DZIŚ JEST:   12   GRUDNIA   2019 r.

NMP z Guadalupe
Św. Finiana z Clonard
Bł. Konrad z Offidy
 
 
 
 

Genderem w księdza Oko. „Tygodnik Powszechny” atakuje

Genderem w księdza Oko. „Tygodnik Powszechny” atakuje
fot. Krystian Maj / FORUM

Trudno uwierzyć w brak zbieżności czasowej między niedawnym ingresem krakowskiego metropolity Marka Jędraszewskiego, a atakiem przypuszczonym na ks. prof. Dariusza Oko przez „Tygodnik Powszechny”.


To, że ks. prof. Dariusz Oko jest niepokornym pogromcą ideologii gender wiadomo nie od dziś. Naraża to oczywiście kapłana na bezpardonową serię ataków, w których prym wiodą medialne ekspozytury środowiska tzw. katolików otwartych, takie jak „Tygodnik Powszechny”.

 

Najnowszy numer krakowskiego tygodnika przynosi kolejną już odsłonę operacji, którą śmiało można określić mianem próby „załatwienia problemu” jaki stał się - dzięki swej wiedzy i niezłomności – ks. Dariusz Oko.

 

Główna linia ataku, który przypuścili Marcin Żyła i Anna Goc w artykule „Luter, Hegel, Hitler, gender”, nie stanowi oczywiście żadnego zaskoczenia – ks. Oko jest zły, bo krytykuje ideologię gender oraz jej przeróżne, niemniej złowrogie mutacje.

 

Obficie cytowane przez tygodnik wystąpienia ks. Oko, mają stanowić swoisty materiał dowodowy ostatecznie pogrążający duchownego w oczach czytelników „TP”. Czyż jednak nie brzmią one niczym najlepsza laurka wystawiona kapłanowi? Czyż można czynić zarzut z faktu, iż katolicki ksiądz ostrzega przed ideologią, wobec ataku której bije na alarm papież Franciszek, który nie wahał się określić jej m.in. mianem „wrogiej” i „niezgodnej z prawami natury”.

 

W podobnie mocnych słowach o ideologii gender wypowiada się nowy pasterz Kościoła krakowskiego – któremu to „katolicki” tygodnik podlega. Zdaniem arcybiskupa Jędraszewskiego jest ona nie do przyjęcia „nie tylko dla katolików, ale dla każdego, kto zdaje sobie sprawę z tego, że świat to nie tylko materia, i że życie człowieka nie kończy się na jego śmierci biologicznej”.

 

Czy można ganić duchownego katolickiego, za to iż nie owijając w bawełnę nazywa rzeczy po imieniu, mówiąc: „gdybym na temat gender miał powiedzieć jedno zdanie, powiedziałbym, że to kolejna utopia, ideologia wymyślona przez ateistów, którzy uwierzyli, że bogiem jest seks”? Oczywiście to co mówi ks. Oko nie może podobać się w środowisku zaangażowanym w promujące grzech „tęczowe” akcje.

 

Trudno dociec też, czy wspomniane na zakończenie artykuły zapewnienie o modlitwie jakie miał wystosować ks. Oko względem jednej z pracownic naukowych UJ, stanowi dla „TP” zarzut, czy jest próbą obrony duchownego. Wczytując się w tekst można raczej przychylić się do tej pierwszej odpowiedzi…

 

Czyż zatem atak na ks. Oko nie jest puszczeniem oka przez „TP” do środowiska „liberalnych katolików” i zapewnieniem, że choć do Krakowa nadciąga wyczuwalny wiatr zmian, to „my są swoi, my są zdrowi”, skoro pozwalamy sobie na taką zaczepkę?

 

A może to już tylko łabędzi śpiew….

 

 

luk

 

 

 

 


DATA: 2017-02-02 11:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gender czyli marksizm kulturowy tj neo-marksizm ta chora ideologia promuje m i in dewiację wśród młodzieży,Wszyscy marksiści i neo-marksiści są chorzy na umyśle ponieważ promują również multi-kulti czyli wielokulturowość w celu zniszczenia Narodów i Państw Narodowych .TYGODNIKA POWSZECHNEGO NIE CZYTAM OBECNIE BO GŁOSI HEREZJE I LIBERALIZM .TYGODNIK POWSZECHNY CZYTAŁEM JAK BYŁ KATOLICKI A NIE LIBERALNY .Herezja do grzech ciężki wyłączający ze społeczności wierzących z mocy samego prawa.[por C.I.C 1983 C.A.N 915-916]
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
NN Nie pisz bzdur .Gender czyli Marksizm Kulturowy inaczej neo-marksizm twórca tej ideologi włoski komunista Gramsi .TP głosi gender-herezje i homo-herezje jest dodatkiem do GW .Nie udała się wam ogólnoświatowa rewolucja marksistowska to i rewolucja kulturalne też się nie wam nie uda."BEZ BOGA ANI DO PROGA " "JAK TRWOGA TO DO BOGA.Nie masz argumentów dlatego atakujesz m in Ks OKO bo mówi prawdę jego argumenty są nie do podważenia ma wiedzę na temat której ty nie masz bo piszesz masło-maślane.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Jeśli nie czytasz TP to dlaczego nie znając tam zawartych treści oceniasz go negatywnie.Tak na wyrost, bo linia poglądu tego wymaga.Jak widać idea gender jest tobie znana tylko w prelekcji ks.Oko.Bo nawet biskupi Polscy nie wszyscy w swych diecezjach wymagali odczytania opinii władz Kościoła polskiego.Widocznie mieli wątpliwości racji hierarchów kościelnych.A gender powstał w USA a,nie tworzył włoski komunista.Gender wcale nie jest wymierzony w Świętą Matkę Kościoła.Nie wymyślaj nieuzasadnionych argumentów.Sądząc,że ktoś jest mało poinformowany i ulegnie twoim racjom.Poczytaj naprawdę czym jest gender,a nie mieszaj różnych pojęć,które ci się napatoczą w myśli,dla naiwnej argumentacji.
ponad 2 lata temu / NN
 
NN slogany propagandowe to partii komunistycznej.Gender tj neo-marksizm wymierzony w Świętą Matkę Kościół i Społeczeństwo inaczej rewolucja kulturalna.Twórca tej ideologii włoski komunista Gramsi .Muszę cię zmartwić czytałem Tygodnik Powszechny jak był jeszcze Katolicki a nie liberalny głoszący homo-herezje i gender-herezje.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
@Tomasz-Zamiast o Tygodniku Powszechnych,którego jak sądzę nigdy nie czytasz.Napisz co sądzisz o gender.Bo operujesz nabytymi sloganami nic nie znaczącymi.
ponad 2 lata temu / NN
 
Dlatego że głosi herezje Tygodnik Powszechny powinien zmienić nazwę na pismo liberalne bo z Kościołem Katolickim nie ma nic wspólnego bliżej Tygodnikowi do GW jako dodatek.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.