DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Gender jak nazizm? Ideologia także dziś chce kształtować dzieci! – ostrzega ksiądz z Niemiec

Gender jak nazizm? Ideologia także dziś chce kształtować dzieci! – ostrzega ksiądz z Niemiec
Zdjęcie ilustracyjne. FOT.REUTERS/FORUM

Aktywiści gender chcą wpływać na dzieci, gdyż dziecko nie umie rozmyślać o tak trudnych kwestiach. Potem genderyści mają fundament dla całej generacji. U młodzieży następuje ciąg dalszy tego procesu. To oddziela dzieci od rodziców i podważa ich rolę – wynika ze słów księdza proboszcza Thomasa Ottmara Kuhna z Badenii-Wirtembergii. Rozmowa z duchownym została opublikowana na kanale Lobby dla Rodziny na YouTube.

 

Gender jest strategią na rzecz równości płci, rozumianej nie jako równoważność, tylko jako brak różnicy między płciami – wyjaśnia niemiecki duchowny.

 

O gender zaczęto mówić podczas III Światowej Konferencji ONZ w sprawie kobiet w Nairobi już w roku 1985. Potem temat był kontynuowany (…) i dalej jest rozwijany. Interesujące, że w traktacie amsterdamskim, wypracowywanym od 1997 do 1999 roku strategia gender została opisana jako zdefiniowany cel Unii Europejskiej – tłumaczy ks. Thomas Ottmar Kuhn.

 

Teraz trzeba spojrzeć niebezpieczeństwu w oczy. (…) W Piśmie Świętym wszyscy ludzie mają być równi tak jak są równi przed Panem Bogiem, ale biblijna równość jest związana z różnorodnością, przeżywaniem siebie jako kobiety, mężczyzny czy jako dziecka. To jest złożone głęboko w tożsamości człowieka. Tymczasem ideologia gender, ideologia stworzona przez ludzi, chce unieważnić istotę człowieka, jego naturę i Boży Zamysł – mówi duszpasterz w rozmowie z Elżbietą Lachman.

 

Zwraca przy tym uwagę na chęć zresetowania ludzkiego myślenia przez genderyzm oraz przymus wynikający z tej ideologii. Nie wynika ona bowiem z ludzkiego serca. Ponadto zwolennicy tej lewicowej doktryny chcą zdobywać wpływ w mediach oraz w sferze polityki, a nawet w rodzinach czy w Kościele.

 

Zaczyna się od małych dzieci i idzie dalej, dotyka młodzieży oraz starszych i to jest niebezpieczne. Człowiek jest okradany z własnego rozwoju, ze swojej natury. Jest okradany także w innym sensie: jeśli „wyłączy” Boga to nie posiada żadnego fundamentu i jest zdezorientowany. Dziecko, przestaje być dzieckiem, nastolatek nastolatkiem, a dorosły już nie jest tym, kim mógłby być rozwijając się – wyjaśnia ks. Thomas Ottmar Kuhn.

 

Jak dodaje, gender „pochodzi od ludzi, którzy stworzyli ideologię i stawiają się na miejscu Boga albo ponad Nim”, co jest niezwykle niebezpieczne. Ksiądz tłumaczy ponadto, że sukcesy ideologii wynikają również z faktu, że ludziom łatwiej jest przyjąć czyjeś propozycje niż samodzielnie wykonać pracę związaną ze zrozumieniem swojej tożsamości i dokonania refleksji nad własnym życiem. – To się kiedyś zemści – ostrzega wyjaśniając także strategię genderystów.

 

Zaczyna się możliwie wcześnie wpływać na ludzi. U dzieci jest najłatwiej. Potem aktywiści gender mają już fundament dla całej generacji. Dziecko nie umie rozmyślać o tak trudnych kwestiach. Przyjmuje to, co mówi do niego autorytet. I tu znów pojawia się zagrożenie: dziecko jest okradane z własnych rodziców. Zaczyna się oddalanie od rodziców. Dziecko staje się wyobcowane. Ideologia gender zastępuje wzór rodzica. Wchodzi w jego miejsce. Zastępuje mądrość rodzica. U młodzieży następuje ciąg dalszy – wyjaśnia katolicki kapłan z Niemiec, kraju gdzie ideologia gender prowadzi zakrojoną na szeroką skalę ofensywę.

 

Jako przykład ideologicznego wpływania na dzieci podał przykład Niemiec z czasów nazistowskich. Wtedy reżim narodowych socjalistów chciał ukształtować nowy typ człowieka właśnie poprzez formowanie najbardziej podatnych osób – dzieci. Dalej celowano w kolejne grupy społeczne. Dziś trzeba się bronić przed gender, by nie popełnić podobnych błędów.

 

W oparciu o swoje doświadczenie duszpasterskie ks. Thomas Ottmar Kuhn zauważa, że wielu rodziców sprzeciwia się ideologii gender, jednak potrzeba wielu inicjatyw, które wsparłyby ich w obronie dzieci przed jej zgubnymi skutkami. Istnieje bowiem w Niemczech ryzyko, że genderowa mniejszość zagłuszy rozsądnych ludzi.

 


Źródło: YouTube / Lobby dla Rodziny

MWłCAŁĄ ROZMOWĘ MOŻNA OBEJRZEĆ TUTAJ:


 


DATA: 2017-09-13 12:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tu nie ma przed czym ostrzegac. Papiez Franciszek musi jak najszybciej, a natychmiast potepic demoniczna ideologia gender, ktora przeraza promocja zla z piekla rodem. Pycha jest grzechem smiertelnym, jest grzechem najwiekszym! Z Panem Bogiem
9 miesięcy temu / Slawomir Tomasz Roch I
 
Prawdziwie szatańska ideologia ! Módlmy się do Jezusa i Maryi Dziewicy by nas uratował od tej zarazy !
9 miesięcy temu / LGBTI to zło !
 
Powyższe ujął w jednym zdaniu ktoś w jednej z dawnych dyskusji internetowych: "Wy mylicie tolerancję z promocją". Jak widać dokładnie ujął tendencje rozowjowe zjawiska.
9 miesięcy temu / krzysztofsf
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.