DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2020 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Gender po duńsku - więcej nieletnich chce „zmieniać płeć”. Subkultura LGTB zadowolona

Gender po duńsku - więcej nieletnich chce „zmieniać płeć”. Subkultura LGTB zadowolona
FOT.William Joubrel/Wostok Press/Maxppp France/FORUM

W Danii ponad dwa razy więcej nieletnich niż przewidywano wyraziło chęć  „zmiany płci”. Od stycznia Klinika Seksuologii w Kopenhadze zaoferowała leczenie hormonalne 139 nieletnim, którzy chcą „zmienić płeć”.


Klinika przewidywała, że terapię hormonalną od początku roku rozpocznie około 50 nastolatków. Tylko do połowy ub. roku chęć „zmiany płci” wyraziło 139 nastolatków. 

 

W Danii dzieci w wieku 12 lat mogą zostać poddane terapii hormonalnej. Chodzi o zastosowanie blokerów dojrzewania, w celu zahamowanie wzrostu narządów płciowych i tłumienia rozwoju zarostu w przypadku chłopców, a także hamowania miesiączek u dziewczynek.

 

Gdy chłopak albo dziewczyna ukończy 16 lat i nadal będzie utrzymywać, że chce „zmienić płeć”, medycy rozpoczynają pełną terapię hormonalną. Procesy w ten sposób zainicjowane nie są już odwracalne. W dalszej kolejności wykonywane są operacje okaleczające narządy płciowe. 

 

Popyt na „zmianę płci” wśród dzieci nie jest zaskoczeniem dla homoseksualnej organizacji LGBT Danmark. Rzecznik organizacji Linda Thor Pedesen przekonuje, że duża liczba wniosków w krajach skandynawskich wynika z faktu, iż dzieci odpowiednio wcześniej zostały „uświadomione” co do zawirowań z płcią i teraz korzystają z możliwości terapii, które zaczęły być dostępne. Pedersen ubolewała, że „bardzo późno rozpoczęto leczenie”. 

 

Według „Jyllands-Posten” nie tylko w Danii coraz więcej nieletnich decyduje się na „zmianę płci”. W Szwecji jeszcze w 2012 r. zaledwie czworo dzieci rozpoczęło terapię w klinice pediatrycznej w Sztokholmie. W tym roku „leczenie” ma zacząć około 200 nieletnich. W Wielkiej Brytanii liczba dzieci kierowanych do poradni płci w Tavistock i Portman NHS Foundation Trust wzrosła z 97 w sezonie 2009/10 do 1 tys. 419 w 2015/16.

 

Transseksualizm od 1  stycznia w Danii nie jest już uważany za chorobę psychiczną!

 

Osoby, które cierpią z powodu zamieszania w związku z płcią, nawet po tzw. operacjach zmiany płci i leczeniu hormonalnym nie są szczęśliwe w „nowej skórze.” Jak wynika z badań, aż 41 proc. z nich próbowało się zabić.

 

Amerykańska Fundacja Zapobiegania Samobójstwom i Williams Institute przeanalizowały dane zawarte w National Transgender Discrimination Survey (Narodowe Badanie Dyskryminacji Transpłciowej). W NTDS zapytano ponad 6,5 tysiąca osób transpłciowych. Na pytanie „Czy próbowałeś popełnić samobójstwo?" 41 proc. odpowiedziało, że „tak".

 

Transseksualiści wskazywali, że tym co pchało ich do decyzji o podjęciu próby odebrania sobie życia były: „przewlekle wysoki poziom stresu", „niepokój" i "depresja".

 

Lesbijka Greta Gustawa Martela uruchomiła telefon zaufania dla transseksualistów - „Trans Lifeline”. W pierwszych dziewięciu miesiącach działalności infolinii, odebrano ponad 20 tys. połączeń. Martela stwierdziła, że skoro aż 41 proc. osób transseksualnych próbowało popełnić samobójstwo, to coś jest z takimi ludźmi nie w porządku.

 

Media głównego nurtu przypisują wysoki wskaźnik samobójstw wpływom zewnętrznym, takim jak np. brak akceptacji rodziny i najbliższego otoczenia. Nie zauważają jednak tragicznej walki wewnętrznej, która osobom transseksualnym towarzyszy przez całe życie. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez uczonych z uniwersytetu w Birmingham.

 

Okazuje się bowiem, że nic nie wskazuje na to, aby tzw. operacje zmiany płci poprawiały komfort życia samych transseksualistów. W rzeczywistości, wielu z nich wciąż boryka się z poważną depresją i silnym niepokojem, skłaniającym do samobójstwa.

 

Chris Hyde, dyrektor badań wyjaśnił, że wielu ludzi, którzy przeszło „operację zmiany płci” nadal żyje w stresie. W dodatku – podobnie jak w przypadku osób o skłonnościach homoseksualnych, pragnących zerwać z homoseksualnym stylem życia – transseksualiści nie mogą nawet poskarżyć się, że coś jest nie tak.

 

Jak pisze jeden z nich, niejaki Stella Morabito: "[transseksualny] facet nie może mówić o swoim żalu. Nie otwarcie. Lobby transseksualne prowadzi aktywną politykę i tłumi dyskusję na temat utrzymującego się stresu po zmianie płci".

 

Niektórzy pacjenci transseksualni żałują, że za późno zdali sobie sprawę, iż operacja „zmiany płci” nie może przynieść tego, co im obiecywano i na co sami liczyli. Alan Finch wyjaśnia, że „operacja nie zmienia cię genetycznie. Polega jedynie na okaleczeniu narządów płciowych”.

 

Renee Richards, mistrz tenisowy, który postanowił w latach 70. „stać się  kobietą,” napisał, że „byłoby lepiej pozostać tym, kim się było.” Richards żałował, że się „okaleczył” i zniechęcał innych do „operacji zmiany płci”.

 

 

 

Źródło: thelocal.dk, PCh24.pl., AS.
DATA: 2017-01-07 07:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

biedne dzieci, stare wyjadacze lewaccy namieszają im w główkach dziecięcych i ...; właśnie, co? a gdzie rodzice? czyżby Duńczycy byli narodem straconym dla ludzkości? może to być; jak się próbuje walki z Panem Bogiem, od samego początku do końca nie mając szans na zwycięstwo, to kończy się to tragicznie; tych starych lewaków nie szkoda nic, a nic; ale dzieci żal; może Pan się ulituje nad nimi i poprzez jakiś znak odwiedzie ich od tego szaleństwa?
ponad 3 lata temu / JARO
 
Coraz więcej ludzi , w tym młodych , szuka substytutu na zastąpienie tęsknoty serca za ... ...sami nie wiedzą , że za Bogiem ! Kiedyś starsza kobieta narzekała , że " nie ma większej nędzy , jak nie ma pieniędzy". Ale to nieprawda . Można mieć wszystko, plus talenty i być w potrzebie . Bo największym skarbem nie sakwa , ale wiara , której kupić nie można . Jak pisał Karpinski "wiara ludziom Niebo otwiera , z wiarą człowiek spokojnie umiera Gdy nas przyciska jaka przygoda, Któż, gdy nie ona, rękę nam poda? " Człowiek , który poznał Boga , to człowiek syty . Wzrastające zepsucie i zamieszanie wokół to dla nas wyzwanie , że wiarą należy sie dzielić . Pogubieni ludzie potrzebują naszego świadectwa , wiem to z doświadczenia , a nie wyuczonej lekcji . I muszę powiedzieć , kiedy w ten trudny przekaz wkładamy serce , Bóg czyni w ludziach cuda !!! Naprawdę , Miłość jest twórcza !! A wiec jest wyjście . Tym wyjściem jest Bog , który mieszka w nas !!
ponad 3 lata temu / MariaPietrzak
 
Gender to koszmar w najpelniekszym tego slowa zaczeniu. Czlowiek nie ufa Bozemu zamyslowi wzgledem siebie, ale chce po swojemu ukladac swoje zycie. Czlowiekowi wydaje sie ze wie lepiej niz Bog to zaplanowal, a nawet jesli nie wierzy w Boga, to sadzi taki czlowiek ze przechytrzy nature, ktora go stworzyla. Dawniej ludzie nie mieli wyksztalcenia wielkiego w teologii, filozofii, biologii, sojologii, psychological i w innych galeziach wiedzy, ale Ci prosci ludzie wiedzieli, ze: "Jak Pan Bog chce kogos pokarac, to mu rozum odbierze". I ludzie dlugo zyli, zdrowi byli, dzieci bylo duzo, a rozwodow to tyle co kot naplakal. Czyli dalo sie zyc po Bozemu i gender nie byla potrzebna.
ponad 3 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Zły nienawidzi człowieka i wszelkimi sposobami chce go zdeprawować, a najprościej wczepić jest zło niewinnym dzieciom ("czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci")i z czasem rozprzestrzeniać swe macki infekując następnych.
ponad 3 lata temu / L.
 
Człowiek odnajdzie szczęście tylko wtedy gdy odkryje w pełni kim i po co go stworzył Bóg.
ponad 3 lata temu / Filio
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.