DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Gender szaleństwo w Wielkiej Brytanii minimalnie spowolnione. Zakazano „zmiany płci” u dzieci

Gender szaleństwo w Wielkiej Brytanii minimalnie spowolnione. Zakazano „zmiany płci” u dzieci
źródło: pixabay.com

Brytyjski sąd orzekł, że dzieci poniżej 16 roku życia nie mają wystarczającej świadomości w sprawie decyzji o tzw. zmianie płci. O wyroku Wysokiego Trybunału Sprawiedliwości poinformowała organizacja Human Life International-Polska.

 

Sprawa dotyczy londyńskiej kliniki, która zajmuje się „identyfikacją płciową w rozwoju dzieci”. Skargę na jej działalność złożyły 23-letnia kobieta i matka 16-letniej autystycznej dziewczynki oczekującej na rozpoczęcie tej kontrowersyjnej „terapii”.

 

Według 23-latki, w klinice kilka lat temu była traktowana jak „królik doświadczalny”, a lekarze nie przeprowadzili właściwej oceny psychiatrycznej i powinni byli mocniej kwestionować jej decyzję o staniu się mężczyzną w wieku kilkunastu lat.

 

Do sprawy odniósł się ks. prof. Paweł Bortkiewicz, bioetyk. Podkreślił, że działania tej kliniki pokazują, iż dochodzi do procederów radykalnego uprzedmiotowienia człowieka.

 

W samym punkcie wyjścia mamy tutaj do czynienia z odmówieniem młodemu człowiekowi prawa do decydowania i określania swojej świadomości, tożsamości. To jest odebranie człowiekowi, pacjentowi podstawowych praw, który jest traktowany z góry jako bezwolny przedmiot, którym można dowolnie manipulować i wykorzystywać jako obiekt eksperymentów. Nagle się okazuje, że ten człowiek, który rzekomo jest pozbawiony mocy decydowania i świadomego oceniania swojego życia, wypowiada zdanie kluczowe, że czuł się traktowany jak królik doświadczalny – powiedział ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

 

Według brytyjskiego sądu, stosowanie tzw. blokerów dojrzewania jest terapią eksperymentalną i w większości przypadków nie można ich podawać dzieciom, próbującym zmienić płeć biologiczną bez odwołania się lekarzy w każdym konkretnym przypadku do decyzji sądu.

 

Zdaniem mediów, do londyńskiego Ośrodka Zmiany Identyfikacji Płciowej w latach 2018-19 skierowano ponad 2,5 tys. dzieci, niektóre z nich mają mniej niż trzy lata.

 

Źródło: radiomaryja.pl

TK


DATA: 2020-12-04 18:52
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nic nie napiszę, bo w UK nie ma wolności słowa.
1 miesiąc temu / 321
 
Tak zupelnie nie na temat. Czy ta mama naprawde ma 23 lata? Musialaby ta 16-stolatke urodzic w wieku 7 lat.
1 miesiąc temu / Ewa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.