DZIŚ JEST:   15   CZERWCA   2019 r.

Św. Wita, męczennika
Bł. Jolanty, księżnej
 
 
 
 

Gender-dominikanie w Rzeszowie

Gender-dominikanie w Rzeszowie

Konwent Św. Jacka w Rzeszowie organizuje wykłady o gender. Dla uczestników studium poświęconego tematom teologicznym i biblijnym dominikanie przewidują również seminarium dyskusyjne „Nie taki gender straszny…, czyli samokształceniowe seminarium genderowe”.


Wykładowcą jest mgr Rafał Zawisza publikujący na łamach lewackiej „Praktyki teoretycznej”, pisma zachwalanego na stronach internetowych poświęconych „gender studies”. Równie kontrowersyjny był temat wykładu z 16 listopada: „Pieśń nad pieśniami jako manifest feministyczny, wołanie kobiety buntującej się przeciw skostniałym strukturom społecznym i religijnym swoich czasów”.


To nie pierwszy przypadek, w którym duchowi synowie św. Dominika flirtują z ideologią gender. Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie prowadzone w Warszawie przeprowadziło w listopadzie spotkanie pt.: „Gender: błogosławieństwo, czy przekleństwo?”. Zostały na nie zaproszone publicystki z lewackich czasopism: „Znak”, „Krytyka Polityczna” i „Tygodnik Powszechny”.KRaj

Źródło: rzeszów.dominikanie.pl


DATA: 2014-01-06 10:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

te psy to zwykłe burki żey nie powiedzieć kundle?
ponad 5 lat temu / gad
 
No,tutaj Ojcowie dominikanie są uczciwi, mówią jak jest. A jaki koń jest każdy widzi. Naonczas sprawa wycinania obyczajów katolickich na Podkarpaciu i zmieniania religii jest temaciorem dla plebsu nieosiągalnym. Columbusy, duszpasterstwo stadionowe i koncertowe kwitnie aż miło. Judeoprotestantyzm w każdym prezbiterium. Tysiące dusz tracących nadzieją że księża to jeszcze kapłani rzymskokatoliccy i pogrążają się w chaosie bądź samobójczo ignorują sprawy zbawienia. Galicja znowu parszywieje.Pasjonują mnie określenia "sweterkowy jezuita", "mądry dominikanin" i "naiwny michalita". Te zakony były sercem Podkarpacia.Dzisiaj walczą o dotacje do łazienek (płytki, glazura szpilki, nici, bławaty i chałaty, czernidło i powidło). Święty Biskupie Pelczarze, grzmotnij pastorałem!
ponad 5 lat temu / Leo
 
Dominikanin czy nie dominikanin. Śmierć, Sąd Boży, Niebo albo Piekło.
ponad 5 lat temu / teolog ludowy
 
przepowiednie z La Salette się wypełniają
ponad 5 lat temu / edek
 
E, tam gender... Ojczulkom tylko chodzi o nieco dotacji brukselskich... :))) *** Kto ty jesteś * ełropejczyk mały * Jaki znak twój * gwiazd 12. okręg cały * ... ???
ponad 5 lat temu / Babinicz
 
Obłudnik powszechny i znak to katolewica, nie wiem czemu się Łukasz dziwisz?
ponad 5 lat temu / Jacek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "20248"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.