DZIŚ JEST:   22   LISTOPADA   2019 r.

Św. Cecylii, męczennicy
Św. Sawy
 
 
 
 

Genderowa hucpa w katolickiej szkole

Genderowa hucpa w katolickiej szkole
Fot. Henryk Przondziono / Foto Gosc / FORUM

Walka z „dyskryminacją płciową” wkroczyła do polskiej, katolickiej szkoły. Wszystko za sprawą dwóch uczennic, które uznały, że teraz wolą być „uczniami”. To wystarczyło genderystom, by na dobre rozpętać walkę o „trans-prawa”. Rzecz jasna, nie bacząc na obowiązujące - wszystkich i równo - zasady.


Obraz bitwy, jaka toczy się w prowadzonym przez Jezuitów publicznym gimnazjum i liceum im. św. Stanisława Kostki w Krakowie, jest porażający. A styl, w jakim o „trans-prawa” uczennic walczą zaczadzeni ideologią gender aktywiści, tylko potwierdza, że nie chodzi tu o dobro uczennic, ale poczynienie w murach polskiej – więcej – katolickiej szkoły, wyłomu dla lewackiej ideologii.

 

O co toczy się spór? Otóż w szkole znalazły się dwie „uwięzione” w swojej płci nastolatki. Dziewczyny uznały, że teraz chcą być chłopcami i zażądały, by tak do nich się zwracać. Trudno ocenić, czy dziewczyny przeżywają trudny okres, czy też postanowiły się „zabawić”, lub czy zostały do tej zabawy przez kogoś zachęcone, niemniej żadna z nich swojej płci dotąd nie zmieniła, a i wciąż w oficjalnych dokumentach obie pozostają kobietami.

 

Trudno więc, by nauczyciele nie potraktowali całej sprawy jako bezczelnej hucpy. Rzecz jasna, sprawa szybko została podszyta lewacką ideologią, a wszelkie próby normalnego – czyli zgodnego ze stanem faktywnym – traktowania uczennic, zostały odebrane jako dyskryminacja, znęcanie, dręczenie… Spór oczywiście szybko wyszedł poza szkołę, a chętnie włączyli się w niego piewcy gedneryzmu.

 

Tak oto na początku czerwca – wobec alarmujących informacji płynących zza murów szkolnych – zażądano od dyrekcji przeprowadzenia w placówce szkolenia z zakresu edukacji antydyskryminacyjnej i antyprzemocowej. Prośby nie przyjęto, a „tęczową” delegację zamiast ugościć – o zgrozo – odprawiono z niczym. Jak to u lewaków bywa, wszystko odbyło się bez uprzedniego umówienia spotkania i „pod naciskiem”.

 

Choć postawa dyrekcji rozczarowała aktywistów, postanowiono walczyć dalej. Kolejnym krokiem miała być antydyskryminacyjna demonstracja przed szkołą. I to w podczas dnia otwartego i pikniku szkolnego. Chodziło przecież o sprzeciw wobec represji „wobec dwójki najodważniejszych uczniów, którzy zgodzili się występować przeciw szkole”. Pikieta ostatecznie została dowołana z uwagi na „pogróżki ze strony środowisk nacjonalistycznych”. Uznano, że spór ze szkołą będzie toczony, ale w inny sposób.

 

Warto zaznaczyć, że na potrzeby swojej akcji genderowcy wykorzystali plakat informujący o dniach otwartych jezuickiej szkoły, przerabiając jego treść na tęczowo-marksistowską modłę. „Matronat” nad akcją – jak widnieje w tak spreparowanym ogłoszeniu – wziął: Kolektyw Grzmot, Kolektyw Transprzyjaźń i Związek Uczniowski Liga Młodzieży Wolnościowej.

 

Rzecz jasna, walczący z dyskryminacją nie mają sobie nic do zarzucenia, zaś listę żali wobec szkoły każą traktować jak dogmat. Aktywiści usiłują wymusić na dyrekcji przeprosiny dla „dyskryminowanych” uczennic.

 

Warto również zwrócić uwagę na osobliwy język jakim komunikują się genderowcy. Takie oto „kwiatki” można znaleźć na Facebookowym wydarzeniu „NIE dla dręczenia uczniów!”: „W dodatku dyrekcja nie chciała umożliwić naszemu kolektywowi wspólne negocjacje. Jedyną osobą z którą chcieli rozmawiać przedstawiciele szkoły byłam ja, co nastąpiło po wyproszeniu transpłciowych uczniów z sali i poniżeniu ich werbalnie w mojej obecności przez nazywanie ich dziewczynkami” – napisała jedna z aktywistek.

 

I dalej: „Toteż wszystkie negocjacje na poważnie były prowadzone ze mną, osobą, która w żaden sposób nie deklarowała reprezentacji całego kolektywu - co i tak nie mogło mieć mocy wiążącej, ponieważ nasz kolektyw jest równościowy i podejmuje decyzje na mocy konsensusu”. Jedno jest pewne: walka z procederem „prześladowania uczniów, którzy nie pasują do ideologicznej wizji społeczeństwa katolickiego trwa dalej”.

 

Takie to właśnie są (opłakane) efekty nijakiego podejścia polskiego rządu do kwestii „antydyskryminacyjnych” i „równościowych”, wpuszczania do szkół wszelakiej maści seksedukatorów. A deklaracje rządu o tym, że nasz kraj będzie wprowadzał genderowe konwencje, tylko zachęcają środowiska LGBT+ do walki o „trans-prawa”. Czy polskie władze chcą, by w polskiej szkole głoszono, że „binaryzm płciowy - czyli wiara że mogą istnieć tylko dwie płcie, jest kłamstwem mającym za zadanie ukryć przed nami prawdę o naturze człowieka”?

 

Przykład krakowskiej „Kostki” pokazuje, że trzeba stanowczo przeciwdziałać takim zapędom. I to bardzo szybko.

 

 

MA

DATA: 2017-06-15 14:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Marksizm, i tyle.
ponad 2 lata temu / aqq
 
Jeśli są chłopcami należy im powierzyć męskie obowiązki i posłać na wojnę z paczką podpasek.
ponad 2 lata temu / jana
 
A może by tak wydalić je ze szkoły?
ponad 2 lata temu / gucio
 
Uczeń i rodzic zapisując do szkoły katolickiej przyjmują do wiadomości katolicki charakter takowej szkoły. Nie stosowanie się/ nie przestrzeganie nauki katolickiej naraża na skreślenie z listy uczniów.
ponad 2 lata temu / Anaja
 
O co chodzi? Czy te uczennice są pełnoletnie? Jeśli nie, dlaczego szkoła nie zwroca sie do ich rodziców z nakazem doprowadzenia dzieci do porzadku. Wszystkie szkoły działaja w oparciu o statuty, w których jasno są wyłozone prawa, obowiązki uczniów i zasady, którym muszą się podporzadkować.
ponad 2 lata temu / Mnemoniuk
 
To ta straszna lewaczka JULIA FLORAIDH, zobaczcie jej profil na facebooku! Czy można to zgłosić za propagowanie komunizmu?
ponad 2 lata temu / oburzony
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.