DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Gender-propaganda u australijskich jezuitów i stanowcza reakcja episkopatu

Gender-propaganda u australijskich jezuitów i stanowcza reakcja episkopatu

Według informacji podanych przez „Catholic Herald” dwa elitarne kolegia jezuickie faktycznie popierały legalizację homozwiązków, tłumacząc takie postępowanie odnoszeniem się do nauki Papieża Franciszka. Niedawno ogłoszone stanowisko biskupów katolickich Australii w tej sprawie jest jasne – są oni przeciwni zmianie definicji małżeństwa w ustawodawstwie krajowym.

 

W Australii dyskusja o legalizacji związków jednopłciowych nasiliła się od czasu zmiany stanowiska przez rządzącą Australijską Partię Pracy w 2013 roku, gdy ster rządu przejął z rąk przeciwniczki legalizacji homozwiązków Julii Gillard nowy premier z tej samej partii – Kevin Rudd. Natomiast w tym roku ważyły się losy przeprowadzenia w kraju referendum w sprawie zmian w przepisach prawa, idących w kierunku spełnienia żądań środowisk LGBT.

 

Ostoją zachowania instytucji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny jest w Australii Kościół katolicki. Doniesienia „Catholic Herald” o promocji homozwiązków w dwóch jezuickich kolegiach świadczą o zagubieniu niektórych edukacyjnych placówek katolickich i ich wykładowców. W korespondencji wysłanej rodzicom, pracownikom i studentom kolegiów św. Ignacego w Sydney i św. Franciszka Ksawerego w Melbourne de facto wezwano do głosowania w zbliżającym się  referendum za legalizacją homozwiązków. Rektor Kolegium św. Franciszka Ksawerego w Melbourne nazwał to zachowaniem, które pozwoli „poszanować i podziwiać” związki jednopłciowe.

 

Po spełnieniu wszelkich wymogów formalnych przez inicjatorów referendum zostanie ono przeprowadzone w formie korespondencyjnej od 12 września do 7 listopada tego roku. Inicjatywa referendalna promuje nie wprost legalizację związków jednopłciowych, ale zmianę definicji małżeństwa.

 

Głosem rozsądku wobec kampanii wznieconej przez środowiska liberalne i lewicowe jest przesłanie episkopatu Australii, w którym biskupi przypomnieli wierzącym, że małżeństwo jest nie tylko sakramentem Kościoła, ale także podstawą społeczeństwa, szczególnie ze względu na wyłączną rolę obojga rodziców w wychowaniu dzieci. Zmiana definicji małżeństwa, jak zauważyli biskupi australijscy, celowo prowadzi do utworzenia „rodzin” bez ojca i matki. Zagrożeniem wskazanym przez duchownych z Australii jest także w rzeczywistości pozbawienie dziecka co najmniej jednego z rodziców.

 

Inną stroną zagrożenia, wynikającego z redefinicji małżeństwa, będzie niebezpieczeństwo złamania prawa do wolności wyznania i wolności słowa ponieważ nowe pojęcie „małżeństwa” (z włączeniem do niego związków jednopłciowych) może stwarzać zagrożenie nowej cenzury w myśl poprawności politycznej.

 

Działania w obronie doktryny Kościoła zapowiedział w końcu sierpnia arcybiskup Melbourne Denis Hart. Poinformował on, że osoby pracujące na rzecz Kościoła, które zdecydują się na zawarcie związku jednopłciowego będą usuwane ze stanowisk. Na razie nie wiadomo, jakie kroki zostaną podjęte wobec wykładowców kolegiów jezuickich za promocję homozwiązków.

 

 

 

 

 

PK


DATA: 2017-08-31 10:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Atak idzie całą parą, Fatima coraz bardziej aktualna ! Do tego tajemnicze słowa Frańciszka o "nieodwracalnej reformie" !
ponad 2 lata temu / reformacja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.