DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2020 r.

II Niedziela Zwykła
Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Gender na KUL. Biskup Mering pyta rektora uczelni

Gender na KUL. Biskup Mering pyta rektora uczelni
fot.Filip Blazejowski/FORUM

Opisywane przez portal PCh24.pl rosnące wpływy gender-rewolucji na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zwróciły uwagę biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. W związku z doniesieniami medialnymi ksiądz biskup wystosował zapytanie skierowane do ks. prof. Antoniego Dębińskiego, rektora KUL.


„W związku z doniesieniami prasowymi o wprowadzeniu na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oferty wykładu „GENDER: feminizm, queer studies, men’s studies”, uprzejmie proszę o pilne wyjaśnienie sprawy, a zwłaszcza o odpowiedź, czy program został przygotowany we współpracy z ośrodkiem Brama Grodzka – Teatr NN, czyli środowiskiem bliskim „Krytyce Politycznej” i skrajnej lewicy. Będę zobowiązany za dołączenie programu planowanych wykładów” – pyta ksiądz biskup Mering.


O wspomnianym ośrodku Brama Grodzka pisaliśmy w artykule „Gender na KUL”. Ośrodek jest promowany przez takie media i środowiska jak „Gazeta Wyborcza”, czy krąg „Krytyki Politycznej”. „GW” pisze o nim, że jest znany z „nieszablonowych akcji kulturalnych”, zaś w „Krytyce Politycznej” ośrodek był chwalony m. in. za ekspozycję malarstwa Józefa Czechowicza. Dla „Krytyki” ważne jest to dlatego, że był on „gejem”. Ośrodek współpracuje też z Klubem Krytyki Politycznej w Lublinie.

 

Brama Grodzka wydaje kwartalnik „Scriptores”. Możemy w nim znaleźć nie tylko teksty księży czy śp. abp. Życińskiego, ale także rozmowy z takimi postaciami lewicy jak Zygmunt Baumann, Aleksander Małachowski, czy postkomunistka Izabella Sierakowska.

 

Ksiądz Biskup Wiesław Mering oczekuje odpowiedzi od rektora KUL, gdyż zamierza on „poruszyć problem na najbliższym zebraniu Konferencji Episkopatu Polski w Krakowie”.

 

Odpowiedź władz KUL można przeczytać tutaj 

 

 

Źródło: diecezja.wloclawek.pl

luk



DATA: 2013-06-20 08:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To skndal ! Katolicki Uniwersytet i wyklady niezgodne z nauka kosciola w wykonaniu profesorow ksiezy !? Mozna zadac pytanie jaki jest wlasciwie ten kosciol katolicki w Polsce ? Jak mozna pogodzic gloszenie herezji na katolickim uniwersytecie ? Wyjscie jest jedno Odebrac maiano "katolicki" oraz wyrzucic z kosciola odpowiedzialnych ksiezy profesorow lacznie z rektorem bo tego pogodzic sie nie da .
ponad 6 lat temu / Jan
 
Już dawno powinien im JE postawić ultimatum. I tak to już zaszło za daleko @Cca Gender to ideologia stojąca w opozycji do porządku naturalnego. Służy jedynie niszczeniu państwa, ponieważ atakuje jej podstawową komórkę społeczną - rodzinę. Ich należy wyprowadzać za drzwi tak jak ideologów marksizmu leninizmu. I nie wciskaj nam kitu, że tam nie było promocji ideologii gender.
ponad 6 lat temu / Mine
 
Ale kto powiedział, że wykład o gender ma być aprobatą gender studies? Bo nie bardzo rozumiem... A wykład o bakteriach na studiach biologicznych jest peanem na cześć bakterii? Czyli studenci-katolicy nie mają prawa wiedzieć o nowych nurtach w nauce? Przecież mogą do nich podchodzić krytycznie i po chrześcijańsku. Zawsze myślałam, że uczą \'ich\' tego samego co \'nas\', tylko z innej perspektywy, okazuje się, że klapki na oczy i świata nie ma... Dość niezrozumiałe.
ponad 6 lat temu / Cca
 
KUL to wylęgarnia heretyków. Brawa dla bp. Meringa
ponad 6 lat temu / sgfx
 
do redakcji: dobrze, że jesteście
ponad 6 lat temu / ramona
 
Mniej takich biskupów!!! Więcej takich uczelni!!!
ponad 6 lat temu / kl
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.