za to cnotami oswieconego czlowieka. Patrioci to faszysci. Rodzice musza ustapic miejsca unijnym ekspertom w kwestii wychowania dzieci. Wiadomo, ze UE zwalcza to wszystko, o czym Pan mowi jako wartosciach nadrzednych, lacznie z wiara katolicka. Dla "dialogujacych" rzeczy, ktorych nie da sie pogodzic, trzeba pogodzic, zmusza nas do tego - jak do pogodzenia wiary, ze Jezus jest droga i prawda i zyciem, z przekonaniem, ze nie ma Boga nad Allacha, a Mahomet jest prorokiem Allacha. Takie godzenie od dawna jest napedem masonerii, ktora nienawidzi Kosciola - i klamie, ze wcale tak nie jest. Kto uwaza, ze Jezus nie jest Bogiem, nie moze byc katolikiem, a oni upieraja sie, ze to szczegol. Jezus Chrystus to nieistotny szczegol?!
ponad 6 lat temu / DM
 
Kobiety , które znam wcale nie chcą równości.Lubią być całowane w rękę , przepuszczane w drzwiach itd.Nie chcą też pracować tak długo jak mężczyzni.Ale czy kto z postępowców je o to pytał?Czy ktoś robił na ten temat niezmanipulowane badania.Może PCh zrobiłaby taki sondaż.
ponad 6 lat temu / cynik
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.